Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze anteny TV


qiuik

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra koledzy. To teraz zadam takie pytania. Podajcie może optymalne parametry anteny coby to była antena "dobra".niewiem.gif

Posiadam koronę ze wzmacniaczem ,co nie jestem z niej zadowolony zly.gif

Edytowane przez lukpyr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No dobra koledzy. To teraz zadam takie pytania. Podajcie może optymalne parametry anteny coby to była antena "dobra".niewiem.gif

Posiadam koronę ze wzmacniaczem ,co nie jestem z niej zadowolony zly.gif

 

ale co znaczy dobra ?

zasada jest prosta, im większa tym lepsza

ale i tak możesz trafić miejsce (np dolina) i nawet 2m antena nie pomoże

 

tu zawsze jest jakiś kompromis :hmm:

 

może coś tego typu

a1610+.jpg

tylko będziesz to chował ?

 

czasem zwykła siatka da porównywalny odbiór :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad bez przesady. Chciałbyś taką antenę wozić ze sobą i ją co każdy wyjazd mocować i ustawiać?

Tu już było w tym temacie kilka propozycji rozsądnych.

Całkiem niezła jest ta polska chyba koloru niebieskiego. Sporo osób ją poleca. I nie mylić osób ze sprzedawcami, bo ci polecają wszystko, co jest na półce :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad bez przesady. Chciałbyś taką antenę wozić ze sobą i ją co każdy wyjazd mocować i ustawiać?

Tu już było w tym temacie kilka propozycji rozsądnych.

Całkiem niezła jest ta polska chyba koloru niebieskiego. Sporo osób ją poleca. I nie mylić osób ze sprzedawcami, bo ci polecają wszystko, co jest na półce :).

 

Kolega pytał co kupić lepszego od korony, która jest za słaba

IMO te wcześniejsze szału w/s do koronki nie robią, a dopiero YAGI da faktyczną poprawę

 

tylko tu właśnie pytanie które zadałeś a i ja o tym pisałem ... ja mam koronkę i akceptuje jej wady w/s do mobilności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja koronka zeszłego lata odbierała trzy programy ale po zimie jest dobry głos ale obrazu zero i tez nie wiem co jest powodem ze ją tak zmroziło więc czytając Wasze posty to tez się zastanawiam nad kupnem czegos innego,ale co kupic za rozsądną cene?:niewiem:No zauwarzyłem jakies małe przetarcie na przewodzie koncentryku ale wydaje mi się ze to nie powinno miec wpływu na jasnosc obrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko nieśmiało przypomne że w moich testach organoleptycznych korona nieznacznie przebrała z anteną Tele-Wizja Multi Channel 2000 - http://forum.karawaning.pl/topic/571-antena-tv/page__st__60__p__57881?do=findComment&comment=57881

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie po raz pierwszy ,jako początkujący kamperowicz.

 

Kupiłem w marcu starego kamperka, Kończę jego reanimację i mając sporo czasu z racji emerytury wybieramy się z żoną na Bałkany. To był wstęp, natomiast problem z jakim zwracam się do Formowiczów

 

to : jaką antenę zastosować do odbioru TV satelitarnej naBałkanach. W zestawie stosuję tuner Polsatu na 12v i mały 10 cal. telewizorek. - Jeśli ktoś ma doświadczenia z tego tematu, to będę wdzięczny za informacje. - Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie po raz pierwszy ,jako początkujący kamperowicz.

 

Kupiłem w marcu starego kamperka, Kończę jego reanimację i mając sporo czasu z racji emerytury wybieramy się z żoną na Bałkany. To był wstęp, natomiast problem z jakim zwracam się do Formowiczów

 

to : jaką antenę zastosować do odbioru TV satelitarnej naBałkanach. W zestawie stosuję tuner Polsatu na 12v i mały 10 cal. telewizorek. - Jeśli ktoś ma doświadczenia z tego tematu, to będę wdzięczny za informacje. - Pozdrawiam.

 

 

Witam eraj.....

Spokojnie możesz zastosować antene , którą

Polsat sprzedaje do swoich zestawów.....ASC-700 olsztyńskiej firmy Corab........przy umowie 50 zł...w detalu ok 100 zł

Moge pomóc w zakupie jakby co....:)

Miłych wrażen z wyjazdu.....

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafalski .

 

Myslałem o takim właśnie rozwiązaniu i już nawet zaprojektowałem odlotowe mocowanie masztu anteny do drabinki na tyle kompa. Mocowanie będzie zapewniać możliwość regulacji we wszystkie strony.

 

Podstawowymi elementami będzie przegub kulowy z ruskiego statywu pod teodolit i rura podsiodłowa wraz z kawałkiem ramy dziecięcego rowerka. Czysty odlot, aż sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie, ale

 

finał dopiero za parę dni.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko nieśmiało przypomne że w moich testach organoleptycznych korona nieznacznie przebrała z anteną Tele-Wizja Multi Channel 2000 - http://forum.karawan...7881#entry57881

 

Powiedz mi proszę czy przerabiałeś zasilacz na 12v czy podłączasz go do przetwornicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie końcówki na 12V (wtyk pod zapalniczke) i na 230V (zasilacz)

generalnie na wzmaczniacz w antenie poprzez przewód antenowy i wtyczkę podawane jest 12V(p. stały) a czy będzie to przez zasilacz czy bezpośrednio z akumulatora to niema znaczenia.

gdy ma pracować na akumulatorze to lepiej odciąć zasilacz i zamiast niego polutować wtyk pod zapalniczke bo przez przetwornice niepotrzebne straty się generuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak

bo zasilacz ma zadanie ze zmiennych 230V zrobić 12V stałe

więc nie ma sensu z 12V robić przetwornicą 230V a potem spowrotem z 230V robić zasilaczem 12V

 

a i jeszcze ważne

pamiętaj o tym aby nie zamienić plusa z minusem

idzie

+ do + - do -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wczoraj tak zrobiłem i na szybko uruchomiłem automatyczne wyszukiwanie stacji w TV. Przyznam że szału nie ma (duże ziarno na ekranie). Dzisiaj poprawie jeszcze trochę antenę na dachu i zobaczę czy będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym antenę dookólną, zaleta brak ustawiania ale czy jest warta zakupu ? Np.

http://allegro.pl/listing.php/search?string=antena+dvb-t+samochodowa+albeeta&category=0&sg=0&order=p

parametry ma niezłe ale jak w realu. Czy ktoś może na jej temat coś powiedzieć, a może inną dookólna zaproponować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.