Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze anteny TV


qiuik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja kupiłem taką antenę do celów domowych. Niestety porażka. Kawałek drutu lepiej działał niż ten wynalazek. Ostatnio producenci prześcigają się bardziej w wyglądzie zewnętrznym anteny niż optymalizując zysk energetycznysygnału TV.

 

Dzięki ... w takiej sytuacji kupię coś takiego jak ma r_apa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś białego to nawet ładnie wygląda, ale z tego co wiem do niczego się nie nadaje. Totalna porażka. Ja bym proponował iść w sprawdzone anteny. Niestety te nie są tanie. Ale lepiej wydać raz 100 zł niż trzy razy po 30 i nic z tego nie mieć. Bo to naprawdę strata kasy i czasu na montaże i sprawdzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem coś takiego

 

Antena TV Telmor DIGIT ACTIVA Biała ANT-162

 

ant-162.jpg

Mam nadzieję że spełni oczekiwania... a te tak naprawdę nie są duże, bo pomimo, że w przyczepie jestem prawie co 2 tyg. latem, to przeważnie nie ma czasu na TV ( chociaż ostatnio finał LM przeleciał mi pod nosem, a na mobilnym internecie na telefonie nie bardzo szło oglądać bo fest cięło ;/ )

Edytowane przez moro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zamontowałem :)

 

 

 

Pytanie czy działa :niewiem: Za jakiś czas pewnie się dowiem :)

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada jest prosta, im większa tym lepszy odbiór

co się stało koronce ? tam się nie ma co psuć w sumie :niewiem:

 

ps nie ma czegoś takiego jak antena cyfrowa czy analogowa

na koronce czy starej siatce odbieram zarówno analoga jak i cyfrę dvb-t

 

Nie wszystkie anteny (a właściwie wzmacniacz) analogowe mają pasmo do 69 kanału. Antena DIGIT prod Telkom-Telmor ze wzmacniaczem za 120 zł doskonale się nadje i tak jak napisano nie pachnie ryżem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie anteny (a właściwie wzmacniacz) analogowe mają pasmo do 69 kanału. Antena DIGIT prod Telkom-Telmor ze wzmacniaczem za 120 zł doskonale się nadje i tak jak napisano nie pachnie ryżem.

 

dokładnie tak, ale to jest do obejścia - symetryzator/wzmacniacz można wymienić :hmm:

u mnie to nawet nie wiem jaki ma zakres, ale odbiera wszystko :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam tuner ASUS U3100, tani nie jest ale działa super i mogę polecić z czystym sumieniem. Dzisiaj rano testowałem tuner Manta DVBTUSB01 i bieda.... na tym samym ustawieniu anteny ASUS zbiera czysto bez krzaków i dużo kanałów, a na mancie żaden kanał nie działał bez zacięcia. Różnica w cenie 100% ale moim zdaniem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no niestety nie było ku temu warunków :) Noszę się z zamiarem kupna tunera DVBT do laptopa i wtedy zobaczymy czy coś zagra :)

 

kupuj i testuj bo niektórzy czekają z decyzją na Twoją opiniebow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj przetestowałem nową anteną z tunerem ASUSa i wszystko śmiga aż miło, znajomy był nawet zdziwiony że taki czysty obraz jest na DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj przetestowałem nową anteną z tunerem ASUSa i wszystko śmiga aż miło, znajomy był nawet zdziwiony że taki czysty obraz jest na DVB-T.

 

obraz w cyfrze jest, albo nie ma ... jak jest słaby sygnał to się tnie, latają pixele

u mnie też jest spora różnica w stosunku do analoga :yes:

 

a co do tunerów, u mnie komputerowy, chyba AVERa jest o wiele słabszy do stacjonarnego WIWA

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz w cyfrze jest, albo nie ma ... jak jest słaby sygnał to się tnie, latają pixele

 

... i tak i nie... bo jak zaczynają się pojawiać "krzaki" i obraz skacze co kilka klatek i raczej ciężko powiedzieć że obraz jest :)

 

 

... aczkolwiek na śnieg to nie ma co liczyć na cyfrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i tak i nie... bo jak zaczynają się pojawiać "krzaki" i obraz skacze co kilka klatek i raczej ciężko powiedzieć że obraz jest :)

 

 

... aczkolwiek na śnieg to nie ma co liczyć na cyfrze :)

 

To właśnie są objawy za słabej anteny. Nawet stara antena, dobrze ustawiona, będzie lepiej odbierała niż te super nowe sprzedawane wynalazki.

Jakość anteny się liczy, a nie napis na pudełku ile to decybeli wzmacnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.