Skocz do zawartości

"Co może ITD"


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli cofamy się do ściany, a przed nami bramownice Viatoll , paralizatory, pistolety, mandaty, suszarki, wideorejestratory.

 

Sytuacja zaczyna przypominać klimat z Terminatora, gdzie kontrolę przejęły maszyny.

 

Aktualnie z maszynami kolaborują jeszcze osobniki ludzkie – przynajmniej z nazwy ale już niedługo, pójdą na bezrobocie, bo zastąpią ich automaty.

 

Właśnie widzimy początek zjawiska w którym ludzkość zjada własny ogon.

 

Zlikwidowano cały przemysł, by nie było wielkich zakładów z wielotysięcznymi załogami, czyli niby wykoszono zalążki rewolucji.

 

Podczas wojny też nie było wielkich zakładów, a Ruch Oporu działał.

 

Obserwujemy unieszkodliwione fotoradary i to są pierwsze symptomy rewolucji.

 

Cała rzeczywistość jest nam fałszywie przedstawiana, zupełnie jak reklamy samotnych przyczep campingowych na tle pustej plaży.

 

Rzeczywistość, to buda na budzie, przemieszana z psami i dziećmi na obskurnym campingu.

 

Ludziom zaczyna się nie zgadzać idea z rzeczywistością, więc rośnie im ciśnienie pod deklem.

 

Tu mandacik, tam wezwanie, do drzwi stuka windykator, w pracy redukcja etatów lub klientów i bezsilność zamienia się w agresję.

 

Dojdzie do tego, że ITD będzie musiała sprawdzać, czy cysterna z paliwem, nie wiezie zalanej nim saletry, bo jak kierowca przejechał ileś tam bramek na niesprawnym Viabox na szybie, to już mu może byś wszystko jedno.

 

Wiadomo, że to będzie ostatnia kontrola w promieniu kilometra albo dalej.

 

Obawiam się, że powstanie armia „męczenników” i zaczną się mnożyć ogniska prywatnych wojen zdesperowanych obywateli z państwem.

 

Czytałem opinie internautów w temacie rzekomej akcji wysadzenia Sejmu.

 

Odniosłem wrażenie, że nikt z nich nie wierzy w demokratyczne możliwości poprawy stanu rzeczy.

 

Radykalizują się poglądy i beztroskie dokręcanie śruby, może spowodować, że ciśnienie urwie wyciągnięte po kasę łapy.

 

Jakby nie liczył normalnych szaraków jest więcej, a kiedyś trzeba wyjść z urzędu, czy Forda z radarem, odebrać dzieci z przedszkola, bo nie wszędzie da się dojechać czołgiem.

 

Dobrze by więc było, gdyby szanowano interesy podatników, nawet jak dla rządzących to ojczyzna przybrana, a żona z obcym obywatelstwem zaprzyjaźnionego kraju.

 

Inaczej strach będzie nie tylko jeździć wypatrując pułapek ale mieszkać w pobliżu VIP , czy puścić dzieci do szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Adamie zapomiales dodac ze tre suszarki,radiowozy,pistolety.przejscie graniczne w Terespolu i inne bzdety to polska policja dostaje w ramach pomocy EOS/EFTA.Z 12 krajow ktorym udzielana jest pomoc(1.2 miliara euro)Polska doatala w latach 2004-2009 558 milionow,Gdzie najwiecej na pomoc daje Norwegia

Tego nie bylo w zadnych polskich mediach

zrodlo http://www.nrk.no/sport/fotball/norske-kroner-stotter-polsk-politi-1.8102189

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik z zakopianki :skromny: (od 1:50 należy zwrócić uwagą na białe mondeo)

http://www.youtube.com/watch?v=xpIwy89qTDc&feature=player_detailpage#t=108s

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik z zakopianki :skromny: (od 1:50 należy zwrócić uwagą na białe mondeo)

 

To między Libertowem, a Mogilanami - jakby ktoś jechał. W stronę Krakowa też trzeba uważać, tam też lubią stać. Przedtem stali z suszarką teraz jak widać już z "automatem" :admin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

piszesz o wyposazeniu inspektora ITD - ten tym bardziej dla swojego widzimisie nie bedzie cie obezwladnial jak na to nie zasluzysz

 

Ciekawe kto będzie o tym decydował i czym będzie się kierował (zasłużył na paralizator, a może jeszcze nie ?)

Służby powołane i przysposobione w zupełnie innym kierunku, mają nagle decydować o użyciu urządzeń obezwładniających :boks:

 

czemu nie poruszasz tematu innych sluzb ? takich jak np Policja Skarbowa i ich wyposazenia?

gwarantuje ze spotkanie z nimi kazdy zapamieta na dlugo :)

 

Ponieważ temat jest o ITD, jednak masz rację, że podobne posunięcia dotyczą nie tylko ITD (np. tzw. Straż miejska) i często w równym stopniu są chybionym pomysłem, a czego dowodem są krytyczne wypowiedzi na ten temat samego MSW.

Przykład pierwszy z brzegu:

 

http://finanse.wp.pl...,wiadomosc.html

 

post-8228-0-66615900-1355017422_thumb.jpg

 

:) a juz male prawdopodobienstwo jest ze ustawia sie w kolejce i beda dybac na ciebie :)

... a jednak się ustawiają i dybią :jump:

Przykład: post #95 Konrada

 

Tak nawiązując do tego, co Konrad zalinkował:

Radiowóz ITD z fotoradarem.

"Do niedawna tylko policja kontrolowała prędkość pojazdów w ruchu, w swoich nieoznakowanych radiowozach. Teraz do walki z łamiącymi przepisy wkracza Inspekcja Transportu Drogowego, z flotą 35 aut wyposażonych w nowoczesny sprzęt. Nieoznakowane pojazdy inspektorów otrzymały fotoradary działające na postoju, a także w czasie ruchu. Zdjęcia wprost z radiowozu trafiają przez bezprzewodowy internet do siedziby ITD, gdzie podejmowana jest dalsza procedura identyfikacji. Po sprawdzeniu do kogo należy samochód, do właściciela pojazdu jest przesyłana korespondencja informująca o wykroczeniu wraz ze specjalnym formularzem wzywającym do zapłaty".

 

post-8228-0-18205000-1355017813_thumb.jpg

 

post-8228-0-06368300-1355017843_thumb.jpg

 

post-8228-0-98627400-1355017841_thumb.jpg

 

post-8228-0-47074400-1355017842_thumb.jpg

 

post-8228-0-68304100-1355017843_thumb.jpg

 

 

Żródło: http://superauto24.s...ortu-drogowego/

 

Radwan, również życzę szerokiej, dobrej drogi :drive:

 

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się do tematu

słyszałem dziś w radiu, że kierowcy znowu wspomogą walkę z "kryzysem" i sięgną do kieszeni po symboliczną kwotę (tu nie padły liczby) podczas kontroli trzeźwości....smirk(1).gif dobre!

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się do tematu

słyszałem dziś w radiu, że kierowcy znowu wspomogą walkę z "kryzysem" i sięgną do kieszeni po symboliczną kwotę (tu nie padły liczby) podczas kontroli trzeźwości....smirk%281%29.gif dobre!

 

Trwa posiedzenie sejmu i ma być debata nad budżetem - mowa jest o kwocie 1,5 mld złotych z mandatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 .Ciekawe kto będzie o tym decydował i czym będzie się kierował (zasłużył na paralizator, a może jeszcze nie ?)

2. Służby powołane i przysposobione w zupełnie innym kierunku, mają nagle decydować o użyciu urządzeń obezwładniających :boks:

3 .Ponieważ temat jest o ITD, jednak masz rację, że podobne posunięcia dotyczą nie tylko ITD (np. tzw. Straż miejska) i często w równym stopniu są chybionym pomysłem, a czego dowodem są krytyczne wypowiedzi na ten temat samego MSW.

4. ... a jednak się ustawiają i dybią :jump:

Przykład: post #95 Konrada

 

Tak nawiązując do tego, co Konrad zalinkował:

Radiowóz ITD z fotoradarem.

"Do niedawna tylko policja kontrolowała prędkość pojazdów w ruchu, w swoich nieoznakowanych radiowozach. Teraz do walki z łamiącymi przepisy wkracza Inspekcja Transportu Drogowego, z flotą 35 aut wyposażonych w nowoczesny sprzęt. Nieoznakowane pojazdy inspektorów otrzymały fotoradary działające na postoju, a także w czasie ruchu. Zdjęcia wprost z radiowozu trafiają przez bezprzewodowy internet do siedziby ITD, gdzie podejmowana jest dalsza procedura identyfikacji. Po sprawdzeniu do kogo należy samochód, do właściciela pojazdu jest przesyłana korespondencja informująca o wykroczeniu wraz ze specjalnym formularzem wzywającym do zapłaty".

 

 

witam

odn 1. czy oni dostali te paralizatory do atakowania kierowcow czy do obrony wlasnej ?jak sie bedziesz zachowywal kulturalnie to cie nic zlego nie spotka :) ty jak dostaniesz mandat 300-500 pln jestes niezle wkurzony to pomysl jakbys sie zachowal dostajac ten mandat wielokrotnie wiekszy? roznie ludzie na kary reaguja :) a w razie czego ten inspektor to ma sie bloczkiem mandatow bronic ? czy dlugopisem ? podejrzewam ze sam widok kabury ostudzi zapal nie jednego kierowcy przed okazaniem agresji :)

odn. 2. nie martw sie maja swoje procedury i przepisy - musza sie do nich scisle stosowac, po za tym ciekawe stwierdzenie ze nie sa do tego - bo mi sie wlasnie wydaje ze to oni powinni miec wiecej uprawnien jak drogowka ktorej mozesz nieznajomosc przepisow udowodnic - inspektora ITD na Prawie o Ruchu Drogowym nie zagniesz niestety , patrzysz na to przez pryzmat przyzwyczajenia do bezkarnosci kierowcow osobowek jak widzieli na drodze ITD , to ze kiedys ITD sprawdzalo tylko ciezarowki nie znaczy ze nie moglo zatrzymywac tez i ciebie , ITD jak sama nazwa wskazuje jest od transportu drogowego a ty jako uzytkownik drogi powolujac sie na Prawo o Ruchu Drogowym tez go niestety wykonujesz nawet przewozac tylko swoja wlasna osobe bo wlaczyles sie do ruchu :)

odn 3 marnujesz sie tutaj , napisz do sejmu ,senatu i wytknij im jeszcze jeden niby chybiony pomysl :) dla mnie slowa krytyczne pod adresem uprawnien SM i ITD przez przedstawicieli MSW sa tylko i wylacznie walka o kase ktora pazernie jedne sluzby chca wyrwac od drugich bo sa niby wazniejsze i bardziej potrzebne

odn 4 normalnie masz pecha ze jezdzisz prawidlowo i cie karza :) a skoro sie tak na ten filmik powolujesz to moze mi odpowiesz czemu autor filmu nie dostal pamiatkowego zdjecia od ITD ? nie oczekuje sensownej odpowiedzi :)

 

od siebie jeszcze dodam ze nikt z nas nie lubi bata nad glowa ale te 10 000 ofiar smiertelnych powinno dac niektorym do myslenia , wiem ze drogi mamy kiepskie ,ze nie odsniezane, czasem zle oznakowane ale i tak mnie nikt nie przekona ze w wiekszosci tych wypadkow nie zawinil czlowiek , uczestnik wypadku ,

wyprzedze troszke nastepny twoj temat o bramkownicach , chyba jak sie nie myle od 2015 bramkownice gabarytowe beda mierzyc tez odcinkowy czas przejazdu a nie tylko gabaryty , dotyczyc to bedzie wszystkich uzytkownikow drogi i tu juz nie pomoze ani CB ani antyradar , trzeba bedzie dany odcinek kilku lub kilkudziesieciu km przejechac z dozwolona predkoscia , albo pedzic jak wariat i, postac na parkingu i poczekac :) bo inaczej przyjdzie prezent :)

maja to postawic na wszystkich krajowkach wiec albo juz zacznisz sie przyzwyczajac do jazdy zgodnej z PoRD albo zacznij sie uczyc jazdy po drogach gminnych :)

 

tez pozdrawiam i szerokiej drogi :)

Edytowane przez radwan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto będzie o tym decydował i czym będzie się kierował (zasłużył na paralizator, a może jeszcze nie ?)

 

:hej:

 

 

tak ,nagle ITD będzie walić paralizatorem przy odmowie mandatu :lol: , ludzie dajcie na luz. Pani Basia z klatki B może chdzić z paraliztorem po bułki a inspektor ITD stojąc nocą na leśnym parkingu ma bronić się legitymacją ?Bardziej bałbym się tych mobilnych radrów a nie paralizatora.

 

Zawsze możesz sobie kupić własny paralizator i eksponować go dumnie w kaburze podczas kontroli.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam od siebie ,tyle że to jest chory kraj i chore przepisy,a ludzie któży tym ządzą są totalnymi debilami,niech gnoją jeszcze bardziej zwykłych szaraków,którzy napędzają,ten pełen gnoju wóz zwany rządem,bo dużo juz im nie zostało,stara gwardia liczy,aby do końca,młodzi widząc ten cały syf,zwany polską uciekaja gdzie sie da,wolą żebrać w angli niż pracować w polsce,i takim cudem polska padnie,juz zaczyna stawać gospodarka,juz niema co kraść,juz nic nikogo tu nie trzyma,wręcz odpycha,ale jak to mówia wcześniej urodzeni,starego drzewa sie nie przesadza,niech tak będzie tylko czemu podcinaja pędy młodych krzewów,jak tak dalej będzie to ITD bedzie karać samych siebie,i rowerzystów,za zardzewiałą kierownice,chore to jest,zasada rządów jest iście odbiciem rządów komunistycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Inspekcja Transportu Drogowego miała zajmować się transportem ciężarowym. Teraz będzie się zajmowała wszystkimi samochodami. Skutek będzie taki, że inspektorzy skoncentrują się na kontroli pojazdów osobowych. Bo tu leży kasa. Tych pojazdów jest najwięcej-więcej będzie wpływów. Chodzi o poprawienie bezpieczeństwa na drogach, czy o poprawienie budżetu. Przy czym zawsze uzasadnia się to poprawą bezpieczeństwa. Tylko jak to się ma do rzeczywistości.Prawie cała Europa stosuje żelazną zasadę dróg wolnych od ciężarówek w weekendy, bo celem jest upłynnienie ruchu pojazdów osobowych i zmniejszenie liczby wypadków. My nie. Dlaczego. Bo chodzi nie o bezpieczeństwo, a o kasę wpływającą do budżetu za opłaty drogowe. Przecież tylko w tym roku odprowadzono z tego tytułu ponad miliard złotych. Gdyby ciężarówki nie jeździły w weekendy, zmniejszyłaby się liczba wypadków w których uczestniczyły, ale także zmniejszyłyby się wpływy do budżetu. Czy chodzi tu o bezpieczeństwo. Oczywiście nie! Tomasz Połeć, szef Inspekcji Transportu Drogowego, a conto przyszłych zysków, kupuje sobie 260 konny wóz i jeździ nim na narady. Bo przecież nie ściga nim innych pojazdów na autostradzie. To kolejna służba zmierzająca stopniowo do zmiany swoich podstawowych celów. Już teraz widać jak szef ITD wydaje pieniądze podatników i gdzie są jego priorytety. Bez wątpienia priorytetem jest dobrze posadzony tyłek w szybkim aucie."sciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gif

Jet to fragment artykułu Jerzego Dziwulskiego pt. "Policyjne ambicje Straży Miejskiej" opublikowanego w tygodniku "Przegląd" nr 50(676) z 16 grudnia 2012r. Warto przeczytać całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak Prawo użycia broni które bardzo dokładnie określa kiedy i w jakich sytuacjach wolno jej użyć.

Tak więc bez obaw, musi być niepodważalny powód jej użycia. Nadużyć też nie ma się co spodziewać, wszyscy zdają sobie sprawę, że coraz więcej pojazdów ma własny monitoring.

I tak przy okazji dodam, że...

Niech winnych mandatami łupią. Do tego oni (ITD) są powołani i niech robią swoją robotę rzetelnie, w przeciwieństwie do SM, która to formacja uznała, że to co im umożliwiono stało się podstawowym nadgorliwie wykonywanym obowiązkiem.

 

(...)

miała zajmować się transportem ciężarowym. Teraz będzie się zajmowała wszystkimi samochodami. Skutek będzie taki, że inspektorzy skoncentrują się na kontroli pojazdów osobowych. Bo tu leży kasa. Tych pojazdów jest najwięcej-więcej będzie wpływów

(...)

 

Tu można o wpływach polemizować. Lepiej jeden mandat 5000zł za przeciążenie wlepić, niż 10 po 300zł osobówkom wystawiać, gdzie w tym czasie 10 potencjalnie przeciążonych ciężarówek przejedzie tuż przed nosem.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ,nagle ITD będzie walić paralizatorem przy odmowie mandatu :lol: , ludzie dajcie na luz. Pani Basia z klatki B może chdzić z paraliztorem po bułki a inspektor ITD stojąc nocą na leśnym parkingu ma bronić się legitymacją ?Bardziej bałbym się tych mobilnych radrów a nie paralizatora.

 

Zawsze możesz sobie kupić własny paralizator i eksponować go dumnie w kaburze podczas kontroli.

 

Paralizator był tylko przykładem wyposażenia, o które wzbogaci się ITD .

Mimo, że nie jestem zwolennikiem tego akurat wyposażenia, to nie sądziłem, że watek będzie rozwijany.

Piotrek, piszesz: ... stojąc nocą na leśnym parkingu ma bronić się legitymacją ?

Przed kim mają się bronić i to na leśnym parkingu ? Dlaczego nie na drodze ?

Najczęściej ITD nie jeździ w pojedynkę, ma do dyspozycji radio i całą masę innych urządzeń, za sobą przepisy prawa i sztab ludzi gotowych na każde wezwanie.

Kto jest takim zagrożeniem ? Czyżby po naszym kraju jeździli tylko niebezpieczni bandyci i nieobliczalni furiaci ?

Tak się tylko zastanawiam.

:hej:

 

witam

odn 1. czy oni dostali te paralizatory do atakowania kierowcow czy do obrony wlasnej ?jak sie bedziesz zachowywal kulturalnie to cie nic zlego nie spotka :) ty jak dostaniesz mandat 300-500 pln jestes niezle wkurzony to pomysl jakbys sie zachowal dostajac ten mandat wielokrotnie wiekszy? roznie ludzie na kary reaguja :) a w razie czego ten inspektor to ma sie bloczkiem mandatow bronic ? czy dlugopisem ? podejrzewam ze sam widok kabury ostudzi zapal nie jednego kierowcy przed okazaniem agresji :)

odn. 2. nie martw sie maja swoje procedury i przepisy - musza sie do nich scisle stosowac, po za tym ciekawe stwierdzenie ze nie sa do tego - bo mi sie wlasnie wydaje ze to oni powinni miec wiecej uprawnien jak drogowka ktorej mozesz nieznajomosc przepisow udowodnic - inspektora ITD na Prawie o Ruchu Drogowym nie zagniesz niestety , patrzysz na to przez pryzmat przyzwyczajenia do bezkarnosci kierowcow osobowek jak widzieli na drodze ITD , to ze kiedys ITD sprawdzalo tylko ciezarowki nie znaczy ze nie moglo zatrzymywac tez i ciebie , ITD jak sama nazwa wskazuje jest od transportu drogowego a ty jako uzytkownik drogi powolujac sie na Prawo o Ruchu Drogowym tez go niestety wykonujesz nawet przewozac tylko swoja wlasna osobe bo wlaczyles sie do ruchu :)

odn 3 marnujesz sie tutaj , napisz do sejmu ,senatu i wytknij im jeszcze jeden niby chybiony pomysl :) dla mnie slowa krytyczne pod adresem uprawnien SM i ITD przez przedstawicieli MSW sa tylko i wylacznie walka o kase ktora pazernie jedne sluzby chca wyrwac od drugich bo sa niby wazniejsze i bardziej potrzebne

odn 4 normalnie masz pecha ze jezdzisz prawidlowo i cie karza :) a skoro sie tak na ten filmik powolujesz to moze mi odpowiesz czemu autor filmu nie dostal pamiatkowego zdjecia od ITD ? nie oczekuje sensownej odpowiedzi :)

 

od siebie jeszcze dodam ze nikt z nas nie lubi bata nad glowa ale te 10 000 ofiar smiertelnych powinno dac niektorym do myslenia , wiem ze drogi mamy kiepskie ,ze nie odsniezane, czasem zle oznakowane ale i tak mnie nikt nie przekona ze w wiekszosci tych wypadkow nie zawinil czlowiek , uczestnik wypadku ,

wyprzedze troszke nastepny twoj temat o bramkownicach , chyba jak sie nie myle od 2015 bramkownice gabarytowe beda mierzyc tez odcinkowy czas przejazdu a nie tylko gabaryty , dotyczyc to bedzie wszystkich uzytkownikow drogi i tu juz nie pomoze ani CB ani antyradar , trzeba bedzie dany odcinek kilku lub kilkudziesieciu km przejechac z dozwolona predkoscia , albo pedzic jak wariat i, postac na parkingu i poczekac :) bo inaczej przyjdzie prezent :)

maja to postawic na wszystkich krajowkach wiec albo juz zacznisz sie przyzwyczajac do jazdy zgodnej z PoRD albo zacznij sie uczyc jazdy po drogach gminnych :)

 

tez pozdrawiam i szerokiej drogi :)

 

 

Witam !

Radwan, nie wiem dlaczego, ale widzę, że bardzo jesteś poruszony tym tematem :niewiem:

Zadałeś sobie dużo trudu, aby skomentować to, co napisałem :look:

Nie zwróciłeś jednak uwagi, że w większości są to cytaty, a źródła są podane w zamieszczonych linkach.

Teraz odnośnie pkt. 1 Twojej wypowiedzi:

rozumując w ten sposób, jest więcej osób, grup, urzędników, którzy jeszcze bardziej mogą czuć się zagrożeni (zwykłego zjadacza chleba nie pomijając). Czy np. komornik lub windykator jest mniej narażony na złość ludzką ? A może paralizator dla każdego, kto tylko czuje taką potrzebę?

Z powodu, o którym już wspominałem, nie będę rozwijał dyskusji o innych służbach.

Ad.2

Nie martwię się, ale powoli zaczynam się już gubić. Coraz mniejszą mam pewność, kto, kiedy, gdzie i w jakich warunkach może mnie zatrzymywać, ścigać, kontrolować, karać i za co !

Kiedyś, gdy była to tylko Policja, wszystko było jasne i czytelne, a teraz dochodzi do tego, że trzeba uważać, aby własny cień mnie nie wyprzedził, bo to już może być karalne (nie wiem jeszcze tylko przez kogo) hehe(1).gif

Ad.3

Słowa napisane na podstawie przedstawionego załącznika + podany link źródła, więc uwagi kieruj do autora artykułu.

"marnujesz się tutaj , napisz do sejmu ,senatu" - stwierdzenia tego typu pozostawiam bez komentarza.

 

Napisałeś, że może to być walka o kasę. Oczywiście masz rację i wcale mnie ta walka nie dziwi. Niektórym zaczyna palić się grunt pod nogami (przykład Krakowa, ktory zamieściłem). Czy można się dziwić, skoro pewne służby powołane do wiadomo czego, robiły i robią zupełnie coś innego (wszyscy wiemy co).

Ktoś już mówił, że lepiej dać te pieniądze Policji, będzie większy pożytek dla społeczeństwa, wzrośnie też bezpieczeństwo np. na drogach. Mogę zaliczyć siebie do zwolenników takiego właśnie rozwiązania. Policja w Polsce ma bardzo mały i wciąż ograniczany budżet. Później dziwimy się, że nie zawsze daje radę :hmm:

 

Ad.4

Bardzo proszę, nie przypisuj mi czegoś, czego nigdzie nie napisałem

Nikt mnie nie karał za prawidłową jazdę i zawsze tak staram się jeździć.

Moje słowa: ...a jednak się ustawiają i dybią, były zakończone odpowiednim emotikonem, czyli można się domyślać, jaki mają charakter. Przypuszczam, że Kol. Konrad nie bez powodu link zamieścił, a film to tylko potwierdza.

 

Chyba zbyt poważnie to wszystko potraktowałeś.

Rozmawiamy głównie o ITD, uprawnieniach, wyposażeniu i tym podobnych sprawach. Jeśli czasem pojawiają się wątki o różnych uchybieniach, nieprawidłowościach ze strony tych służb, czy też wątpliwościach w kwestii wyposażenia czy prowadzonych działań, to chyba normalne w takiej dyskusji.

 

P.S.

Uważam, że wyposażenie powinno być adekwatne do wykonywanej pracy i tak np.: Ksiądz ma odpowiednią bursę, różaniec, kropidło; Kominiarz - gracę, przepychacz i linę; Strażnik miejski - pałkę i bloczek mandatów; ITD ma swoje radary, kamery, bramownice, super samochody, mandaty, a od likwidacji zagrożeń i pilnowania przestrzegania prawa jest (i wyłącznie) powinna być Policja z bronią, paralizatorem, kajdankami i całą resztą gadżetów.

Strażnik miejski (tylko przykład), to przecież nie Robocop, ... a może jednak :niewiem:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.