Skocz do zawartości

Avento Royal 350 De lux


dudek_t

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od wielu lat przymierzam się do kampera/ przyczepy. Pierwsza opcja odpadła z przyczyn finansowo/logistycznych.

Została przyczepa. Przypadkowo trafiła mi się możliwość kupna przyczepy Avento Royal 350. Powiem szczerze że nic a nic nie słyszałem o tej firmie. Gabarytowo odpowiada mi w 90% (brak prysznica) ale dla 2 osób jest ok.

Na tyle ile potrafię ocenić amatorskim okiem stan: w środku idealnie. Zero zapachów, połamanych elementów... wszystko działa i wygląda jak nowe (1991 rok produkcji).

Na co mam w szczególności zwrócić uwagę i czy jest to akceptowalny model na "pierwszy raz" z przyczepą?

 

PS. W poniedziałek montuje hak i mam nadzieje we wtorek pierwszy raz przypiąć ogon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na co mam w szczególności zwrócić uwagę i czy jest to akceptowalny model na "pierwszy raz" z przyczepą?

 

 

Rok produkcji opon, data produkcji reduktora gazowego, luzy na suwadle, stan i rodzaj urządzenia sprzęgającego, przedsionek czy jest, etc. :hej:

 

 

Jeżeli Ci odpowiada układ wnętrza, DMC i stan techniczny to trzeba brać :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty są w 100% ok. Jest przegląd i ubezpieczenie do lipca tego roku. Przyczepa została sprowadzona do Polski w 2008 roku przez firmę zajmującą się przyczepami. Kupił ją mój znajomy który od razu kupił nowy reduktor, nową butle, zrobił pełen przegląd i... wyjechał na 3 dni po czym... trafiła do suchutkiej stodoły na ponad 3 lata. Opony pewnie mają około 10 lat ale nie widać żeby były popękane, bieżnik jak nowy. Przedsionek jest, stan bardzo dobry.

Nie mam pojęcia co to są luzy na suwadle i rodzaj urządzenia sprzęgającego :( Wiem że jest tam jakiś czerwony stabilizator który ponoć bardzo ułatwia jazdę z przyczepką.

Aha, przyczepka nie ma zbiornika wody szarej, czy można to jakoś łatwo dorobić?

Ogrzewanie gazowe "Trumatik" czy jakoś tak. Kuchenka i lodówka sprawne.

Chciałbym też wstawić toaletę turystyczną Thethford Qube 21l ze wskaźnikiem zapełnienia - czy to dobry wybór?

Nie oglądałem jeszcze dokładnie tej przyczepy pod względem elektryki ale czy jest możliwość zasilania urządzeń z akumulatora w przypadku braku podłączenia do prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem jeszcze dokładnie tej przyczepy pod względem elektryki ale czy jest możliwość zasilania urządzeń z akumulatora w przypadku braku podłączenia do prądu?

 

pewnie że jest, trochę zabawy z kablami i będziesz niezależny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony pewnie mają około 10 lat ale nie widać żeby były popękane, bieżnik jak nowy

 

Witam kolegę, co do reszty się nie wypowiem, ale tutaj masz infor jak sprawdzić wiek opony, żeby nie było, że "pewnie mają"

http://www.oponeo.pl/artykul/wiek-opony-poradnik

 

Jak juz sprawdzisz i się okaże, że są starsze niż 5 lat, a nie daj boże mają np. 7 lat

- to musisz je wymienić - dbaj o życie swoje i innych na drodze - w aucie jeździłbyś z tak wiekowymi laćkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę, co do reszty się nie wypowiem, ale tutaj masz infor jak sprawdzić wiek opony, żeby nie było, że "pewnie mają"

http://www.oponeo.pl...-opony-poradnik

 

Jak juz sprawdzisz i się okaże, że są starsze niż 5 lat, a nie daj boże mają np. 7 lat

- to musisz je wymienić - dbaj o życie swoje i innych na drodze - w aucie jeździłbyś z tak wiekowymi laćkami ?

 

Hej. Oczywiście że to sprawdzę. Koszt opon do takiej przyczepki to przysłowiowe piwo więc jeśli opony okażą się stare bądź w kiepskim stanie to na bank na ich miejsce trafią nówki.

Zaraz po odebraniu przyczepy, zabiorę ją do przyjaciela na plac i będziemy wszystko dokładnie sprawdzać. Mam o tyle komfortową sytuacje że przez sfinalizowaniem transakcji mogę ją pożyczyć na tydzień.

Nie wiem tylko jak sprawdzić instalacje gazową. Pewnie poszukam jakiegoś gazownika albo podjadę pod jakąś stacje.

Czy możecie mi polecić jakiś zbiornik na szarą wodę? Jak go zamontować? Do podłogi?? Nie rozszczelni to konstrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyczepkach przeważnie stosuje się zewnętrzny zbiornik, taki na kółeczkach, wtedy na kempingu podstawiasz a jak jest pełny to jedziesz do zlewni

chyba że chcesz koniecznie taki na stałe, to już trzeba coś kombinować, jakieś mocowanie do ramy :niewiem:

 

a co chcesz sprawdzać w instalacji gaz ? podłącz butle, odpal urządzenia, wąchaj, ew kup spray do kontroli (woda z mydłem też może być)

jak będzie nieszczelność to poczujesz, gaz jest z nawaniaczem i przy malutkim wycieku śmierdzi niemożliwe

 

przejedź się sprawdź jak hamuje, czy nic nie stuka - to te luzy na suwadle ;) ... powinno być cicho i bez szarpnięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, bardzo dziękuje za odpowiedzi. W poniedziałek montują mi hak więc mam nadzieje, najpóźniej we wtorek, będzie jazda próbna.

Co do zbiornika: fakt, naczytałem się o nim głównie w przypadku kamperów. Taki na kółkach to gdzie można kupić? Są jakieś dedykowane?

 

Co do gazu to jedyne czego się obawiam to nieszczelności starej instalacji (co by nie mówić to ponad 20 lat). Zapachu nie czuć nic a nic. Aha, nie zdążyłem jeszcze sprawdzić pieca? Jak go się uruchamia? Jak rozumiem najpierw odkręcam butle z gazem ale co dalej? Tam na górze jest pokrętło z cyferkami i drugi przycisk po przeciwległej stronie. Nic więcej. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, bardzo dziękuje za odpowiedzi. W poniedziałek montują mi hak więc mam nadzieje, najpóźniej we wtorek, będzie jazda próbna.

Co do zbiornika: fakt, naczytałem się o nim głównie w przypadku kamperów. Taki na kółkach to gdzie można kupić? Są jakieś dedykowane?

 

tak są dedykowane ale drogie, szukaj w sklepach karawaningowych lub na allegro

ja mam zbiornik 30L po jakimś płynie, wsadzam go na wózek zakupowy taki z dwoma kółeczkami ;) - koszt 0zł bo było to w domu :skromny:

 

Co do gazu to jedyne czego się obawiam to nieszczelności starej instalacji (co by nie mówić to ponad 20 lat). Zapachu nie czuć nic a nic. Aha, nie zdążyłem jeszcze sprawdzić pieca? Jak go się uruchamia? Jak rozumiem najpierw odkręcam butle z gazem ale co dalej? Tam na górze jest pokrętło z cyferkami i drugi przycisk po przeciwległej stronie. Nic więcej. ??

 

rurki są skręcane więc im się nic od stania nie dzieje, prędzej na dziurach mogą puścić

oglądnij przewód którym podpina się butle, bo on jest elastyczny i może sparcieć

jak poczujesz smród to szukaj, ale nie zapałką :-] tylko zrób wode z mydłem, weź pędzelek i smaruj tak żeby piana się zrobiła, będzie wtedy widać bąble

u mnie kiedyś popuściła śruba i tak znalazłem wuciek, dokręciłem śrubę i jest OK

 

co do uruchamiania trumy to nie wiem, ja chyba mam model nowszy tzn z elektrycznym zapłonem na baterie

u Ciebie jest chyba pstryczek do iskry - ten drugi ?

pewnie duże pokrętło trzeba nacisnąć, przekręcić na połowe skali i pstrykać iskrownikiem

jak się zapali to z 10s poczekać zanim puści się pokrętło

tu jest link do nowszego modelu, ale zasada podobna

http://www.truma.com/downloadcenter/trumatics2200p_installation_instruction_pl.pdf

 

wrzuć fote to będzie łatwiej, jakby się nie udało odpalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.karawaning.pl/topic/1704-avento-royal-350tl-luxe/page__p__35000__hl__avento__fromsearch__1?do=findComment&comment=35000

 

Miałem podobną przyczepę do Twojej.

Zwróć uwagę na ścianę czołową. Tam bywają przecieki.

 

 

 

A tak to sympatyczna buda, wygodna i solidna :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3 lata temu sprzedałem i zamieniłem na większą.

Masz fotki w temacie - jeśli to ta to więcej będę mógł powiedzieć. Chociaż przez 3 lata mogło sporo się zmienić...

 

 

Jak ma solar to była moja :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem fotki, to jednak nie Twoja.

Nie ma solara, ma inne kanapy i trochę inny design zewnętrzny z tego co pamiętam (naklejki są w innych miejscach). Kurcze, już nie mogę się doczekać aż ją odbiorę i dokładnie obejrzę i zacznę usprawniać.

W jaki sposób włączałeś wentylacje? W tym piecu jest jakiś wentylator??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.