Skocz do zawartości

CARAVELAIR


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 610
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Radość trwałą krótko, podejrzewam a wręcz jestem pewien że przednia sciana musi iśc do remontu, już wysłałem @ do kolegi andrewa z Cz-wy z prośbą o opinie i wstępną wycenę :(

post-17464-0-20230200-1409343129_thumb.j

post-17464-0-20230200-1409343129_thumb.jpg

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radość trwałą krótko, podejrzewam a wręcz jestem pewien że przednia sciana musi iśc do remontu, już wysłałem @ do kolegi andrewa z Cz-wy z prośbą o opinie i wstępną wycenę :(

post-17464-0-20230200-1409343129_thumb.j

Nie martw się to są nasze kawalerki ale są to wdzięczne przyczepki  ja też  miałem ten problem ,mogłem sprzedać i kupić coś nowszego ale powiedziałem stanowczo nie wcześniej ją doposażyłem i trochu szkoda i trochu też znami kilometrów przejechała to się liczy. zobacz na linka jak ja remontowałem w tamtym roku od sierpnia  a skończyłem w czerwcu wszystko sam nawalałem!!! .Zaliczyliśmy w tym roku roztocze po kiepskich drogach przyczepa zdała egazamin nic sie nie rozpadło i jak na razie kupy się wszystko trzyma teraz zlot w Radawie 5,6,7 wrzesień,zobacz natego linka jak ja się zmagałem jak masz jak i zręczność manualną to sam dazsz radę. http://forum.karawaning.pl/topic/16430-remont-caravelair-przez-waldek00x/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo, jednak patrząc na Twoje prace, to niezły armagedon, ale podejmuję temat, pytanie tylko czy zaczynać od środka , od wybebeszenia całośći sprzętów, zerwania tapety itp ?, czy zewnatrz próbować sie dostać do konstrukcji? Miejsce do naprawy mam, pod dachem sucho, narzędzia i obydwie ręce w tym jedna prawa :)

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert są dwie techniki wykonania tego jedni ściągają blachy z zewnątrz ja robiłem tą drugą techniką od środka też na sammym początku przerabiałem jak kupiłem tynią ścianę bo lało,.Trzeba powyciągać z przedniej ściany wszystko co tam jest i powoli pruć a przede wszystkim podstawa trzeba wyczaić skąt się leje!! zrób foty tej ściany to podumamy jak to ugryść,co węcej głów to nie jedna :miga:


Ale się zgraliśmy z czasem :] ,to z tego wynika że leje Ci z górnej uszczelki okna ,albo jak jest nad nią listwa aluminiowa (nad oknem) trzeba to teraz  zobaczyć z kąd się zaczyna  mokro i polecięć za śladem ile narobiło szkud .Może nie trzeba pruć całej ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa odstawiona na warsztat, będe miał 2 pomocników :), spróbuje się dostać z zewnatrz, odkręce listwy , spróbuję zdjąc blachę, a jest chyba łączona na zakładkę  z drugim, górnym płatem, jak zdejmę zrobię foty, drewno suche już mam, podpowiedz Waldek proszę jakie uszczelniacze trzeba kupić, bo tyle jest tego na forum, ze już zgłupiałem, czy świeże drewno czymś zabezpieczałeś, ? Generalnie chyba wiem skąd ciekło, w szybie z jednej strony nie ma siłownika , otwór pozostał niezaślepiony, a le to na razie teoria. Bedzie dobrze :) W sumie tywoja teoria ma sens,bo rama okienna zgnita na całym obwodzie, chociaż pod oknem blacha się ugina a nad nie, a le i tak to zdejme to będę widział. Chynba tego posta trzeba przenieść w inne miejsce, co by większe grono miało szanse się wypowiedzieć... :)


Na czerwono zaznaczona górna listwa, od niej zacznę , tu gdzie zaznaczyłem na czarno , to ugina sie  aż miło, sam nie wiem jak to się stąło że tego nie wyłapałem...

 

post-17464-0-78012900-1409514021_thumb.j

post-17464-0-78012900-1409514021_thumb.jpg

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa odstawiona na warsztat, będe miał 2 pomocników :), spróbuje się dostać z zewnatrz, odkręce listwy , spróbuję zdjąc blachę, a jest chyba łączona na zakładkę  z drugim, górnym płatem, jak zdejmę zrobię foty, drewno suche już mam, podpowiedz Waldek proszę jakie uszczelniacze trzeba kupić, bo tyle jest tego na forum, ze już zgłupiałem, czy świeże drewno czymś zabezpieczałeś, ? Generalnie chyba wiem skąd ciekło, w szybie z jednej strony nie ma siłownika , otwór pozostał niezaślepiony, a le to na razie teoria. Bedzie dobrze :) W sumie tywoja teoria ma sens,bo rama okienna zgnita na całym obwodzie, chociaż pod oknem blacha się ugina a nad nie, a le i tak to zdejme to będę widział. Chynba tego posta trzeba przenieść w inne miejsce, co by większe grono miało szanse się wypowiedzieć... :)

Na czerwono zaznaczona górna listwa, od niej zacznę , tu gdzie zaznaczyłem na czarno , to ugina sie  aż miło, sam nie wiem jak to się stąło że tego nie wyłapałem...

 

post-17464-0-78012900-1409514021_thumb.j

Cześć jeśli chodzi o uszczelnienie to ja robiłem sikalastomerem 710 chłopaki też robią i jest ok Dekalinem też dobry ,listwy do blachy kleiłem Soudaflexem można dostać w Castoramie drewno zaimpregnowałem jakimś tanim środkiem nie pamiętam kupowałem 10 litrów na wszystko ,ale tobie nie trzeba tyle pewno 1L.Wydaje mi się że to lało albo z górnej uszczelki lub z górnej listwy miałem tak też że woda mi wypływała z dolnej uszczelki a pakowało wszstko od góry.Sprawdż jeszcze rączki manewrowe czy się ruszają czy są sztywne bo umnie zaczeła blacha już się ruszać,potem wyciołem z sklejki 2cm kwadraty i natym osadziłem rączki manewrowe zobacz na moje zdjęcia to tak mniejwięcej zrób bo tam są deseczki gówno warte i cienkie jak coś to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.