Skocz do zawartości

Klimatyzacja własnej roboty - co sądzicie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , co sądzicie o klimatyzacji zbudowanej z :

- "bebechów" z starej lady wystawowej - skraplacz z wiatrakiem , sterownik oraz chłodnica i agregat

- bardzo cichy wentylator z łóżka z solarium

Plan wygląda tak :

- chłodnica z wentylatorem z solarium w podkowie - wyprowadzenie nadmuchu z wiatraka wprost pod nogi

- agregat w bakiscie

- skraplacz z wiatrakiem pod podłogą bakisty

- sterownik też z tej lady przeprogramowany przez elektronika (lada - mroźnia - zakres temp. od 0 do -25)

- dolot powietrza do podkowy poprzez podszybie szyby przedniej - 2 dziury z ładnymi kratkami :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ja wiem ale na mój gust "burczenie" nie występuje (testowałem już pełny układ) . Agregat pobiera 2 kw/h a oba wiatraki w sumie 1 kw/h - urządzenia klimopodobne z supermarketów mają po 2,5 kw/h i nie mniej te klimy do przyczep po 5000 pln wzwyż dlatego nie do końca rozumiem Twoją odpowiedź ... Poza tym klima za parę ładnych tysi do przyczepy montowana jest zamiast Heki więc pozbywam się dużego okna dachowego . Po długim okresie myślenia i planowania (od zeszłego lata) sądzę że moje rozwiązanie jest niczego sobie , lecz uważam że zawsze należy konsultować takie "pomysły" z kimś innym by ewentualnie wysnuć jakieś inne rozwiązania . Dlatego też napisałem ten temat . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , co sądzicie o klimatyzacji zbudowanej z :

- "bebechów" z starej lady wystawowej - skraplacz z wiatrakiem , sterownik oraz chłodnica i agregat

- bardzo cichy wentylator z łóżka z solarium

Plan wygląda tak :

- chłodnica z wentylatorem z solarium w podkowie - wyprowadzenie nadmuchu z wiatraka wprost pod nogi

- agregat w bakiscie

- skraplacz z wiatrakiem pod podłogą bakisty

- sterownik też z tej lady przeprogramowany przez elektronika (lada - mroźnia - zakres temp. od 0 do -25)

- dolot powietrza do podkowy poprzez podszybie szyby przedniej - 2 dziury z ładnymi kratkami :-) .

 

Jak będziesz to montował to zapodaj dużo zdjęć, na pewno się przyda nie jednemu. :ok::ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregat pobiera 2 kw/h a oba wiatraki w sumie 1 kw/h - urządzenia klimopodobne z supermarketów mają po 2,5 kw/h i nie mniej te klimy do przyczep po 5000 pln wzwyż dlatego nie do końca rozumiem Twoją odpowiedź ...

Gdzie ty takie potwory widziałeś ?

U siebie zamontowałem kilme (monoblock) - agregat i wiatraki ciągną max 800W a to w zupełności starczy by schłodzić te ok 16m3 objętości przyczepy.

A te dedykowane (drogie) do przyczep klimatyzacje to 500/600W pobierają.

 

3kW na kempingu... jaki tam jest prąd startowy potrzebny ?

To chyba nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty takie potwory widziałeś ?

U siebie zamontowałem kilme (monoblock) - agregat i wiatraki ciągną max 800W a to w zupełności starczy by schłodzić te ok 16m3 objętości przyczepy.

A te dedykowane (drogie) do przyczep klimatyzacje to 500/600W pobierają.

 

3kW na kempingu... jaki tam jest prąd startowy potrzebny ?

To chyba nie ma sensu

 

Witam, to masz jakąś nie spotykaną .

Przykład pierwszy z brzegu z allegro : http://moto.allegro.pl/klimatyzacja-coleman-2-1kw-hit-i2201122058.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to masz jakąś nie spotykaną .

Przykład pierwszy z brzegu z allegro : http://moto.allegro.pl/klimatyzacja-coleman-2-1kw-hit-i2201122058.html

 

Mylisz pojęcia :)

 

"Klimatyzator o mocy chłodniczej 2,5kW pobiera z sieci elektrycznej około 0,8kW. To znaczy że mimo dużej mocy chłodzenia pobór energii nie jest aż tak duzy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tombr

 

Zerknij w Nasze pojazdy na moje rozwiązanie klimy, wydaje mi się że jest prostsze, wypróbowane, sprawdzone a urządzenie ostatnio widzialem w Castoramie za niecałe 500 zł

http://forum.karawaning.pl/topic/6450-nareszcie-dethleffs-camper-510/

Edytowane przez Baltazar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia :)

 

"Klimatyzator o mocy chłodniczej 2,5kW pobiera z sieci elektrycznej około 0,8kW. To znaczy że mimo dużej mocy chłodzenia pobór energii nie jest aż tak duzy."

 

Aha :-)

 

Znaczy się muszę się widocznie poduczyć :-)

Dziękuję za podpowiedzi . Własnie moim zmartwieniem było ograniczenie Amperowe na bezpiecznikach na kempingach - zmiana bezpiecznika - dopłata .

A te niby klimy stojące z castoramy jaki mają pobór ? Bo wiem że też da się je rozebrać i gdzies wkleić do przyczepy (był taki już gdzies na forum temat) . Kurcze szkoda bo "napaliłem" się na swój pomysł .

 

Tombr

 

Zerknij w Nasze pojazdy na moje rozwiązanie klimy, wydaje mi się że jest prostsze, wypróbowane, sprawdzone a urządzenie ostatnio widzialem w Castoramie za niecałe 500 zł

http://forum.karawan...ffs-camper-510/

 

Fajne rozwiązanie ale szkoda mi półek . Moja jak się przygotowuje do sezonu to musiałbym drugą przyczepkę podpiąć i najlepiej towarową :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zacząłem w inny sposób . Mianowicie zakupiłem za 250 pln klimatyzator 2,6 KW (moc chłodzenia) 900 W (4,1 A) zużycie prądu przy rozruchu . W poniedziałek lub wtorek zacznie się montaż więc wrzucę więcej fotek .

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima podzielona została na 2 elementy . Jeden do podkowy , drugi zaś do bakisty .

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowany został "schładzacz" w podkowie .

 

Na razie bez "komina" . Dalszy ciąg zdarzeń jutro :-D .

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.