Skocz do zawartości

Remont Caravelair przez Waldek00x


Rekomendowane odpowiedzi

post-1079-0-66688900-1375388244_thumb.jpgpost-1079-0-91086700-1375388268_thumb.jpg

 

 

Tak to wygląda u mnie w tej chwili dla potomnych przyczepka CARVELAIR 416 BAMBA . Ja ją już remontowałem 3 latka temu tak ja Ty czyli najpierw tył potem przód i kawałek podłogi i oczywiście to nie było to co fabryka zrobiła problem z tapetą - dobór koloru itd. i myślę że laminat jest najlepszym wyjściem i będzie wszystko jednolite czekam teraz na sklejkę do podłogi za tak zwaną flachę i na razie nie ruszam podłogi bo ją trzeba wymieniać etapami aby się wszystko nie rozpadło.A z laminatem to ja będę tak robił na górze wkrętami i przy podłodze i do tego maskowanie listwami plastikowymi są w castoramie różne rodzaje , a środek  boki sinaflexem jest elastyczny i dobry na drgania o czywiście od wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

attachicon.gifP8010009.JPGattachicon.gifP8010010.JPG

 

 

......A z laminatem to ja będę tak robił na górze wkrętami i przy podłodze i do tego maskowanie listwami plastikowymi są w castoramie różne rodzaje , a środek  boki sinaflexem jest elastyczny i dobry na drgania o czywiście od wewnątrz

Sikafleks to uszczelniacz  . Do klejenia laminatu z listwami lepszy o wiele i tańszy jest TotalFix z castoramy po 28-29 za tubę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was , dokładnie Waldek00x , tak jak napisał pasjonat do klejenia laminatu z listwami lepszy będzie TotalFix , to jest bardzo mocny elastyczny klej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwole się przyłączyć do tematu, ja remontuje swojego caravelaira identycznego jak kolega Walde00x niestety juz od 3 lat. Przód cały, prawy bok oraz róg w WC wraz z podłogą. Wszystko na zewnątrz już zrobiłem wiec wycieki zlikwidowane, konstrukcja wewnętrzna też zrobiona, z przodu na sciany dałem taką płytę hmm meblową potocznie zwaną dykta. Na to ładę tapetę i maluję farbą.  Niestety od chwili zakupu nie dałem rady wyjechać, ppka stoi niezarejestrowana bez ubezpieczenia i przegladu, dodatkowo jestem be cholownika. Mam pytanie czy kolegi  - autora tematu asterka daje rade uciagnac przyczepke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwole się przyłączyć do tematu, ja remontuje swojego caravelaira identycznego jak kolega Walde00x niestety juz od 3 lat. Przód cały, prawy bok oraz róg w WC wraz z podłogą. Wszystko na zewnątrz już zrobiłem wiec wycieki zlikwidowane, konstrukcja wewnętrzna też zrobiona, z przodu na sciany dałem taką płytę hmm meblową potocznie zwaną dykta. Na to ładę tapetę i maluję farbą.  Niestety od chwili zakupu nie dałem rady wyjechać, ppka stoi niezarejestrowana bez ubezpieczenia i przegladu, dodatkowo jestem be cholownika. Mam pytanie czy kolegi  - autora tematu asterka daje rade uciagnac przyczepke?

Ja mam Hyundai santafe 2.0 crdi 4wd dziadzia to spoko wcześniej miałem reno grand scenica 1.5 dci 105 km to też fajnie sięty powoziło ale hyundkiem lepiej .Wracając do budy to na próbę dałem też taką płyte ale nie zabardzo zaczeła pracować w wilgotne dni jak powietrze było wilgotnę to zaczeło marszczyć tapetę nie zabardzo to zdawało egzamin to już lepiej dać cienką sklejkę , ja w tej chwili jestem na etapie poprawiania wcześniejszych remoncików ,wymiana listew  tam gdzie były wymieniane kawałkami ,jedno okno było nad gnite , iczekam dalej na sklejkę.Możesz mi powiedzieć jak wymieniałeś podłogę bo trochu tego się obawiam , co buda mi się nie rozjechała napisz jak to robiłeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogi miałem do wymiany dwa rogi więc nie za dużo było w kazdym razie ja wymieniałem listwy pojedyńczo od góry i nic sie nie rozjeżdżało. Z tyłu przysztukowałem bo są wszystkie dolne listwy do wymiany a zrobiłem tylko WC. Teraz buda stoi i czeka do wiosny bo mnie nie ma. Dykte dałem ok 2 lata temu z przodu i jest ok, uszczelniłem uszczelniaczem dekarskim nazwy nie pamiętam, w każdym razie pozostaje elastyczny. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie z przodu jest trochę miękka  - nie pamiętam jak było na początku. Jeszcze jedno pyt czy ta budka z 1989 ma już w standardzie światło p-mgielne? Wiem ze mnie czeka przegląd i głównie na światła zwracają uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

makar i kacha

 

sory że tak póżno odpowiadam ale nie widziałem twego postu ja jak rejstrowałem to nie miałem przeciw mgielnych i nikt się nie pytał nawet , teraz mam bo z 4 lata temu kupiłem zdeżak z przeciw mgielnymi. Ja na razie zrobotą stoje bo ciężko jest mi załatwić resztę laminatu mam na pół budy i trchu mnie to przeraża czy nie zostanę z ręką w nocniku ,bo tam gdzie załatwiałem na razie nie ma roboty i nie ma jak załatwić i czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pora odświeżyć temat ciepło się zrobiło i można coś zacząć dłubać chciałem Wam pokazać jak wygląda kratownica podłogi w Caravelair Bamba 416 i dlaczego podłoga się ugina a nie widać od spodu ponieważ puściły w listwach poprzecznych zszywki lub przerdzewiały i taka listwa podchodzi delikatnie do góry powstaje efekt ugiania się podłogi daję fotepost-1079-0-23638000-1392655229_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Caravelair Silver 395 na podłodze są 20x30mm :(

20x30 mm... ja będę dawał listwy 50x20 mm i od spodu metalowa listwa monażowa można kupić w castoramie  taka z dziurkami nie wie jak to się fachowo nazywa (płaskownik) i to przykręcę do zewnętrznej listwy głuwnej aby się nie uginała z kolei od spodu  a zamiast zszywek zastosóje okucia blaszki kąt prosty do połączenia do listwy głuwnej i zrobie po całości kratownicę ,wrazie czego proszę o sugestie Pasjonat puszczam oczko do Ciebie :skromny: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20x30 mm... ja będę dawał listwy 50x20 mm i od spodu metalowa listwa monażowa można kupić w castoramie  taka z dziurkami nie wie jak to się fachowo nazywa (płaskownik) i to przykręcę do zewnętrznej listwy głuwnej aby się nie uginała z kolei od spodu  a zamiast zszywek zastosóje okucia blaszki kąt prosty do połączenia do listwy głuwnej i zrobie po całości kratownicę ,wrazie czego proszę o sugestie Pasjonat puszczam oczko do Ciebie :skromny:

 

Podłoga u mnie

ff222dfc11fcfa4fm.jpg

 

Projekt kratownicy

8f3a433ef41b5df8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.