Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze anteny TV


qiuik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chce kupić sobie dobra antenę to odbioru TV tylko nie wiem co mam wybrać bo przecież każdy na allegro bardzo chwali swój asortyment który posiada

Co wy drodzy forumowicze byście mi polecali analogowa czy cyfrowa i jaki model??

Na przyczepce mam zamontowaną antenę "korona" ale ze starości przestała działać wiec muszę wymienić na coś nowego i dobrego

Sumę którą mogę przeznaczyć na antenę to tak około 100zl i oczywiście musi posiadać wzmacniacz.

 

Proszę o pomoc w wyborze anteny pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

Chce kupić sobie dobra antenę to odbioru TV tylko nie wiem co mam wybrać bo przecież każdy na allegro bardzo chwali swój asortyment który posiada

Co wy drodzy forumowicze byście mi polecali analogowa czy cyfrowa i jaki model??

Na przyczepce mam zamontowaną antenę "korona" ale ze starości przestała działać wiec muszę wymienić na coś nowego i dobrego

Sumę którą mogę przeznaczyć na antenę to tak około 100zl i oczywiście musi posiadać wzmacniacz.

 

Proszę o pomoc w wyborze anteny pzdr.

 

zasada jest prosta, im większa tym lepszy odbiór

co się stało koronce ? tam się nie ma co psuć w sumie :niewiem:

 

ps nie ma czegoś takiego jak antena cyfrowa czy analogowa

na koronce czy starej siatce odbieram zarówno analoga jak i cyfrę dvb-t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bardzo dobra uwaga kolegi Konrada. Nie ma różnicy i nie wolno dać się naciągnąć. Odbiór cyfry może być na zwykłych starych antenach. Pewnie jak musisz już kupić to weź sobie coś dobrego kierunkowego. Opatentuj jakieś mocowanie i możliwość obrotu nią, a na pewno będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta cyfrowa czy analogowa antena to na allegro gdzieś wyczytałem.Nie wiedziałem ze takie głupoty będą wypisywać żeby tylko towar został sprzedany.

 

A w koronie nie wiem co się popsuło, nie łapie żadnego kanału. Sprawdziłem pod dwoma tv i nic. Zrobiłem nowy przewód antenowy, podłączyłem się bezpośrednio pod antenę i cisza. Później przez wzmacniacz(mam takie białe pudełko trochę większe od paczki papierosów gdzie jest wejście i wyjście antenowe oraz kabelki zasilające) i tez nic wiec chce wymienić całość bez bawienia się i dochodzenia co jest nie tak. Tylko nie wiem co wybrać żebym później nie narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku zakupiłem antenę tego typu i ładnie odbiera w analogu i w dvbt

http://allegro.pl/an...2261492415.html

 

Bardzo fajna ta antena, z tego co widzę to można ją zamontować na stałe i z racji na kształt nic się jej nie stanie w trakcie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta antena z racji swojego istnienia ma jedną wielką zaletę. Nie śmierdzi ryżem...

Tak, Made in Poland coraz rzadziej można przeczytać na towarach, tu akurat nie ma wątpliwości:

http://www.telmor.pl/Anteny/DIGIT_DIGITactiva_antena_pasmowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe, ciekawe jak to jest naprawdę z tym Made in Poland.

Czy nie jest tak, że one są pakowane tylko u nas.

Może nie ale ja jak ostatnio kupiłem mikrofalówkę to też niby firma polska a produkowane w CHRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja korona przestała działać i powód był bardzo prozaiczny . Oplot przewodu nie miał styku z płytka w złączu wtyczki . W starych wtyczkach było troszeczkę inaczej . W nowych oplot musi dotykać styku na płytce nie pod blaszkę dociskową

Edytowane przez zundapp600 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Na gorąco. Właśnie dziś zakupiłem i zamontowałem antenę którą wskazał "WojtEwa" . Antena "DIGIT' bez wzmacniacza, jako bierna i "DIGIT activia" ze wzmacniaczem regulowanym z podpięciem na 220V. Po "buszowaniu" w internecie i naczytaniu sie o naziemnej cyfrowej kupiłem tę ze wzmacniaczem,choć były i głosy że sygnał można przesterować jeśli jest w miejscu montażu dość silny. W sklepie uzgodniłem ,że w ciągu 2 dni mogę zwrócić więc do dzieła. Antenę zamontowałem na wysuwanym wysięgniku (fabryczny). W którą stronę skierować antenę dowiedziałem sie tu : http://www.dvbtmap.eu/mapnearest.html;jsessionid=8E5DD13DB560D24199E3E7DC35AC5ECD . Wybrałem Święty Krzyż Mimo że jest dalej niż inne nadajniki, za to moc ma 50kw, a Kielce tylko 0,5 kw. Jak się okazało wybór był dobry, bo próbowałem tu i tu. Jak widać na załączonym linku odległość do Nadajnika święty Krzyż to w moim przypadku 27 kilometrów. Przyczepa jest ustawiona na działce leśnej. Wokół same lasy. W stronę w którą skierowana jest antena ściana lasu zaczyna się po 5 metrach.Pomiędzy anteną ,a nadajnikiem teren nie jest płaski,jakby nie było Góry świętokrzyskie więc jakieś pagórki są, ale za to święty Krzyż jest dość wysoko (osobiście kiedyś tam byłem). Po podłączeniu anteny nie było nic,ale ostatecznie po przekręceniu gałki wzmacniacza na full odbieram następujące programy :

1. Polsat Sport News

2. TV 6

3. TVN 7

4. TV Puls

5 . TV 4

6. TVN

7. Polsat

8. TVP info Kielce

9. TVP 2 Dolby Digital Plus

10.TVP 1 Dolby Digital Plus

11.ATM Rozrywka TV

12.Polo TV

13.TTV

14.Eska TV

15.TV Polonia - brak

16.TVO info Kraków-brak

17.TVP Kultura - brak

18.TVP Historia - brak

Odbiór wymienionych programów jest bardzo dobry. Testowałem około 5 godzin. Te które opisałem jako brak, po skierowaniu na nadajnik w Kielcach też mam ,ale wtedy niektóre z powyższych tracą na jakości. Coś za coś. W moim przypadku ta antena się sprawdziła i ma jedną ważną zaletę - nie trzeba jej demontować z dachu przy wyjeżdżaniu w trasę. Mogłem zakupić lepszą kierunkową, ale jak tu jechać z "miotłą" ponad metr i wysoką na 0,7 metra ??????????????

Może komuś pomogę tą pisaniną.

 

Pozdrawiam:

Marek B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem tuner zewnętrzy wiwa w połączeniu z anteną koronką ze wzmacniaczem

 

w Gackach odbiór dwóch multipleksów, z tym że jeden na połowę skali, przy gorszej pogodzie przycinało

nie wiem skąd był odbiór ale do najbliższego nadajnika w kielcach 40km, do św krzyża 50km

Kielce - EC

Distance 49.0 km, Azimuth 2.6 °

Terrain profile, Detail on map

Kielce - Sitkówka Nowiny

Distance 39.4 km, Azimuth 355.4 °

Terrain profile, Detail on map

Kielce - Święty Krzyż

Distance 55.1 km, Azimuth 35.8 °

Terrain profile, Detail on map

 

:ok:

 

 

dla porównania w Białym Brzegu w lesie mimo że do nadajników było ok 40-50km nie udało się nic złapać :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w białym brzegu w lesie na tej antenie ze wzmacniaczem odbierałem wszystko co jest nadawane na 2 multiplexie czyli ok 6 programów ( od czerwca bedą wszystkie -tak zapowiadaja -z 3 multiplexu) kawałek dalej bedąc w tym samym czasie po wyjeździe ze zlotu biwakując nad wartą odbierałem już wszystko co dostepne tam jako pierwsze w Polsce uruchomione jest wszystko -skad nadawane nie wiem ale działało jak należy ,antena jest OK

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem DVW/DVZ z www.ryniak.pl

Odbierała ładnie... dopóki ktoś jej sobie nie odkręcił :(

 

Odbierałem na niej w Chłupach zarówno analog jak i później cyfrówkę, bez najmniejszych problemów. Odbiór był zdecydowanie lepszy niż na antenie starszego typu.

Edytowane przez fomicz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.