Skocz do zawartości

CARAVELAIR


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 610
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dokładnie jak piszesz Port...nie wszystko od razu. Jak przyczepka stoi u siebie na podwórku to już jest połowa sukcesu, bo masz ją na miejscu i nie trzeba nigdzie jeździć, potem jeszcze kasiorka, czas i trochę informacji ew.pomocy kolegów z forum.

 

Zresztą taka robota dla siebie, przeróbki i inne kombinacje to sama przyjemność

 

Pompkę wody mam na 12 V na 99% bo już kilka razy odmówiła mi posłuszeństwa-musiałem ją rozebrać, poczyscić i pomóc jej działać(szczególnie jak trochę postoi) Na początku zrobiłem błąd bo zostawiłem ją w wodzie na prawie miesiąc(jak testowałem po zakupie przyczepy)i pewnie dostała kamienia, ale chodzi (parę razy się przytnie ,ale jeszcze działa)

Pewnie już będę musiał powoli rozglądać się za nową na zapas.No i baniak przydałby się drugi, żeby tak często nie biegać po wodę :-) (tam mam chyba oryginalny na 10litrów)

 

Robert dzięki o namiary na info o ledach

 

 

Co do tego solara muszę właśnie poczytać bo coraz częściej obija mi się to słowo o uszy a ciekawi ciekawi :-)--może się przydać

Drogie takowe coś jest i co to to pociągnie i na jak długo starczy ( oświetlenie chociaż ?)

Moja stoi na działce 30 kilosów od domu to już się robi problemik. Ten pojemnik na czystą wodę jak masz miejsce to zmień na większy, Ja mam 20 litrów i też trochę mało, ale z kolei 40 litrów (na taki miałbym miejsce) by było fajnie, ale targanie tego nawet na wózku to już nie jest fajnie. U Ciebie w Turku masz jakiś sklep z osprzętem karawaningowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie fajnie się zaczyna robić unas jak wróce z zlotu z Radawy to przeczytam dokładnie to coś tam skrobnę!!

 

Pozdrawiam Miłego Wikendu :slina:  cza co się napić :czacha:

O tej godzinieeeeeeeeeeeeeeeeeee ?????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc powodzenia Waldek na zlocie - i grzecznie tam się zachowuj, żeby cię w tej przyczepce z powrotem nie przywieźli  :nono:

Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie załapię się też na jakiś zlocik - ale na razie się uczę i łykam  wiedzę o karawaningu.

Jestem jeszcze " zielony" bo wiedzy i tematów jest tutaj sporo, a tyle chciałbym zrobić. Już na samym tylko wstępie jak po raz  pierwszy się tutaj zalogowałem " dałem ciała" pisząc na shoutboxie " witam karawaniarzy" tak więc slang też trzeba opanować- bo ktoś mógłby mnie źle zrozumieć i zostanę wywieziony :bzik: 

 

Port ja myślę, że wystarczyłby mi jeszcze jeden taki sam baniak 10 litrowy (wygodniej do noszenia,) 40 litrów u mnie tam pod zlew napewno nie wejdzie, ale 20 tak( musiałby być nie wyższy a szerszy ten baniak)

Sklepu z takimi artykułami do przyczep tutaj w Turku niestety nie ma, ale ja i tak od lat robię większość zakupów przez neta (taniej i wygodniej) 

Czasami jak robi się jakieś większe zakupy możemy się razem skrzyknąć i dokonać jednego zamówienia-można wynegocjować dobre ceny, jedna wysyłka itp

 

Acha jeszcze chciałbym się czymś pochwalić i doradzić, może ktoś weźmie przykład:    z tyłu przyczepy oświetlenie nad tablicą rejestracyjną ;te gniazda były skorodowane i nie było jak założyć jednej żarówki-zależało mi na czasie bo miałem wyjazd a dojrzałem to dość późno, więc na szybko rozkręciłem klosz,wyjąłem żarówki i założyłem bo akurat zostało u mnie zbędne około 50cm taśmy LED na 12volt. podłączyłem normalnie kabelki owinąłem taką pętlę z tej taśmy ledowej wokół uchwytów metalowych, założyłem klosz i jest gitara :smirk: .Jest to trwałe i proste rozwiązanie i pewnie już tak zostawię. Nie muszę przynajmniej wymieniać całej tylnej lampy oświetlającej tablicę rej. Od razu wszystko się nie przepali przecież nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wędkujesz ( tak jak ja :) to solar w przyszłosci nezbędny jak w dzicz pojedziemy :)

Dajcie znać coś więcej na temat tego solara. Z czym to się je, jakieś parametry,zastosowanie,ceny i wogóle.

Robert moje wędkowanie polega w większości na dotrzymywaniu towarzystwa wędkującym, ale i tak lubię jeździć.

Kiedyś kumpel brał po 2-3 wędki i razem łowiliśmy (ja swojego sprzętu nie mam) wiem, że na 2-wędki może on łowić więc zawsze sobie powędkowałem.

Najśmieszniejsze jest to, że dopiero teraz po latach obiło mi się o uszy, że mogliby mi dopie...ć karę za to że trzymam wędkę w wodzie a nie mam karty z tym, że byliśmy wszyscy pewni, iż tak nie jest- zawsze można się wytłumaczyć, że to właśnie druga wędka któregoś z kumpli, którzy mają uprawnienia i łowią sobie na dwie a ja mu pomagam. Sam już nie wiem.Może ktoś się orientuje dokładnie jak to jest ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kartę to możesz łowić max na dwie wędki, zatem jak trzecia stoi to mandacik murowany ale to teoria, bo w praktyce nie spotkałem się z kontrolą ani razu, a wędkuję od 10 lat...


Tu masz wykladnie na temat solara: http://forum.karawaning.pl/topic/17038-solar-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cego/?hl=%20monta%C5%BC%20%20solara

 

Jutro jadę rozbierac cepke, dokumentacja foto będzie zrobiona, trzymajcie kciuki :)

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak Robert to o trzeciej wędce akurat wiem z tym, że chodziło mi o inny problem. Jadę z kumplem na ryby, ma on kartę i zabiera 2 wędki. Ja nie posiadam karty i łowię sobie obok niego jego wędką (1 z 2) czy w takim razie dostanę mandacik? Tyle lat jeździliśmy z chłopakami i jakoś nikt się nie przyczepił(nie było kontroli) , a teraz po latach dowiaduję się że jakby mnie wtedy sprawdzili to kara murowana. Czy to prawda? Przecież to niby on łowi a ja mu pomagam "bo akurat były 2 brania naraz"   :hmm: - 

 

Będziemy na bieżąco śledzić fotki  :look: , kciuki trzymamy 


Cholerka teraz widzę, że wrzesień jest ładniejszy niż mój urlop sierpniowy  

Od połowy sierpnia miałem na przemian deszcz i słońce a na plażę chodziliśmy i zbieraliśmy się po kilka razy dziennie jak orbitreki  :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiem na szybko , dramat!!!!, sciana przód kpl, czesc podłogi , sciany boczne dół, okno prawe dolna listwa, dzis dzien upłynął na samej rozbiorce i oszacowaniu uszkodzeń, nie jest dobrze, ... koło południa foty wstawię, dzis padam na przysłowiowy ryj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooo........ :look:   to mojej lepiej nie ruszać bo jak zobaczę co jest w środku to się chyba przeżegnam.

 

Coś mi się wydaje, że kolega powinien otworzyć usługi remontu przyczepek --  na taki gruntowny REMONT się rzucił (chyba że właśnie takowe usługi prowadzisz?)  a ja myślałem, że  zwykły ma być remoncik  :skromny:

 

No nic pomagamy myślami i trzymamy kciuki.

 

Czy  wszystko teraz idzie kupić do naszych budek ?? (typu uszczelki, listwy zewnętrzne, szyby)

 

U mnie pokruszona jest pokrywa zewnętrznego schowka na dyszlu, na razie nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić.

Najlepiej byłoby wymienić sobie ten kuferek na większy (szerszy)bo miejsce akurat tam jest, ale pewnie jak coś takiego znajdę to zaśpiewają mi cenę z kosmosu. 


Jakby ktoś z kolegów tu miał namiary no kogoś kto sprzedaje na części używane przyczepki w normalnych pieniążkach proszę o namiary.

 Poszukam teraz na alleg  (znalazłem na razie tylko jeden kufer, ale mały i od niewiadowa za 190zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooo........ :look:   to mojej lepiej nie ruszać bo jak zobaczę co jest w środku to się chyba przeżegnam.

 

Coś mi się wydaje, że kolega powinien otworzyć usługi remontu przyczepek --  na taki gruntowny REMONT się rzucił (chyba że właśnie takowe usługi prowadzisz?)  a ja myślałem, że  zwykły ma być remoncik  :skromny:

 

No nic pomagamy myślami i trzymamy kciuki.

 

Czy  wszystko teraz idzie kupić do naszych budek ?? (typu uszczelki, listwy zewnętrzne, szyby)

 

U mnie pokruszona jest pokrywa zewnętrznego schowka na dyszlu, na razie nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić.

Najlepiej byłoby wymienić sobie ten kuferek na większy (szerszy)bo miejsce akurat tam jest, ale pewnie jak coś takiego znajdę to zaśpiewają mi cenę z kosmosu. 

Jakby ktoś z kolegów tu miał namiary no kogoś kto sprzedaje na części używane przyczepki w normalnych pieniążkach proszę o namiary.

 Poszukam teraz na alleg  (znalazłem na razie tylko jeden kufer, ale mały i od niewiadowa za 190zł)

\

Robię dla siebie , zatem drę wszystko do żywego, przyczępę posiadam od dwóch tygodni ;)  To mój pierwszy remont...ALe pomysłów już mam trochę, zobacz na projekty Pasjonata albo Waldka 00x to dostaniesz skrzydeł, :) ( z resztą nie tylko ich)

Muszę skończyć do maja 2015...Nastęna relacja foto za 2 tygodnie, i odkrywamy dalej, teraz czas czytać forum i wybrać sprawdzone sposoby naprawy, materiały itp, ale nie ukrywam że nogi mi się ugieły....dobrze że mój tata ma chęci pomocy :)

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.