Skocz do zawartości

Wskaznik poziomu gazu


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chyba nareszcie załapałem, jak to ustrojstwo pokazuje smirk%281%29.gif

 

pionowe kreski zmieniaja kolor :look: ? w moim zawsze pionowe mają taki sam kolor ale.... jeszcze się nie nauczyłem tego diabelstwa .:bzik: :bzik: :bzik:

 

Adam, a może poziom gazu jest mniejszy niż Ci się wydaje :niewiem:

Spróbuj obniżyć położenie wskaźnika, mniej - więcej o jego długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waga nie kłamie ... 19 kg ma teraz butla czyli koło 8 kg gazu , jak jest pełna to tego gazu ma 11 kg ... :policja:

 

No, niby tak. Ale jak jest pełna, to "nie jest pełna" :devil:

Jaki jest wtedy poziom gazu, to ja :niewiem: , dlatego napisałem, abyś obniżył trochę ten wskaźnik.

Tak na marginesie: jak butla jest "pełna" - 11kg. gazu, to dokąd on może sięgać poziomem w tej butli :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje się, że w pełnej butli gaz w fazie ciekłej zajmuje nie więcej niż 80% pojemności butli. Pełna butla to 11kg = 20dm3 ciekłego gazu (przy butli "jedenastokilowej"). Sądzę, że przy braku poboru gazu z butli wskaźnik ten nic nie da, ponieważ gaz w fazie ciekłej i w fazie lotnej mają wówczas tą samą temperaturę. Grzegorz

Edytowane przez archisan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionowe kreski zmieniaja kolor :look: ? w moim zawsze pionowe mają taki sam kolor ale.... jeszcze się nie nauczyłem tego diabelstwa .:bzik: :bzik: :bzik:

 

Poczekaj jak będziesz miał mało gazu w butli to Ci pokaże :mod::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje się, że w pełnej butli gaz w fazie ciekłej zajmuje nie więcej niż 80% pojemności butli. Pełna butla to 11kg = 20dm3 ciekłego gazu (przy butli "jedenastokilowej").

OK, dzięki Grzegorz :ok:

 

Sądzę, że przy braku poboru gazu z butli wskaźnik ten nic nie da, ponieważ gaz w fazie ciekłej i w fazie lotnej mają wówczas tą samą temperaturę. Grzegorz

 

To rozumiem, sprawa oczywista :skromny:

 

Poczekaj jak będziesz miał mało gazu w butli to Ci pokaże :mod::lol2:

 

:devil: oj, tak

Dlatego pisałem, że wskaźnik powinien być chyba niżej :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max masy gazu to ok. 80% objętości butli. Powyżej jest poduszka powietrzna dla bezpieczeństwa.

 

Zaczytałem się kawałów o kobitkach i dodałem odpowiedź. Patrzę - a tu wyskoczyłem jak Filip z ... bo przede mną już kilka postów.

Świąteczna atmosfera jakoś mnie ponadnormatywnie rozluźniła.

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zrobiłem fotkę mojego wskaźnika na butli. Niestety nie była podłączona więc różnica temperatur niewielka ale widać o co chodzi :hej:

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zrobiłem fotkę mojego wskaźnika na butli. Niestety nie była podłączona więc różnica temperatur niewielka ale widać o co chodzi :hej:

 

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

To teraz już działający wskaźnik. Zaczął wskazywać dopiero gdy w butli było mniej niż połowa gazu. Rano pokazuje nawet przy niepodłączonej butli.

 

post-5494-0-25773600-1374854538_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy ktoś używa wskaźnika poziomu gazu w butli GaslockGL-3001 ? Podbno działa na ultradźwieki. Jaka wasza opinia, przydatny wskaźniczek ?

post-3850-0-22387000-1393859838.jpg

Edytowane przez JurekM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.