Skocz do zawartości

Avento Royal 350 De lux


dudek_t

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie nie Twoja... rocznik się nie zgadza nawet.

 

Miałem trumavent i przy piecyku był zamontowany sterownik. Dobra sprawa ogólnie - poprawia komfort snu w upały :) Prosty włącznik + potencjomentr siły nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aha, nie zdążyłem jeszcze sprawdzić pieca? Jak go się uruchamia? Jak rozumiem najpierw odkręcam butle z gazem ale co dalej? Tam na górze jest pokrętło z cyferkami i drugi przycisk po przeciwległej stronie. Nic więcej. ??

 

Pamiętaj o zaworach gazowych. Powinny być w okolicy zlewu :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem samochód z zamontowanych hakiem :) a jutro... odbieram przyczepkę :gitara:

 

Beruang, jeśli dobrze zrozumiałem to oprócz zaworu przy butli są też zawory gdzieś w przyczepce? I zanim uruchomię ogrzewanie to muszę je odkręcić tak? One blokują dopływ gazu do wszystkiego czy tylko do pieca?

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie haka. Muszę go teraz "wbić" w dowód? To się robi w urzędzie komunikacji? Długo to trwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przegląd w stacji diagnostycznej potem do WK i od ręki stemplują .

 

dokładnie tak - ja cała sprawę załatwiłem w 20 minut - łączenie z przeglądem

 

 

 

 

 

jeśli chodzi o gaz to jest dokładnie jak kolega powiedział

 

mianowicie zawór przy butli to raz

w przyczepie (najczęściej jak otworzysz lodówkę - to przy podłodze masz

 

lub w innym miejscu - takie cuś:

 

tak jak widać można wyłączyc/lub właczyć różne rzeczy w zależności od wyposażenia przyczepy

 

na tym masz, piec, lodówkę, kuchenkę i piekarnik

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie haka - jeżeli nie masz czasu to z zaświadczeniem ze stacji diagnostycznej - możesz jeździć 30 dni i normalnie holować przyczepę - przynajmniej tak mi powiedzieli i tak też zrobiłem.

 

odnośnie wyposażenia - w razie czego poprzedni właściciel niech wszystko prezentuje - od tego w końcu jest

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pojadę dziś do stacji obsługi i na razie nie będę się śpieszył z wbijaniem w dowód. Jednym słowem, jutro mogę jechać legalnie a to najważniejsze.

 

Co do wyposażenia. Właściciel od 3 lat nawet nie był w tej przyczepce a wcześniej wyjechał raz na 3 dni. Sam nie pamięta co i jak :thank: Dziękuje Wam za pomoc - teraz przynajmniej mam podstawy a jutro będę konfrontował je z praktyką :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż przed pierwszymi metrami z ogonkiem :swieca:

 

Miałem pietra czy dobrze wszystko podpiąłem ale chyba tak bo 70km przejechane bez chwili zwątpienia. Trzymałem poza miastem licznikowe 80km/h i nie było żadnego myszkowania, znoszenia itp.

Tak na szybko to znalazłem zawory od gazu ale tylko jeden ma symbol (kuchenka), dwa pozostałe są bez naklejek. Rozumiem że jeden jest od ogrzewania ale od czego trzeci?

 

Pierwsza fota :palacz:

 

24042012123x.jpg

Edytowane przez dudek_t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudek:

- jeden zawór gazu jest od kuchenki,

- drugi zawór gazu jest od lodówki,

- trzeci zawór gazu jest od piecyka - ogrzewanie.

 

Sprawdź po rurkach w jaką stronę idą i powoli dojdziesz do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż przed pierwszymi metrami z ogonkiem :swieca:

Miałem pietra czy dobrze wszystko podpiąłem ale chyba tak bo 70km przejechane bez chwili zwątpienia. Trzymałem poza miastem licznikowe 80km/h i nie było żadnego myszkowania, znoszenia itp.

Tak na szybko to znalazłem zawory od gazu ale tylko jeden ma symbol (kuchenka), dwa pozostałe są bez naklejek. Rozumiem że jeden jest od ogrzewania ale od czego trzeci?

Pierwsza fota :palacz:

 

 

Trzeci od lodówki ;)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeden zawór gazu jest od kuchenki,

- drugi zawór gazu jest od lodówki,

- trzeci zawór gazu jest od piecyka - ogrzewanie.

Sprawdź po rurkach w jaką stronę idą i powoli dojdziesz do wszystkiego.

 

Lepiej pootwierać wszystkie odpalić wszystkie odbiorniki i zamykać po jednym zaworze. Będziesz widział co zgaśnie - od tego jest zawór :jump: i jeszcze jedno. Otwarte nie oznacza że wszystkie są w tym samym położeniu pokręteł. Otwarty oznacza pokrętło w kierunku rurki wychodzącej z zaworu w stronę odbiornika. Przynajmniej u mnie tak jest :hej:

Edytowane przez beruang (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie - trzeba sobie wybrać 230 / 12 / gaz B)

 

A ponadto, nieużywane aktualnie źródło zasilania zerujemy.

Jeśli włączamy lodówkę na LPG, to pokrętło od regulacji elektrycznej na zero.

I obligatoryjnie na odwrót.

Nie dotyczy to każdej lodówki bo nie wiem jaką kto posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem trochę zdjęć... i jak zwykle mam kilka pytań :) Mam nadzieje że macie jeszcze odrobinę cierpliwości :bzik:

 

Zabrałem się za sprzątanie i oglądanie zakamarków. Powiem wprost. Instalacja elektryczna i gazowa to dla mnie gigantyczne zagadki. Jedyne co wiem to to że jak podłącze zasilanie z zewnątrz na 220 to działa lodówka, pompka wody, oświetlenie i jest prąd w gniazdkach.

Nigdzie nie znalazłem śladów zacieków, wody itp. W środku nie śmierdzi.

 

Pierwsza sprawa - gaz. Nie wiem czy butla jest pełna ale chyba jest pusta bo nie udało mi się włączyć piecyka ani kuchenki, lodówki na gaz nawet nie próbowałem :)

 

25042012141.jpg

 

Jutro chcę wyjąć butlę, wystarczy że odkręcę tą nakrętkę od reduktora? Mogę wtedy wyjąć i zawieźć do napełnienia?

 

Tak wygląda piec... odkręcam zawory koło lodówki i powinienem wciskać ten przycisk z regulatorem czy ten drugi "pstryczek" po lewej stronie piecyka?

 

25042012130.jpg

 

25042012138.jpg

 

Kolejna sprawa to zasilanie. Pod kanapą znalazłem takie oto urządzenie (jedna wtyczka za nim nie jest nigdzie połączona, do czego ona jest?). Co to takiego? Dodam że jak podłączyłem kabel od sieci do gniazda na zewnątrz przyczepy to wszystko działa (oświetlenie, lodówka, pompka wody).

 

25042012135.jpg

 

25042012136.jpg

 

25042012137.jpg

 

Aha. W tym schowku z przodu przyczepy są dziury, czy to jest normalne?

 

24042012125.jpg

 

Znalazłem też taki pojemnik. Czy to jest zbiornik na wodę szarą który się podkłada pod przyczepkę podczas postoju na kempingu?

 

25042012142.jpg

 

I ostatnie pytanie na dzisiaj :) Jak mogę wyczyścić moskitierę w oknie dachowym? Mogę to śmiało odkręcić? Inaczej nie dostanę się odkurzaczem "od góry" :mlot:

 

25042012134.jpg

 

Wiem że pewnie wszystkie te sprawy są dla Was oczywiste ale dla mnie, kompletnego laika, są nie do ruszenia bez pomocy. :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.