Skocz do zawartości

Klimatyzacja własnej roboty - co sądzicie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowany został "schładzacz" w podkowie .

 

Na razie bez "komina" . Dalszy ciąg zdarzeń jutro :-D .

 

Witaj

 

Odpalałeś klime przed demontażem ?

Pytam, bo wydaje mi się że zimne powietrze wylatuje tą mała czarną kratką (na zewnątrz ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odpalałem , odpalałem :-) . Wylatuje tym wiatrakiem którego wylot widać po stronie bakisty . Zrobiłem to w ten sposób , ponieważ przez bakistę pobiegnie prosto do góry komin z nierdzewki , który będzie wchodził prosto w podszybie szyby przedniej . Zrobiłem tak ponieważ nie chciałem żeby zimne powietrze wiało mi po nogach a leciało sobie swobodnie wzdłóż przedniej szyby do góry a ciepłe powietrze żeby wbiegało z pod nóg do podkowy (taka mini cyrkulacja). Temp. na wylocie przy pełnej mocy osiągnęła + 6 st.

 

Wylot ciepłego powietrza jest tą białą prostokątną kratką i będzie w bakiście skierowane najprawdopodobniej przez podłogę bakisty w dół.

Edytowane przez Tombr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie ogarniam drugiej foty z 15 postu - gdzie to idzie (bo po rurze z gazem wnioskuje że na zewnątrz przyczepy) ?

A o co mi chodzi:

w klimie masz dwa WE i dwa WY powietrza.

1. sprężarka - WE (powietrza z zewnątrz) z boku na dole.

WY (powietrza na zewnątrz) prostokatny kanał

 

To rozumiam będzie na zewnątrz przyczepy.

 

2. parownik - WE (ciepłego powietrza do słodzenia) w org było z tyłu na górze

WY (zimne powietrze) w org była ta czarna kratka z przodu.

 

To będzie w schowku pod łóżkiem tak ?

 

A co do rozprowadzenia zimnego powietrza na szybe... nie bedzie ci się za bardzo skraplać woda na tej szybie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wrzucam tyle co widać . Co do skroplin na szybie to nie przewiduję ich ponieważ zimne powietrze będzie wiało zaraz nad poduchami w kierunku wnętrza przyczepy a nie na szybę . Układ uszczelniony i sprawdzony więc czas na kosmetykę .

 

pamiętaj , że klima produkuje wodę , którą trzeba odprowadzić na zewnątrz .... jak zapomnisz to się podtopisz :swieca:

 

Bez nerw :-) . Będzie dziureczka z wężykiem odprowadzająca skropliny z pojemnika pod podwozie ale dziękuję za podpowiedź . :-)

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima prawie skończona . Brakuje kratki wylotowej (robi się ponownie ponieważ taka z dziurkami po wiertle 12 tłumiła wentylator dlatego musi być z siatką) oraz czekam na stwardnięcie kleju na wylocie ciepłego powietrza i rury odprowadzającej ciepłe powietrze . Klima uszczelniona i sprawdzona (smiga aż miło) . Szkoda że nie mam decybelomierza bo wydaje mi się że może miało konkurować z tymi dedykowanymi . Jak klej stwardnie i będę miał gotową kratkę to wrzucę ostateczne zdjęcia i może filmik na YouTube .

 

Mały rekonesans cenowy :

 

Klimatyzator 250 pln

Tunel kajnerowy ocieplony doprowadzający zimne powietrze do podszybia 220 pln

Kratka kajnerowa ozdobna na podszybiu 80 pln

Kratka biała plastikowa łazienkowa zamykana 11,50

Kabel zasilający + kabel komputerowy "skrętka" ( do przedłużenia sterowania) 22 pln

Łączenie rurek klimatyzacji + nabicie gazu + specjalne klejone gumy uszczelniające na rurki i tunel 150 pln

Trochę kleju , silikonu i opasek sciągających 45 pln

Robocizna + własny sprzęt - bezcenne :-D

 

Podsumowanie - 778,50

Edytowane przez Tombr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zamknięta klapa to nic praktycznie nie słychać (tylko wydmuch ciepłego powietrza). Jak będzie pogoda nagram filmik i wrzucę . Kompresor przykręciłem na oryginalnych gumach (takich tulejach) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie? czym kleiłeś rurki? jak przedłużyłeś instalacje miedzy "schładzaczem" a elementem oddającym ciepło na zewnątrz? nie zrobiłeś tego z miedzianej rurki?

Jak testowałeś szczelność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużone jest takimi samymi miedzianymi rurkami lutowanymi palnikiem . Opakowane są w takie specjalne gumy samoprzylepne . Szczelnosć sprawdzona poprzez wczesniejsze nabicie jakims gazem (argon czy hel czy cos tam) . Nie wiem fachowcy to robili . Aktualnie nabity jest ten gaz co był oryginalnie chyba R402C czy jakos tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.