Skocz do zawartości

Wskaznik poziomu gazu


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podejrzewam, że to działa na zasadzie pomiaru temperatury butli. W końcu im mniej gazu w butli tym mniejsze ciśnienie a co za tym idzie niższa temperatura cieczy. Tylko taki pomiar będzie opatrzony sporym błędem wynikającym z temperatury otoczenia...

Edytowane przez domluke (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem przyczepę z takim oto urządzeniem - nazywa się TRUMA SONATIC:

 

http://dealer.truma....it/sonatic.html

http://dealer.truma....it/sonatic.html

 

Działa doskonale, a pomiar odbywa się na zasadzie ultradźwięków.

Urządzenie jest skalibrowane na propan - wtedy pokazuje dokładną ilość gazu w kilogramach.

Przy mieszance propan-butan trzeba korzystać z procentowego pomiaru ilości gazu.

Ale to wystarcza w zupełności i jest naprawdę bardzo pomocne.

Tego z Allegro nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to działa na zasadzie pomiaru temperatury butli. W końcu im mniej gazu w butli tym mniejsze ciśnienie a co za tym idzie niższa temperatura cieczy. Tylko taki pomiar będzie opatrzony sporym błędem wynikającym z temperatury otoczenia...

 

Z tego co się otrientuję to dokładnie tak. Miałem kiedyś termometr do akwarium, który wyglądał

 

prawie identycznie tylko nie był magnetyczny. Myślałem kupić coś takiego

 

na Ebay.de ( licytacje kończą się na ok 3 -4 ÔéČ ) - niestety doliczając koszty wysyłki wychodzi

 

trochę drogo więc zrezygnowałem. Kupiłem elektroniczną wagę do ważenia bagażu ( max. 50 kg )

 

tylko butlę muszę wyciągać do ważenia :przyczepa:

 

Wklejam oryginalny tekst opisujący dzialanie z Ebay'a:

 

Funktionsweise des GLI:

 

Der Gas-Level-Indicator besitzt etliche Streifen welche sich bei verschiedenen Temperaturen anders färben.

Wird Gas von einer Flasche entnommen, kühlt das Flüssiggas in der Flasche ab.

Haftet man nun den magnetischen Indikator auf die Flasche sieht man farbig die Abgrenzung zwischen dem flüssigen und den gasförmigen Zustand des Gases in der Flasche!

Edytowane przez beruang (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaryzykowałem ... za parę dni sprawdzę jak to działa ... teraz sprawdzam sprzedającego bo 15 zł za przesyłke to lekka przesada ... 5 zł i ani grosza więcej :krzykacz:

 

Adam, "podkupiłeś" mi ten wskaźnik :lol::]:lol:

Jak wskaźnik pojawił się na A ... , napisałem do sprzedającego, że kwota za wysyłkę jest zbyt wysoka (nie lubię takich rzeczy), proponując jednocześnie kwotę ok. 6 zł. za zwykły list. Przez dobę nie było żadnej reakcji (mimo, że sprzedający logował się do serwisu). Pomyślałem sobie - dla zasady, nie kupię, niech kupi ktoś inny. No i proszę, trafiło na Ciebie :lol:

Podziel się informacjami, jak przetestujesz (wskaźnik oczywiście :jump: ).

Jeśli będzie OK, to może ktoś (ja hehe%281%29.gif ) zdecyduje się na zakup.

Dla zainteresowanych podam ("domluke" już o tym wspomniał), że wskaźnik powinien działać w temperaturach otoczenia od+ 12 do + 30 st.C (z jaką dokładnością, niestety nie mam pojęcia :niewiem: , dlatego moja prośba do Adama :dzieki: .

 

Adam, mam jeszcze info dla Ciebie, ale już w Twoim temacie IVECO.

 

P.S.

Poniżej link do katalogu z info o tym wskaźniku:

pozycja nr 6; cena 8,40

http://www.reimo.com...uebergabe2=0501

 

http://www.reimo.com/r31/vc_content/daten/firma69/www/pdf_import/NN/0501.pdf

 

:hej: :hej: :hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych podam ("domluke" już o tym wspomniał), że wskaźnik powinien działać w temperaturach otoczenia od+ 12 do + 30 st.C

 

czyli trochę kiszka, bo w sumie w lecie poziom gazu to mniejszy problem niż teraz - wolę ciepłe piwo niż zimnie nóżki ;)

pozostaje waga :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli trochę kiszka, bo w sumie w lecie poziom gazu to mniejszy problem niż teraz - wolę ciepłe piwo niż zimnie nóżki ;)

pozostaje waga :hmm:

 

Dokładnie, też tak myślę :jump::ok:

Poczekam jednak do testu wskaźnika. Może Adam sprawdzi w niższej temp. i okaże się, że będzie Ok :niewiem: , zobaczymy.

Wewnętrznie jednak czuję, że będzie tak, jak napisałeś, czyli "kiszka" :lol:

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam butle w bagażniku , pomieszczenie ogrzewane ... powinno być ok .... kliknąłem "kup teraz" i w opcjach płatności sam zaznaczyłem inną formę przesyłki jako zwykły list za 5 zł .... przelew 30 zł poszedł ...już dostałem maila od sprzedającego ze zdźiwieniem jak to tak ...? Wyjaśniłem , że rubryczki na to pozwalały to i tak do tego podszedłem... zobaczymy :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam butle w bagażniku , pomieszczenie ogrzewane ... powinno być ok .... kliknąłem "kup teraz" i w opcjach płatności sam zaznaczyłem inną formę przesyłki jako zwykły list za 5 zł .... przelew 30 zł poszedł ...już dostałem maila od sprzedającego ze zdźiwieniem jak to tak ...? Wyjaśniłem , że rubryczki na to pozwalały to i tak do tego podszedłem... zobaczymy :skromny:

 

:brawo: :brawo: :brawo: daj znać, jak się dalej sprawa potoczy :hmm:

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem ze sprzedającym dziś kilka maili , ogólnie Pan jest zdziwiony moją samowolką w sprawie kosztów przesyłki , ja jestem zdziwiony jego zdziwieniu ponieważ pozostawił w aukcji możliwośc innej formy dostarczenia towaru z której to ja skorzystałem .... podobno powinienem się zapytać czy mi wolno zaoszczędzić na przesyłce 10 zł a tego nie zrobiłem ... podobno pozostawienie tych innych opcji to zamierzona sprawka Pana o ile by sie wcześniej dogadał z kimś na coś innego .... podobno mimo mojego prostackiego zachowania Pan mimo wszystko wysłał już dziś do mnie przesyłkę listem POLECONYM ...podobno jednak zaoszczędziłem 10 zł czyli podobno da się jednak nie naciągać ludzi na niepotrzebne wydatki ... podobno to okres radości przedświątecznej daje takie możliwości by ludzie dochodzili do wniosku , że jednak da się wysyłać taniej... wszystko podobno... :mikolaj: :mikolaj: :mikolaj:

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.