Skocz do zawartości

piec na olej w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Zajrzałem w temat, bo pomyślałem, że jest z przymrużeniem oka, o pomysłach na ekstremalne doznania :niewiem:

Ale widzę, ze to całkiem na poważnie :huh: .

 

Posłuchaj Kolego rad, które tu otrzymałeś i jeśli nie chcesz się bawić w rosyjską ruletkę i żonglowanie życiem swoim i tych, którzy z Tobą będą, to weź nawet kredyt, ale załóż dostosowane do tego celu urządzenie. Gaz nie jest problemem, mało Ci jedna butla, to weź cztery, ale śpij spokojnie.

Jeśli jednak postanowisz postawić na swoim, to po skończonej pracy, daj fotki, napisz jak to się sprawuje i podaj miejsca gdzie będziesz, abym w razie czego, mógł stanąć w bezpiecznej odległości.

Wszyscy napisali Ci tu same dobre rady, z czystej życzliwości - przemyśl to :ok: jeśli Ci życie, a przynajmniej zdrowie miłe.

 

Szerokości ...

 

:hej:

 

P.S.

Taki piec, to nie tylko kwestia montażu, ale cała masa innych czynników, jak np. wrażliwość na drgania (pęknięcia, rozszczelnienie itd.) chyba, że będziesz go wyciągał i woził na poduszkach :niewiem:

Częste wyciąganie też będzie niekorzystne :jump:

 

Dla pieca oczywiście :skromny:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwek 3108...ale nie miałby podstawowego czyli montażu w serwisie:)

 

kristofer...piec to nie jest układ scalony, spróbuj kiedyś popalic w kaflaku na olej to zobaczysz.

 

Maciek, nie wiem, nie znam się, nie rozumiem i włosy mi wypadają :niewiem:

Napisałem co myślę, chciałeś rady, a przekonujesz Wszystkich, jakbyśmy to my zadali pytanie.

Jak byłem mały, to u babci widziałem piec kaflowy, całkiem fajny był, lecz teraz nigdy by mi nie przyszło do głowy, aby zamontować go np. w przyczepie, ale już w domu, to bym się zastanowił - przy dzisiejszych cenach i problemach z paliwami i gazem :niewiem:

 

Szczerze życzę Ci Maćku powodzenia.

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie próbuje przekonac, gazu nie chce stosowac bo butla starcza na 2,3 dni i potem co...szukac punktu wymiany butli w skandynawi, trzeba miec ichniejsze butle i duzo fufu w portfelu. ja nie jade na tydzien tylko na pare miesiecy na północ, gdzie wiecej jest reniferów niż ludzi :) a ropa ogolnodostepna, jeszcze bede przerabiał temat ebersprechera bo gdzies mi sie wala w garazu, ale to na początku kwietnia bede sie bawił i oczywscie wszystko uwiecznie na zdjeciach coby forumowicze sobie poprzegladali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja nie jade na tydzien tylko na pare miesiecy na północ, gdzie wiecej jest reniferów niż ludzi :)

 

... no to teraz zadałeś "szyku" :o

Nie jedziesz chyba polować na renifery ;)

A, tak na poważnie: w tym układzie, to rozumiem teraz Twoje zmagania z tematem grzania.

Do tej pory myślałem, że grzanie ma być turystyczne, jeśli jednak przyczepa ma stać w takim klimacie, jak piszesz kilka miesięcy w jednym miejscu, to kto wie ...

Może rzeczywiście coś ciekawego pod tym kątem wymyślisz - jestem ciekaw.

Pamiętaj jednak, że bezpieczeństwo jest sprawą nadrzędną i tak projektuj swój "system".

Powodzenia :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie próbuje przekonac, gazu nie chce stosowac bo butla starcza na 2,3 dni i potem co...szukac punktu wymiany butli w skandynawi, trzeba miec ichniejsze butle i duzo fufu w portfelu. ja nie jade na tydzien tylko na pare miesiecy na północ, gdzie wiecej jest reniferów niż ludzi :) a ropa ogolnodostepna, jeszcze bede przerabiał temat ebersprechera bo gdzies mi sie wala w garazu, ale to na początku kwietnia bede sie bawił i oczywscie wszystko uwiecznie na zdjeciach coby forumowicze sobie poprzegladali :)

 

w jakim okresie wybierasz się na północ ? zimą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim okresie wybierasz się na północ ? zimą ?

 

 

A jaka to różnica? Grunt, że z reniferem wróci.

Tylko, żeby kolega wrócił. Chyba coś za bardzo kombinuje.

Według mnie za duże ryzyko.

Ja bym się zastanowił czy w ogóle warto cepkę reniferom pokazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra... cepka stoi kilka miesiecy na mrozie ... w srodku cepki mamy lato...

obstawiam ze jej waga na wiosne wzrosnie o 20 procent a latem ladnie jak powykreca...

 

na jesieni bedziemy mieli temat jak uszczelnic przyczepke... ;)

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra... cepka stoi kilka miesiecy na mrozie ... w srodku cepki mamy lato...

obstawiam ze jej waga na wiosne wzrosnie o 20 procent a latem ladnie jak powykreca...

 

 

Nie masz racji, bo codziennie Webasto weźmie się do roboty i wilgoci nnie będzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.