Skocz do zawartości

piec na olej w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Maciej, skoro tak zalezy Ci na uzywaniu paliwa, to moze ogrzewanie elektryczne zasilane agregatem ? Zerknij na strone braci klaja. Ostatnio chwailili sie doposazeniem karetki w ogrzewanie elektryczne. Moze to Cie natchnie??

 

 

BTW jeszcze raz przepraszam za brak polskich liter. Cos poprzestawialem w telefonie i nie wiem jak wrocic do PL slownika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiązanie to podane przez Jacka.

A może naprawdę jadąc na tyle miesięcy warto było by pomyśleć o małym agregacie ON i jakaś nagrzewnica, ale to tak obok zwyłkego gazowego nagrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej, skoro tak zalezy Ci na uzywaniu paliwa, to moze ogrzewanie elektryczne zasilane agregatem ? Zerknij na strone braci klaja. Ostatnio chwailili sie doposazeniem karetki w ogrzewanie elektryczne. Moze to Cie natchnie??

 

 

BTW jeszcze raz przepraszam za brak polskich liter. Cos poprzestawialem w telefonie i nie wiem jak wrocic do PL slownika :(

 

Jacku, a jaki system ma Twój telefon :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ....5,71 SEK ( o,47 do PLN )to nie jakiś kosmos .... mam dla Ciebie idealne rozwiązanie i do tego bezpieczne . Normalny piec cycepkowy i w bagażniku przyczepy butla 100 litrów gazu ... w Szwecji jest 11 stacji LPG , czasami to nie stacje tylko jakieś składy albo krematorium ale tankują z węża . do setki wlejesz 80 % , rurka w środku ucięta by pobierała frakcję lotną , reduktor i masz zasilanie ..... jak się skończy to cepa na stację i od nowa .... jak się skończy nagle to dodatkowy wężyk i rezerwowa 11-stka ..... dasz radę ....

przykład : http://allegro.pl/butla-gazowa-80l-fi360-z-zaworem-kompletna-i2077215763.html nowa - cena x2

 

 

 

i proszę już nie kombinuj , daj sobie szansę smakowania starości ...sobie i innym dookoła

:gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, a jaki system ma Twój telefon :niewiem:

 

Krzysiek trzymaj się tematu, bo potem wszyscy krzyczą że licznik sobie kręcisz nono.gif .

 

Wracając do tematu, może inaczej trzeba to ugryźć? Może należało by przebudować przyczepę w taki sposób aby miała mniejsze zapotrzebowanie na ciepło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, może inaczej trzeba to ugryźć? Może należało by przebudować przyczepę w taki sposób aby miała mniejsze zapotrzebowanie na ciepło?

 

 

Tomek masz rację. Na tyle aby bezpiecznie zaadoptować tam piec na olej, bo kolega od tego nieodstąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu czym będzie ogrzewana przyczepa (przestrzeń zamknięta) musi być palenisko z zamkniętą komorą spalania i od tego nie ma żadnych wyjątków. W przeciwnym razie w najlepszym wypadku jest się klientem szpitala leczącego zatrucia tlenkiem węgla.:excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welcome back :)

 

Co do nagrzania też juz sie tym martwiłem ale taka koza olejowa ma 4kw. Jest 5,6 st. regulacji płomienia na palniku wiec mysle że poniżej 1kw wystarczy, pozatym rura kominowa też oddaje ciepło.

Agregat(on czy bp) fajna sprawa, ale 80db w srodku lasu...czy ktoś sobie to wyobraża...pozatym ile taki agregat pochodzi...góra tydzien..potem korbowód wypadnie:)

Ogrzewanie gazowe ok. jak najbardziej, 2 butle gazowe w srodku+truma to chyba najlepsze ogrzewanie do cepki ale ja musze pod siebie to robić. Tak srednio patrzałem na stacje gazowe, najbliższa od miejsc gdzie bede stacjonował to 100 km. Wyobraza sobie któryś z Panów specjalnie ciagnąc przyczepe taki kawał żeby tylko doładowac butle?Mozna jeszcze same butle wozić autem ale nie wiem czy ktoś z was miał już auto z LPG. Ja miałem kiedyś kadetta i zamontowałem sobie taką butle dokładnie jak Kogut69 napisał, auto mi mocno przysiadło na dupie. Jak do srodka wrzuciłem komplet osób to aż tarło o nadkola. Wiadomo że można dac podkładki pod spręzyny gumowe lub dystanse nad kielich amora ale po co...to nie chodzi o to :)

 

Chodziło mi jeszcze po głowie ogrzewanie z zaporożca...na benzyne, ale to co ruscy w wiekszosci wymyslili nie było dobre.

 

Z pieca raczej nie zrezygnuje jak to napisał sylwek, chyba że uda mi sie poskładać ebera bo jak narazie coś w nim się popsuło bo wieje tylko zimnym powietrzem, poztym ciagnie jakos 30-40w na godz...to trzeba by jezdzic z agregatem :), pozatym dogrzewać w czasie jazdy to bym sie bał. Iskra poleci w nie w tą strone co trzeba i będzie sie ciagnąć pochodnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, bez prądu. oswietlenie mam rozwiazane jako panele słoneczne...te za 5 zł z marketu, z wyłacznikiem...polecam. Można też coś podobnego kupić http://allegro.pl/cogex-oswietlenie-solarne-parasola-ogrodowego-led-i2096403014.html ewentualnie wziasc zapasowy akumulatorek AA

 

a doładowaniem akumulatora to jeszcze nie wiem, może wezme panel słoneczny...albo poprostu aku z auta. Ostatnio kupiłem takie fajne klemy zatrzaskowe gdzie wymiana aku to tylko 10 sek. Prad z aku to jakieś radyjko,ładowanie laptopa,golarka elektyczna,komórka i inne duperele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie bardzo wiem ile chcesz w to zainwestować.

Ja na przykład jak wyjeżdzałem w całkowitą "plerię" to miałem 3 szt. bateri 120W, wiatrak 600W i jeszcze tak na wszeliki wyp - agregat.

Nigdy mi prądu nie zabrakło. Nawet na TV, Sat, oświetlenie, pompke do wody.

A z tym gazem do termy. Pomyśl dokładnie. Może tam można kupić - wydzierżawić - butle i łatwo wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.