Skocz do zawartości

CARAVELAIR


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, co do rączek to masz racje, trzeba na nowo pod nie zrobić podstawe, zobaczę po rozebraniu, ale napewno to miejsce wzmocnię, zabieram się za kompletowanie chemii, uszczelnaicze , kleje, na listwy taśmy butylową, co by mnie brak czegoś nie zaskoczył w toku prac, muszę nową uszczelką okna kupić bo z tej nic już nie będzie. Widzę że podobna jest w Hobby...wpadłęm na pomysł co by zrobić konstrukcje z drewna tekowego, wody nie absorbuje, naturalnie zaimpregnowane, ale jak zobaczyłem cenę to opadłęm na fotel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 610
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Siema, co do rączek to masz racje, trzeba na nowo pod nie zrobić podstawe, zobaczę po rozebraniu, ale napewno to miejsce wzmocnię, zabieram się za kompletowanie chemii, uszczelnaicze , kleje, na listwy taśmy butylową, co by mnie brak czegoś nie zaskoczył w toku prac, muszę nową uszczelką okna kupić bo z tej nic już nie będzie. Widzę że podobna jest w Hobby...wpadłęm na pomysł co by zrobić konstrukcje z drewna tekowego, wody nie absorbuje, naturalnie zaimpregnowane, ale jak zobaczyłem cenę to opadłęm na fotel :)

Zastosuj drewno modrzewiowe, jest w miarę lekkie nie wypacza się i nie gnije w wodzie. Jest znacznie tańsze od drewna tekowego. Oczywiście modrzewiowe też trzeba mieć wysuszone i samemu zaimpregnować. Drewna nie kupuj w tartaku, tylko na składach, gdzie sprzedają drewno na meble. Jest lepiej wysuszone i "gęściejsze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem wszystko w sośnie listwy i na podłogę ale to inny temat już dawałem świerka,Itak jak pisze Port aby było suche ja kupowałem tam gdzie sprzedają na błazerie listwy i so zgodne z wymiarami naszymi czyli 3x2 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich "kavalierów i kavalierki" :-)

 

Chętnie dołączę do klubu (jeśli mnie oczywiście przyjmiecie ) 

Mój (również pierwszy w życiu) nabytek Caravelair Brasilia 330 - jestem dopiero po 2 wypadach, ale już czuję do niej sentyment, a co najważniejsze ....wciągnąłem w to żonkę i córkę - spodobało im się bardzo :-)

Nasza pierwsza ( i pewnie tak zostanie przez najbliższe 10 lat) budka - powiem szczerze- może i stara, ale bardzo przyjemna i przytulna.Fajnie jest w niej  posiedzieć nawet jak stoi tylko u nas na podwórku :-)

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję ....do zobaczenia gdzieś w terenie

 

...już wiem.....karawaning zostanie moim hobby :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koper28 - Ziomal, witaj w klubie "Białych Kruków". Jest nas co raz więcej.... SUPER. W tym sezonie wybieracie się jeszcze gdzieś ?  Może jakiś weekend w niedalekiej okolicy ?

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek, Rozumiem że wymiar listew to już na gotowo do montażu? W sobotę zaczynam....

Robert nie wiem gdzie Ci już pisać czy na nowym temacie narazie dam tutaj tak to są listwy na gotowo ale dla pewności jeszcze sprawdż bo czasem mogę się wlalnoć ale patrzyłem na metr wizualnie to 3x2 ale nawet jak dasz szersze to się nic nie dzieje będą lepiej trzymać ściane tylko wysokość musisz utrzymać te 3cm

Witam serdecznie wszystkich "kavalierów i kavalierki" :-)

 

Chętnie dołączę do klubu (jeśli mnie oczywiście przyjmiecie ) 

Mój (również pierwszy w życiu) nabytek Caravelair Brasilia 330 - jestem dopiero po 2 wypadach, ale już czuję do niej sentyment, a co najważniejsze ....wciągnąłem w to żonkę i córkę - spodobało im się bardzo :-)

Nasza pierwsza ( i pewnie tak zostanie przez najbliższe 10 lat) budka - powiem szczerze- może i stara, ale bardzo przyjemna i przytulna.Fajnie jest w niej  posiedzieć nawet jak stoi tylko u nas na podwórku :-)

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję ....do zobaczenia gdzieś w terenie

 

...już wiem.....karawaning zostanie moim hobby :-)

Powitać muzelnika :yes::swieca: aby się sprawdziła ,Powodzenia i do zobaczenia na s :przyczepa: zlaku

Robert możesz zobaczyć ile listew przychodzi u mnie na zdjęciach z przodu ,ja nakońcach listew na wzmocnienie dawałem taki płaskownik z dziurami jest to sprzedawane w castoramie po metrze i wyginałem na kontownik i skręcałem dodatkowo do llistew w rogach aby mocno trzmało bo to francuzy zrobili wszystko na wszywkach wejdż na zdjęcia z mojej roboty to zobaczysz te blaszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koper28 - Ziomal, witaj w klubie "Białych Kruków". Jest nas co raz więcej.... SUPER. W tym sezonie wybieracie się jeszcze gdzieś ?  Może jakiś weekend w niedalekiej okolicy ?

Już w tym sezonie pewnie nie, muszę troszkę "podszykować sobie przyczepkę" - a wydatków mam sporo (węgiel,drzewo na zimę itp.)- no chyba, że wyciągnę kumpla na 2-3 dni gdzieś na rybki. Kiedyś często jeździliśmy z kumplami na ryby, (Bogdałów,Żeronice,Kalinowa,Jeziorsko,Brdów i okolice)ale od 2-3 lat jakoś tak nie ma czasu-każdy zalatany jakiś.Sam zauważyłem, że od dawna brakuje mi czasu na wszystko-po prostu niewyróbka :-) Nie wiem czy ten czas szybciej leci czy w miarę przypływu lat człowiek nie nadąża :-) Wiadomo czasy kawalerskie dawno się skończyły,rodzina ,praca-ale właśnie w tym celu zakupiłem budkę-może częściej i prościej będzie gdzieś wyjechać.Może czas trochę spowolni na wypadach gdzieś w "dziczy":-)

Sam nawet nie mam kart wędk.a nawet śmieszyły mnie ich wypady na ryby.Pamiętam jak kiedyś śmiejąc się w żartach powiedziałem kumplom(wędkarzom) --" w tym wieku na ryby? Tylko dziadki na emeryturach jeżdżą na ryby...co będziecie robić na emeryturach ? "--ale wystarczył kiedyś jeden wypad z nimi i "wpadłem" Po prostu coś fajnego--chyba jedna z możliwości gdzie można choć na kilka dni "zatrzymać,spowolnić" trochę czas-nawet jak jechałem tylko posiedzieć i "pomoczyć kija"-jak to się mówi.

Przeważnie-jeździłem dla posiedzenia, ale i tak było fajnie

Tak więc koledzy i koleżanki-można kiedyś-skrzyknąć się też gdzieś nad jeziorko na połowy

 

Ufff..Ale się rozpisałem  :hmm:  mam nadzieję, że nie będziecie mi mieli za złe, że "smęcę"  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że właśnie podczas tych dwóch naszych pierwszych wypadów- wyszło trochę tematów wymagających poprawy i udoskonaleń budki.Między innymi, brak wieszaczków na ściereczki,półek itp.

Zakupiłem też przenośny sprzęt grający, ale wiem teraz, że niepotrzebny to był wydatek bo boombox zajmuje mi sporo miejsca, a fajniejszym rozwiązaniem jak zauważyłem dzięki kolegom z forum jest zamontowanie sobie radyjka samochodowego z usb i głośników w górnej półce np.nad łóżkiem.(zajmuje mało miejsca, a wszystko w nim jest;radio,usb,mp3,płyty)

Największym problemem okazało się jest brak porządnego przedsionka.Sprzedający przyczepkę dał mi tylko takie zadaszenie jednoczęściowe z jedną ścianą, ale jak się okazało przemięka ono podczas deszczu-tak więc do d...py taki daszek.

Rozglądam się za nieprzemakalnym całkowicie zamykanym przedsionkiem, ale byłem w szoku jak zobaczyłem ceny (około 800-1200 zł,) 

Teraz jestem na etapie montażu telewizorka, zakupiłem 19-calowy - uważam, że nie ma sensu montować jak niektórzy większego, szukam teraz antenki dookólnej.

Powiem, że bardzo pomocne jest dla mnie to forum, fajne, ciekawe pomysły,rozwiązania,ludzie w porządku-ogólnie super :-)

Dlatego jeśli i ja będę mógł w czymś wam pomóc-chętnie to zrobię.

 

Acha jeśli ktoś będzie chciał zakupić sobie niedrogi i fajny telewizorek do budki- to szczerze polecam sprzedającego gimikiz8  na allegro.

Ma naprawdę dobre ceny, i sprzedaje telewizory od 19-24 cali.Z początku obawiałem się co to za chinszczyzna, jakieś marki nieznane, czy to nie jest jakieś tandetne badziewie, ale jak odebrałem telewizor (testuję go już od 4 dni w domu) to po prostu szok .

Telewizorek jak na takie śmieszne pieniądze jest naprawdę porządnie wykonany(przynajmniej ten mój)ładny obraz,dobre kąty widzenia-parametry naprawdę wystarczające

Ja zakupiłem TECHNICAL 19' za MPEG-4,USB,HD-Ready-fajną opcją jest nagrywanie bieżącego programu na pendrive czy dysk zewnętrzny.Mam w domu dwa firmowe LG (32 i 22 cale)i powiem, że dorównuje im jakością,wykonaniem i możliwościami.

Na początku upatrzyłem sobie wypasionego Samsunga za 1000zł, ale teraz cieszę sie, że go nie kupiłem-nie ma co przepłacać

Sprzedający mieszka około 20km ode mnie, dlatego "utargowałem" sobie cenę na 390zł łącznie z uchwytem na ścianę i odebrałem go osobiście.

 

Jak ktoś chce wiedzieć więcej-chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że właśnie podczas tych dwóch naszych pierwszych wypadów- wyszło trochę tematów wymagających poprawy i udoskonaleń budki.Między innymi, brak wieszaczków na ściereczki,półek itp.

Zakupiłem też przenośny sprzęt grający, ale wiem teraz, że niepotrzebny to był wydatek bo boombox zajmuje mi sporo miejsca, a fajniejszym rozwiązaniem jak zauważyłem dzięki kolegom z forum jest zamontowanie sobie radyjka samochodowego z usb i głośników w górnej półce np.nad łóżkiem.(zajmuje mało miejsca, a wszystko w nim jest;radio,usb,mp3,płyty)

Największym problemem okazało się jest brak porządnego przedsionka.Sprzedający przyczepkę dał mi tylko takie zadaszenie jednoczęściowe z jedną ścianą, ale jak się okazało przemięka ono podczas deszczu-tak więc do d...py taki daszek.

Rozglądam się za nieprzemakalnym całkowicie zamykanym przedsionkiem, ale byłem w szoku jak zobaczyłem ceny (około 800-1200 zł,) 

Teraz jestem na etapie montażu telewizorka, zakupiłem 19-calowy - uważam, że nie ma sensu montować jak niektórzy większego, szukam teraz antenki dookólnej.

Powiem, że bardzo pomocne jest dla mnie to forum, fajne, ciekawe pomysły,rozwiązania,ludzie w porządku-ogólnie super :-)

Dlatego jeśli i ja będę mógł w czymś wam pomóc-chętnie to zrobię.

 

Acha jeśli ktoś będzie chciał zakupić sobie niedrogi i fajny telewizorek do budki- to szczerze polecam sprzedającego gimikiz8  na allegro.

Ma naprawdę dobre ceny, i sprzedaje telewizory od 19-24 cali.Z początku obawiałem się co to za chinszczyzna, jakieś marki nieznane, czy to nie jest jakieś tandetne badziewie, ale jak odebrałem telewizor (testuję go już od 4 dni w domu) to po prostu szok .

Telewizorek jak na takie śmieszne pieniądze jest naprawdę porządnie wykonany(przynajmniej ten mój)ładny obraz,dobre kąty widzenia-parametry naprawdę wystarczające

Ja zakupiłem TECHNICAL 19' za MPEG-4,USB,HD-Ready-fajną opcją jest nagrywanie bieżącego programu na pendrive czy dysk zewnętrzny.Mam w domu dwa firmowe LG (32 i 22 cale)i powiem, że dorównuje im jakością,wykonaniem i możliwościami.

Na początku upatrzyłem sobie wypasionego Samsunga za 1000zł, ale teraz cieszę sie, że go nie kupiłem-nie ma co przepłacać

Sprzedający mieszka około 20km ode mnie, dlatego "utargowałem" sobie cenę na 390zł łącznie z uchwytem na ścianę i odebrałem go osobiście.

 

Jak ktoś chce wiedzieć więcej-chętnie pomogę.

Czas to leci, masz w 100 % rację, im więcej wiosen tym szybciej. Co oprócz wieszaczków i półeczek chcesz jeszcze urozmaicać w cepce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad zmianą całego oświetlenia na ta takie taśmy ledowe. Ktoś gdzieś tu pisał, że za około 30zł można mieć 5 metrów takiej taśmy 12V, która w zupełności wystarczy na całą przyczepkę.

Podobno mniej prądu pożera, a i więcej światła daje. Rozglądałem się nawet na allegr. jest wszystko, nawet takie fajne malutkie oprawy z szybką na te taśmy led, zasilacze, piloty, złączki itp. -tylko mieć kasę i można sobie fajnie odszykować.

Troszkę się zdziwiłem po zakupie przyczepki, że wisząca lampa nad łóżkiem daje mało światła,a żarówka w niej była 40Wat na 24volty.Pomyślałem, że zasilacz w przyczepie daje 12v i może dlatego tak słabo świeci, że żarówka jest na 24volty- Niestety żarówki z takim małym gwintem  E-14 na 12v są trudno dostępne , a jak już są to drogie, więc kupiłem 25W 24V ale i tak słabo świeci.

Pewnie zmienię całe oświetlenie na Led, tylko nie wiem jeszcze, czy będę musiał do tych ledów dokupić specjalny zasilacz 12 voltowy czy wystarczy ten co jest w przyczepie.(ktoś gdzieś pisał, że musi być inny stabilizowany bo na tym z przyczepy ledy mogą mrugać-zastosował on tam zasilacz chyba od laptopa i było ok) 

 

Acha i tą lampę wiszącą dawno zdjąłem, bo przy pierwszym wypadzie , po przyjeździe na miejsce leżała ona na podłodze.Wypięła się z gniazda (takie samo jak przy zapalniczce) i spadła podczas drogi. 

Założyłem zwykły, plastikowy plafon za 10zł z BricoM....przełożyłem tylko oprawkę żarówki, bo w plafonie była na duży gwint E-27

 

Pozakładałem sobie też nad łózkami lampki ledowe na baterie ( w razie braku dostępu do sieci) najfajniejsze są i najmocniej świecą LiVarno z Lidla 2-moce oświetlenia,3-regulowane lampki po 4  led każda.Coś koło 30zł jedna, chciałem jeszcze dokupić 2 takie sztuki, ale nigdzie już  ich nie ma.jakby ktoś miał-chętnie odkupię.

 

Myślę też nad wymianą tych prowadnic czy teleskopów od okien uchylnych bo już dwie naprawiałem, widzę, że często się psują,są ciężko dostępne-a jak już to drogo , hałasują przy otwieraniu no i aby je zamknąć trzeba najpierw na full otworzyć okno-nie podoba mi się to.Ktoś czytałem zastosował zwykłe prowadnice od niewiadówek z płynną regulacją (takim kręconym motylkiem), które są proste, tańsze i wygodniejsze.(chyba 27zł sztuka)- już szukam namiarów na sklep wysyłkowy-na razie znalazłem taki  http://www.przyczepytam.pl/ - trzeba poszukać na tej stronie czy oferują tam coś takiego.

 

Ogólnie chcę troszkę "dopieścić " swoją kavalierkę- podpatrzeć fajne rozwiązania aby umilić i ułatwić sobie wypady i wogole.


Myślałem nad zmianą całego oświetlenia na ta takie taśmy ledowe. Ktoś gdzieś tu pisał, że za około 30zł można mieć 5 metrów takiej taśmy 12V, która w zupełności wystarczy na całą przyczepkę.

Podobno mniej prądu pożera, a i więcej światła daje. Rozglądałem się nawet na allegr. jest wszystko, nawet takie fajne malutkie oprawy z szybką na te taśmy led, zasilacze, piloty, złączki itp. -tylko mieć kasę i można sobie fajnie odszykować.

Troszkę się zdziwiłem po zakupie przyczepki, że wisząca lampa nad łóżkiem daje mało światła,a żarówka w niej była 40Wat na 24volty.Pomyślałem, że zasilacz w przyczepie daje 12v i może dlatego tak słabo świeci, że żarówka jest na 24volty- Niestety żarówki z takim małym gwintem  E-14 na 12v są trudno dostępne , a jak już są to drogie, więc kupiłem 25W 24V ale i tak słabo świeci.

Pewnie zmienię całe oświetlenie na Led, tylko nie wiem jeszcze, czy będę musiał do tych ledów dokupić specjalny zasilacz 12 voltowy czy wystarczy ten co jest w przyczepie.(ktoś gdzieś pisał, że musi być inny stabilizowany bo na tym z przyczepy ledy mogą mrugać-zastosował on tam zasilacz chyba od laptopa i było ok) 

 

Acha i tą lampę wiszącą dawno zdjąłem, bo przy pierwszym wypadzie , po przyjeździe na miejsce leżała ona na podłodze.Wypięła się z gniazda (takie samo jak przy zapalniczce) i spadła podczas drogi. 

Założyłem zwykły, plastikowy plafon za 10zł z BricoM....przełożyłem tylko oprawkę żarówki, bo w plafonie była na duży gwint E-27

 

Pozakładałem sobie też nad łózkami lampki ledowe na baterie ( w razie braku dostępu do sieci) najfajniejsze są i najmocniej świecą LiVarno z Lidla 2-moce oświetlenia,3-regulowane lampki po 4  led każda.Coś koło 30zł jedna, chciałem jeszcze dokupić 2 takie sztuki, ale nigdzie już  ich nie ma.jakby ktoś miał-chętnie odkupię.

 

Myślę też nad wymianą tych prowadnic czy teleskopów od okien uchylnych bo już dwie naprawiałem, widzę, że często się psują,są ciężko dostępne-a jak już to drogo , hałasują przy otwieraniu no i aby je zamknąć trzeba najpierw na full otworzyć okno-nie podoba mi się to.Ktoś czytałem zastosował zwykłe prowadnice od niewiadówek z płynną regulacją (takim kręconym motylkiem), które są proste, tańsze i wygodniejsze.(chyba 27zł sztuka)- już szukam namiarów na sklep wysyłkowy-na razie znalazłem taki  http://www.przyczepytam.pl/ - trzeba poszukać na tej stronie czy oferują tam coś takiego.

 

Ogólnie chcę troszkę "dopieścić " swoją kavalierkę- podpatrzeć fajne rozwiązania aby umilić i ułatwić sobie wypady i wogole.

I jeszcze jedno- te wiszące lampy w przyczepie są niepraktyczne-ciągle uderzałem o nią głową :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cepce masz instalacje 12 V (zobacz ilu woltową masz pompkę do wody, albo sprawdź miernikiem voltarz). Nad stołem też mam taką lampę z abażurem z żarówką  21 W / 12 V z bagnetowym mocowanie jak do żarówki samochodowej. Na czas podróży to ją zdejmuje, bo jak kiedyś zapomniałem ją zdjąć to też glebowała, a raczej łóżkowała. Do ledów potrzebny jest specjalny zasilacz. Też chce oświetlenie zmienić na ledowe, ale na razie jak mam trochę wolnego czasu to od razu gdzieś wyjeżdżamy, może jak się trochę ochłodzi w październiku to wezmę się za to. Z tymi taśmami ledowymi to już trochę się zastanawiałem gdzie je umieścić, żeby jak najlepiej oświetlały wnętrze, a jednocześnie nie raziły w oczy. Na pewno zrobię kilka obwodów (sekcji) niezależnie włączanych. Wszystko będzie podpięte pod jeden zasilacz, który niestety będzie cały czas podłączony pod 230 V, ale to w sumie nie problem. Przy ledach oszczędność prądu spora. Ta przeróbka oświetlenia to byłby początek do przerobienia cepki na "dziką" ( później akumulator, solar i pozostała elektronika). Ale niestety potrzeba na to trochę czasu i kasiory, ale nie od razu Kraków i Łódź zbudowano :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W sumie o zasilaniu , LED-ach itp jest dużo na forum, ja z kolei swoją cepę kupiłem bez zasilacza , z kablami na wierzchu , ale zastosuję rozwiązanie z tego postu:

 

http://forum.karawaning.pl/topic/16030-burstner-champion-przer%C3%B3bka-12v-pod-akumulator/page-4?hl=%20zasilacz%20%20bosch

 

Prosty układ , koszty też ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz Port...nie wszystko od razu. Jak przyczepka stoi u siebie na podwórku to już jest połowa sukcesu, bo masz ją na miejscu i nie trzeba nigdzie jeździć, potem jeszcze kasiorka, czas i trochę informacji ew.pomocy kolegów z forum.

 

Zresztą taka robota dla siebie, przeróbki i inne kombinacje to sama przyjemność

 

Pompkę wody mam na 12 V na 99% bo już kilka razy odmówiła mi posłuszeństwa-musiałem ją rozebrać, poczyscić i pomóc jej działać(szczególnie jak trochę postoi) Na początku zrobiłem błąd bo zostawiłem ją w wodzie na prawie miesiąc(jak testowałem po zakupie przyczepy)i pewnie dostała kamienia, ale chodzi (parę razy się przytnie ,ale jeszcze działa)

Pewnie już będę musiał powoli rozglądać się za nową na zapas.No i baniak przydałby się drugi, żeby tak często nie biegać po wodę :-) (tam mam chyba oryginalny na 10litrów)

 

Robert dzięki o namiary na info o ledach

 

 

Co do tego solara muszę właśnie poczytać bo coraz częściej obija mi się to słowo o uszy a ciekawi ciekawi :-)--może się przydać

Drogie takowe coś jest i co to to pociągnie i na jak długo starczy ( oświetlenie chociaż ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.