Skocz do zawartości

Klimatyzacja własnej roboty - co sądzicie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak mówiłem po skończonej pracy wrzucam filmik z pracy klimatyzacji .

 

 

Fajnie Ci to wyszło. Niezły wicher :hehe: .

 

Jaki to koszt, tak wszystko razem do kupy ( urządzenie, nabijanie, przedłużanie rur i t. p.) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak mówiłem po skończonej pracy wrzucam filmik z pracy klimatyzacji .

 

Mam pytanie. Stary czynnik poszedł w powietrze, czy też go ściągałeś. Jeszcze jedno, czy nabijali Ci klimę fachowcy

od klimatyzacji samochodowej, czy musi to zrobić ktoś od lodówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci to wyszło. Niezły wicher :hehe: .

 

Jaki to koszt, tak wszystko razem do kupy ( urządzenie, nabijanie, przedłużanie rur i t. p.) ?

 

Razem do kupy to :

<br style="color: rgb(88, 96, 112); font-family: tahoma, arial, verdana, tahoma, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(253, 254, 255); ">Klimatyzator 250 pln (lombard)<br style="color: rgb(88, 96, 112); font-family: tahoma, arial, verdana, tahoma, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(253, 254, 255); ">Tunel kajnerowy ocieplony doprowadzający zimne powietrze do podszybia 220 pln<br style="color: rgb(88, 96, 112); font-family: tahoma, arial, verdana, tahoma, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(253, 254, 255); ">Kratka kajnerowa ozdobna na podszybiu 80 pln<br style="color: rgb(88, 96, 112); font-family: tahoma, arial, verdana, tahoma, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(253, 254, 255); ">Kratka biała plastikowa łazienkowa zamykana 11,50<br style="color: rgb(88, 96, 112); font-family: tahoma, arial, verdana, tahoma, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(253, 254, 255); ">Kabel zasilający + kabel komputerowy "skrętka" ( do przedłużenia sterowania) 22 pln<br style="color: rgb(88, 96, 112); font-family: tahoma, arial, verdana, tahoma, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(253, 254, 255); ">Łączenie rurek klimatyzacji + nabicie gazu + specjalne klejone gumy uszczelniające na rurki i tunel 150 pln<br style="color: rgb(88, 96, 112); font-family: tahoma, arial, verdana, tahoma, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(253, 254, 255); ">Trochę kleju , silikonu i opasek sciągających 45 pln<br style="color: rgb(88, 96, 112); font-family: tahoma, arial, verdana, tahoma, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(253, 254, 255); ">Robocizna + własny sprzęt - bezcenne :-D<br style="color: rgb(88, 96, 112); font-family: tahoma, arial, verdana, tahoma, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(253, 254, 255); "><br style="color: rgb(88, 96, 112); font-family: tahoma, arial, verdana, tahoma, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(253, 254, 255); ">Podsumowanie - 778,50

 

cos się pomieszało ale doczytałes :-)

 

Mam pytanie. Stary czynnik poszedł w powietrze, czy też go ściągałeś. Jeszcze jedno, czy nabijali Ci klimę fachowcy

od klimatyzacji samochodowej, czy musi to zrobić ktoś od lodówek.

 

Stary czynnik poszedł w luft bo od razu wziąłem się za cięcie rurek i rozbieranie klimy ( nie było czasu na taką pierdołę :-)

Klimę nabijali fachowcy od lodówek (mają cały sprzęt żeby zrobić to od razu na miejscu no i jeszcze prezyjadą :-) )

Edytowane przez Tombr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam a z tego dachowej klimy by nie zrobił ??????????????

 

góra

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez mp-pp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że dasz radę . Masz nawet łatwiej , bo nie musisz dzielić całego układu tylko go przenosisz w całosci !!! Musisz zadbać o dobre uszczelnienie wokół okrągłego nawiewu . Jesli to Twoja lodówka to sprawdź czy da się wypiąć cały układ sterujący (wtedy nie masz problemu ze sterowaniem) . Pomysł fajny :-D Daj znać jak zaczniesz walczyć ze swoim pomysłem i wrzuć jakies fotki .

 

Musisz zabezpieczyć w jaki sposób dachową częsć klimy . Może jakas siatka stalowa wokół (ostatnio lubi gradem sypać więc ...) . Uszczelnienie największym problemem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno , pamiętaj żeby rurki ciąć specjalnym urządzeniem (taka pierdułka z nożykiem) w innym wypadku będzie problem z zagiętymi rurkami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajno, widać że dmucha ale mam wątpliwości co do nadążania wychładzania gorącego powietrza przy takim przelocie. :niewiem:

Ale, na wolnych obrotach w nocy jakby tak sobie pyrczało to czemu nie.

Tak czy siak, uatrakcyjniłeś/wyposażyłeś budkę w poważny argument i nawet ładnie to wyszło. :winner:

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę zakładał osobnego wątku.

 

ja zakupiłem w Obi - w maju przenośny klimatyzator o mocy 800W - zużycie prądu, a moc chłodzenia chyba 2500W - za 890zł, teraz jest po 749zł.

 

klimatyzatora na razie nie montuję w przyczepie na stałe ze względu na to że używam go też w domu.

 

U mnie klima stoi w przedsionku, lub po prostu obok przyczepy, jedynie co to założyłem do niej rurę - która odprowadza zimne powietrze - taką od okapu, która zalegała mi w piwnicy - jest teleskopowa ma od 30 do 140cm długości i ok 13cm średnicy - w przyczepie zamykam wszystkie okna po za jednym, przez które wprowadzam rurę.

 

W Chorwacji było czasem w ciągu dnia ok 38stopni w cieniu, a przyczepa stała w połowie w słońcu. Z racji, że dziecko spało w środku - monitorowaliśmy stale temperaturę, gdyż spokojnie spadała poniżej 20C może nawet do 15C a to już za duża różnica w stosunku do dworu. Po wejściu z dworu człowiek nie miał ochoty wychodzić.... praca można powiedzieć cicha - w środku przyczepy praktycznie słychać delikatny ruch powietrza - a z zewnątrz też dało się żyć.

 

Klima bardzo przydawała się w nocy - mimo otwartych okien, ok 2-3 robiło się tak duszno, że nas budziło - wtedy odpalenie klimy na timer 30 min - i można spać do rana.

 

niezdecydowanym - bardzo polecam szczególnie przy podróżach zagranicznych na południe Europy - nasz syn spał po 3-4 godziny w ciągu dnia co w domu mu się nie zdarzało...

 

P.S klimatyzator spokojnie może stać w środku - np, w drzwiach i chłodzić, albo gdzieś w rogu i odprowadzać ciepłe powietrze na zewnątrz rurą przez okno, jak ktoś lubi wygodę - to albo montaż dedykowanej - albo taka przeróbka jak autor wątku :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajno, widać że dmucha ale mam wątpliwości co do nadążania wychładzania gorącego powietrza przy takim przelocie. :niewiem:

Ale, na wolnych obrotach w nocy jakby tak sobie pyrczało to czemu nie.

Tak czy siak, uatrakcyjniłeś/wyposażyłeś budkę w poważny argument i nawet ładnie to wyszło. :winner:

 

Przyjechałem do rozłożonej przyczepy ostatnio w te straszne upały (32 w cieniu) w której od rana (5:30) była włączona klima . Przyczepa w szczerym słońcu (patelnia) . O godzinie 14 było w przyczepie 26 st tak że mylę że nawet daje radę jak na samodzielne wykombinowane ustrojstwo :-) .

 

nie będę zakładał osobnego wątku.

 

ja zakupiłem w Obi - w maju przenośny klimatyzator o mocy 800W - zużycie prądu, a moc chłodzenia chyba 2500W - za 890zł, teraz jest po 749zł.

 

klimatyzatora na razie nie montuję w przyczepie na stałe ze względu na to że używam go też w domu.

 

U mnie klima stoi w przedsionku, lub po prostu obok przyczepy, jedynie co to założyłem do niej rurę - która odprowadza zimne powietrze - taką od okapu, która zalegała mi w piwnicy - jest teleskopowa ma od 30 do 140cm długości i ok 13cm średnicy - w przyczepie zamykam wszystkie okna po za jednym, przez które wprowadzam rurę.

 

W Chorwacji było czasem w ciągu dnia ok 38stopni w cieniu, a przyczepa stała w połowie w słońcu. Z racji, że dziecko spało w środku - monitorowaliśmy stale temperaturę, gdyż spokojnie spadała poniżej 20C może nawet do 15C a to już za duża różnica w stosunku do dworu. Po wejściu z dworu człowiek nie miał ochoty wychodzić.... praca można powiedzieć cicha - w środku przyczepy praktycznie słychać delikatny ruch powietrza - a z zewnątrz też dało się żyć.

 

Klima bardzo przydawała się w nocy - mimo otwartych okien, ok 2-3 robiło się tak duszno, że nas budziło - wtedy odpalenie klimy na timer 30 min - i można spać do rana.

 

niezdecydowanym - bardzo polecam szczególnie przy podróżach zagranicznych na południe Europy - nasz syn spał po 3-4 godziny w ciągu dnia co w domu mu się nie zdarzało...

 

P.S klimatyzator spokojnie może stać w środku - np, w drzwiach i chłodzić, albo gdzieś w rogu i odprowadzać ciepłe powietrze na zewnątrz rurą przez okno, jak ktoś lubi wygodę - to albo montaż dedykowanej - albo taka przeróbka jak autor wątku :]

 

Też nad tym myslałem ale niestety jest to przedmiot okazałych gabarytów oraz wiecznie go trzeba przekładać z miejsca na miejsce ...

Edytowane przez Tombr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myslałem ale niestety jest to przedmiot okazałych gabarytów oraz wiecznie go trzeba przekładać z miejsca na miejsce ...

 

dokładnie to jest ta wada - dlatego szukałem najmniejszego, najlżejszego, najtańszego:], z najmniejszym apetytem na prąd :] = to i udało się

 

ok 35z35z75cm, 21kg, 899 (teraz 749ł), 800W :]

 

jeżeli nie sprawdzi się w mieszkaniu - a wiele na to wskazuje, to możliwe że zimą wyląduje w przyczepie :] - w transporcie ma swoje miejsce w szafie - wpasowuje się tam idealnie - a stoi nad osią, nie mając nawet 1cm luzu - zero szans na upadek :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.