Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze anteny TV


qiuik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem DVW/DVZ z www.ryniak.pl

Odbierała ładnie... dopóki ktoś jej sobie nie odkręcił :(

 

Odbierałem na niej w Chłupach zarówno analog jak i później cyfrówkę, bez najmniejszych problemów. Odbiór był zdecydowanie lepszy niż na antenie starszego typu.

 

mam tę antenę od Ryniaka i nie jestem zadowolony, koronka lepiej ściąga :niewiem:

być może gdy nadajnik jest widoczny to będzie lepszy odbiór na tej kierunkowej :hmm:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zapomniałem dodać ,że te wszystkie programy odbieram na laptopie,który w komplecie posiada tuner cyfrowej telewizji naziemnej podłączany przez usb. Takie małe 5 cm. a tak cieszy.:yay:Podobno jakieś Euro w Polsce ma być,stąd ten zakup.hehe%281%29.gif

 

Pozdrawiam:

Marek B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ostatnio kupił sobie firmy "multi channeli" i średnio jest z niej zadowolony.

Antenę podłączyliśmy do tv 7" firmy jvc programy jakie złapaliśmy to TVP2, Polsat, TV4 i TVN i średnio to wszystko odbierało.

Przy przyczepce mam założone dwa mocowania pod kółko podporowe wiec będę szukał jakaś antenę kierunkową. W dodatku facet ze sklepu RTV powiedział mi że będzie lepsza antena kierunkowa od dookólnej. Mój wybór padł na firmę Telmor a model to OPTIMA IQ albo DIGITMAX trochę się dorzuci do tej 1oo a po wczasach antenka znajdzie zastosowanie w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ostatnio kupił sobie firmy "multi channeli" i średnio jest z niej zadowolony.

Antenę podłączyliśmy do tv 7" firmy jvc programy jakie złapaliśmy to TVP2, Polsat, TV4 i TVN i średnio to wszystko odbierało.

Przy przyczepce mam założone dwa mocowania pod kółko podporowe wiec będę szukał jakaś antenę kierunkową. W dodatku facet ze sklepu RTV powiedział mi że będzie lepsza antena kierunkowa od dookólnej. Mój wybór padł na firmę Telmor a model to OPTIMA IQ albo DIGITMAX trochę się dorzuci do tej 1oo a po wczasach antenka znajdzie zastosowanie w domu :)

 

przeważnie antena kierunkowa jest lepsza ... o ile zbierasz z jednego źródła :yes:

dookólna jest prostsza w użyciu, a te które były wcześniej podane sa małe i można ich nawet nie zdejmować do jazdy

 

te co podałeś to kawał żelaza, (raczej alu ;))

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawił bym się w takie dusze anteny jak bym nie miał tego dodatkowego mocowania. Średnio byliśmy zadowoleni z tej Multi Channel i doszedłem do wniosku ze wezmę kierunkowa. Na allegro czasami jako gratis dorzucają do telmoru rozgałęźnik więc będzie możliwość podpięcia się na jakimś zlocie :) Druga sprawa jest taka ze jestem zbyt biedny żeby pierw kupić coś taniego i średnio działającego i za chwilę znowu lecieć do sklepu po nową antenę:)

Edytowane przez qiuik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taka antena może być zamontowana na stałe?

 

 

Mam w łazience maszt i do niego jest antena. Ma mocowanie dokręcane śrubą imbusową która dociska blachę do masztu. Wygląda to dość solidnie, kształt aerodynamiczny więc może jednak? Nie widzi mi się każdorazowe przewlekanie kabla przez maszt widząc na dachu :)

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podola może być taka antena. Mam u siebie taką zamontowaną i w jeździe nie przeszkadza. Mi niestety nic nie odbiera i w napływie wolnego czasu będę starał się ją reanimować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podola ja ją mam na oryginalnym maszcie, który jest ukryty w szafie na czas jazdy i z niej się wysuwa, także o nic się nie muszę obawiać :)

218429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako że niestety próby reanimacji anteny legły w gruzach chciałem spytać czy ktoś ma taką antenę.

antena

Muszę coś na szybko kupić a ta ma bardzo atrakcyjną cenę i dobry kształt do montażu na stałe.

Obawiam się czy jak zaoszczędzę na cenie to nie pójdzie to z problemem z wyszukiwaniem kanałów stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że niestety próby reanimacji anteny legły w gruzach chciałem spytać czy ktoś ma taką antenę.

antena

Muszę coś na szybko kupić a ta ma bardzo atrakcyjną cenę i dobry kształt do montażu na stałe.

Obawiam się czy jak zaoszczędzę na cenie to nie pójdzie to z problemem z wyszukiwaniem kanałów stąd moje pytanie.

 

ja mam taką samą tzn. nie dokońca taką samą. Moja ma inne napisy. Ale w środku pewnie to samo.

ja ze swoje j jestem zadowolony.

tu była omawiana http://forum.karawan...dpost__p__57881

 

A na marginesie prośba do administracji żeby ten temat scalić z tym tematem http://forum.karawan...c/571-antena-tv

żeby nie dublować i nie rozwijać nowych skoro już taki temat już jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.