Skocz do zawartości

CARAVELAIR


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

Będę wymieniał górną blachę ( z oknem) i takowej poszukuję ( rybia łuska) ale droga jak cholera, także na razie mam przestój a szkoda bo pogoda dopisuje i mozna by ją było zamknąć ale co nagle to po diable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 610
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

"Specjalnie" dla Waldka :) zdjęcia wklejonego styroduru, powoli idziemy naprżód :)

Robert Wielkie Dzięki :] ale monitoruje to na remontówce dzięki za pamięć :yes: podoba mi się twoja robota !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich sympatyków marki :) Od niedawna jestem szczęśliwy posiadaczem CARAVELAIR ELDORADO 490 z 2008r.  Mam pytanie do Was czy Wy też nie macie w swoich przyczepkach koła zapasowego? Sprzedawca twierdził, że po prostu nie mają przyczepy zapasów. A co w przypadku kapcia? Odpinam holownik, ściągam koło i błąkam się z nim po mieście szukając wulkanizacji??? WTF? Proszę o pomoc. :D

Edytowane przez Przemowch (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków marki :) Od niedawna jestem szczęśliwy posiadaczem CARAVELAIR ELDORADO 490 z 2008r.  Mam pytanie do Was czy Wy też nie macie w swoich przyczepkach koła zapasowego? Sprzedawca twierdził, że po prostu nie mają przyczepy zapasów. A co w przypadku kapcia? Odpinam holownik, ściągam koło i błąkam się z nim po mieście szukając wulkanizacji??? WTF? Proszę o pomoc. :D

Przyczepy Caravelair maja nietypowe felgi z dziwnym rozstawem śrub-bardzo ciężko jest dokupić koło zapasowe.Niedawno  przerabiałem wymianę na ulicy - o czym piszesz.Ostatnio felgi pojawiły się w sprzedaży u Braci Klaja w Bieruniu po 140 zł za sztukę-ale musisz dokładnie wymierzyć otwory ,żeby mieć pewność.Koła zapasowe są w tych przyczepach  fabrycznie ale to rarytas i każdy tym handluje  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat w swojej mam, ale myślałem że to norma z zapasem, a tu widzę że niekoniecznie. Przemowch masz racje , jak kapcia zlapiesz po trasie to trochę lipa, a szczególnie w niedzielę, gdzie znaleźć wulkanizacje graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się dzięki belmondo4 za pomoc. Wszedłem na stronę braci Klaja i znalazlem. Koszt 170zł plus wysyłka. Wymiary nietypowe w żadnej osobówce nie ma takich felg tj. 5x14cali, ET 20 rozstaw śrub 4x130mm. Pozdrawiam wszystkich CaValerów!!!  :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się dzięki belmondo4 za pomoc. Wszedłem na stronę braci Klaja i znalazlem. Koszt 170zł plus wysyłka. Wymiary nietypowe w żadnej osobówce nie ma takich felg tj. 5x14cali, ET 20 rozstaw śrub 4x130mm. Pozdrawiam wszystkich CaValerów!!!  :miga:

Nie ma za co :)

Sam się naszukałem wcześniej,to wiem ,co to znaczy :pad:

Ponoć do niektórych Caraveliarów pasują felgi ze starej Skody 105-ale tylko o tym słyszałem,więc pewności nie mam :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Białe Kruki. Mam pewien problem. "Zwiała" mi masa ze świateł. Przy włączeniu czegokolwiek (kierunki, stop) z tylnych lamp robi sie dyskoteka, a pozostałe (przednia pozycja i boczne obrysówki) przygasają jakby do połowy mocy. Rozkręciłem klosze, przeczyściłem wszystkie styki i nic. Robiąc krótką masę tzn łącząc masę w jednej (tylnej prawej) lampie z ramą przyczepy wszystko jest OK. Podpowiedzcie czy masa z każdej lampy łączy się przez śrubę która przykręca podstawę lampy do poszycia (łeb śruby po przykręcenui dotyka do masy w podstawie lampy). Myślałem, że ta śruba trochę wyrobiła otwór w aluminiowym poszyciu (przez to nie ma styku) i wkręciłem śrubę o trochę większej średnicy, żeby śruba stykała sie z poszyciem i NIC. Myślałem, że włańie przez tą śrubę dostarczana jest masa z poszycia do lampy. Chyba, że żlę myślę i masa do poszczególnych lamp jest inaczej podłączna. W związku z tym mam jescze jedno pytanie, czy aluminiowe poszycie musi być jakoś połączone z ramą (razem zmasowane), jesli tak , to w Caravelair'ach gdzie jest to łączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port,

 

Jak rozbierałem przód swojej caravelki to masa były połączona z poszyciem alu a szła od ramy z przodu. Wieć może tam poszukaj, ja miałem masę pod bakistą.Moim zdaniem masa musi być na poszyciu bo jak by lampki obrysowe na wysokości okna z przodu działały,? U mnie idzie jeden przewod do obrysówki wieć masa musi być na poszyciu.

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, dzięki za podpowiedź. Faktycznie skoro ja podłączjąc masę jednej lampy do ramy (masy) wszystko jest OK, To teoretycznie masy wszystkich lamp mają połączenie z poszyciem, tylko poszycie nie ma połączenia z ramą ( z masą zasilania). Jak wygląda u ciemie to masowanie ramy z poszyciem ? Jakiś grubszy przewód pod bakistą przykręcony do ramy i do poszycia (jak w samochodzie "-" z aku do masy samochodu), czy samo poszycie w pewnym miejscu przykręcone jest do ramy. Muszę zajżeć pod bakistę, ale teraz takie pogody, że trudno coś od spodu robić, cepka stoi na dworzu. Chyba na razie sprawdzę samym miernikiem, czy rama ma "łącznośc" z poszyciem. Z mojego wcześniejszego opisu usterki wnioskuję, że rama ma połączenie z zerem zasilacza 12 V. Tylko brak zera na całym poszyciu. Ciekawe czy tak będzie. Jeżeli faktycznie tak jest to pół biedy, ale jeżeli nie to będzie mały szkopół i szukanie przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masą jest przewód, plecionka z miedzi, u mnie szła od ramy pod listwę dolną przykrywającą poszycie w okolicach bakisty. podłacz na krótko przewód z ramy do poszycia i zobaczysz...

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.