Skocz do zawartości

CARAVELAIR


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

Obyś się nie zdziwił jak przyjdzie dobry wiatr to sru :] nie raz były takie burze  że podwiewa od dołu tropika od podłoża i cały stelarz unosi nie raz dociskaliśmy rurki ku dołowi i poto są odciągi ,jeszcze nie widziałeś co to znaczy dobty wiatr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 610
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Waldek, domyślam się, co może stać się z przedsionkiem podczas wichury skoro dachy potrafi zrywać. Ja po prostu nie miałem takiej sytuacji podczas biwakowania, ale odciągi w schowku leżą, tylko ich do tej pory nie używałem. Podejrzewam, że podczas porządnej wichury to i te odciągi nie pomogą, tylko załoga (im tęższa tym lepsza) wisi na stelażu. Waldek jak tam postępy w remonciku. Do czerwca zdążysz, żeby gdzieś wyjechać jak już będzie prawdopodobnie porządne ciepełko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek, domyślam się, co może stać się z przedsionkiem podczas wichury skoro dachy potrafi zrywać. Ja po prostu nie miałem takiej sytuacji podczas biwakowania, ale odciągi w schowku leżą, tylko ich do tej pory nie używałem. Podejrzewam, że podczas porządnej wichury to i te odciągi nie pomogą, tylko załoga (im tęższa tym lepsza) wisi na stelażu. Waldek jak tam postępy w remonciku. Do czerwca zdążysz, żeby gdzieś wyjechać jak już będzie prawdopodobnie porządne ciepełko ?

Nie ma szans abym wyjechał w czerwcu ,martwie sie aby zdążyć na przełom lipca sierpnia mamy mieć abjazdówkę po bieszczadach ,przy samej granicy ukraińskiej ,nowy kibelek  założyć  kasetowy ,nowe moskitiery na okna moskitiera dzwi ,oświetlenie led instalacja radiowa ,przeróbka pokju dla dziewczyn (rezygnacja z łuszka piętrowego) zamontowanie kosza na koło zapasowe pod spodem,a przede wszystki zakładanie na ściany laminatu noi poskładanie mebli do kupy bo są w częściach jeszcze muszę kupić nową umywalke i brodzik jest tego do zrobienia w cholerę a samemu to wiesz jak się robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładne plany sobie postawiłeś, ale faktycznie samemu to jakoś nie tak, nikt nie poda, nikt nie przytrzyma (skąd ja to znam ?). No ale myśl o końcowej satysfakcji napędza wszystko. Podziwiam Twój upór i zaangażowanie. Oprócz ramy i zawieszenia to chyba przerobiłeś wszystko. POWODZENIA w realizacji budowy (bo to raczej budowa, a nie remont) przyczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No wreszcie i moje marzenie o posiadaniu moverka się spełniło właśnie kolega z serwisu opon mi go zamontował,a mover to używany Truma SE z elektrycznym dociskaniem rolek mówił że działa wszystko ok ja narazie nie mogę sprawdzić bo jestem na wyjeżdzie w pracy,ale za 2tyg.go wypróbuje i odrazu wyjazd na weekend już się nie moge doczekać.Pozdrawiam wszystkich Caraveliarowców i forumowiczów. :piwo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,nie tak do końca bo do miejsca manewrowania muszę budkę czymś dociągnąć,ale reszta to bajka i jest duuuużo czasu na :piwko: .Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

moja zabawa z oświetleniem

 

1. w istniejących 4-rech oprawach wymieniłem żarówki rurkowe na odpowiedniki LED-owe (zimne) w każdej po 2szt, czyli razem 8szt

 

2. z racji tego że któryś wcześniejszy właściciel wpadł na 'genialny' pomysł i założył 6szt opraw halogenowych (takich montowanych w podwieszanych sufitach) w tych szafkach wiszących. postanowiłem 'COŚ' zmienić ponieważ bardzo drażnił mnie widok blaszek, żarówek itp po otwarciu szafki wiszącej.

kupiłem 6szt opraw halogenowych meblowych od razu 6szt żarówek LED-owych ciepłych, musiałem tez wymyślić jak w tani ale estetyczny sposób 'pozbyć' się otworów po 'halogenach sufitowych'

zdecydowałem się że dorobię z płyty laminowanej 18mm specjalne listwy które zamaskują mi te wstrętne otwory, oraz w tychże listwach nawiercę otwornicą w miejscach w których mi pasuje otwory pod moje oprawy meblowe. zabieg ten jeszcze dodatkowo miał na celu to że spód szafki wiszącej w przyczepie jest grubości 16mm a oprawy meblowe doskonale się chowają w płycie 18mm, całość skręciłem wkrętami od środka szafek.

z genialnego pomysłu któregoś poprzednika pozostawiłem tylko instalację elektryczną, którą połączyłem z oprawami a na 2gim końcu wpiąłem w instalację przyczepy po przez centralkę/sterownik który zrobiłem sobie parę tygodni temu

 

po włączeniu wszystkich punktów oświetleniowych pobór prądu jest nieco ponad 1A.....(jak widać na foto) w każdym razie nie przekracza 1,5A

w ciągu kilku kolejnych dni jeszcze sprawdzę jakimś multimetrem dokładnie ten pobór.

 

3288837600_1402174954_thumb.jpg 2460900100_1402174957_thumb.jpg 3276854700_1402174959_thumb.jpg 1246360700_1402174962_thumb.jpg 6788748300_1402174964_thumb.jpg 7663212200_1402174967_thumb.jpg 3347579600_1402174970_thumb.jpg 5181098800_1402174972_thumb.jpg 1391821500_1402174974_thumb.jpg 1441505900_1402174977_thumb.jpg

Edytowane przez 11thebest (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Ci wyszło ja będę zakładał w tym tygodniu tylko że taśmy ledowe i zakładam plafoniery z dużym odblaskiem zrobie foty będzie w dziale remontuje .Voltomierz i ampermierz też będę zakładał tylko 2 amperomierze jeden do baterii słonecznej ile daje a drugi na skrzynkę i le zabierają media jak poskładam bude do kupy to zrobie foty ., już dużo nie zostało.

Pozdro Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Niedawno się zarejestrowałem na forum i po otrzymaniu widomości od Kolegi Porta, że Caravelair to rzadkość, postanowiłem dołączyć do Was w tym wątku. Posiadamy Caravelair Antares Luxe 416 z 2011 roku. To nasza pierwsza przyczepa, kupiliśmy ją 2 lata temu i zaliczyliśmy dopiero dwa dwutygodniowe wyjazdy. Przyczepa posiada piętrowe łóżko z tyłu i sypialnię przekształcaną na stolik i 2 kanapy z przodu. Jest 4 osobowa co idealnie wpisuje się w nasze potrzeby. Niestety mamy jakiś problem, bo nie działa nam 12V z samochodu. W serwisie powiedzieli nam, że uszkodzony najprawdopodobniej jest główny blok elektryczny (czarna skrzyneczka pod kanapą), ale to dziwne bo reszta działa i bezpieczniki wszystkie są OK. Po informacji że taki blok kosztuje ponad 3 tyś stwierdziliśmy, że przeżyjemy bez tego. Jesteśmy ciągle jeszcze campingowymi świeżakami i szukamy teraz jakiegoś fajnego godnego polecenia kempingu na mazurach i potem nad morzem, więc zawzięcie czytamy forum. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Cię Pablo !!! Port pewno na wyjeździe bo go nie widać na forum .Jeśli chodzi o mazury to ja jeździłem do Rydzewa jest tam kemping nie pamiętam nazwy też się rozbijałem wyżej tego kempingu gdzie jachty przypływają na noc i jest tam taniej małe pole namiotowe pizzernia sklep na miejscu.i spokuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Cię Pablo !!! Port pewno na wyjeździe bo go nie widać na forum .Jeśli chodzi o mazury to ja jeździłem do Rydzewa jest tam kemping nie pamiętam nazwy też się rozbijałem wyżej tego kempingu gdzie jachty przypływają na noc i jest tam taniej małe pole namiotowe pizzernia sklep na miejscu.i spokuj

Wczoraj wróciliśmy do domciu więc będzie mnie widać na forum. :hehe::hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.