Skocz do zawartości

Wskaznik poziomu gazu


Rekomendowane odpowiedzi

Fotki pokazują , że : czy wskaźnik jest poniżej czy powyżej połowy , czu na kołnierzu czy też na lodówce to i tak połowę pokazuje .... zostawiam to towarzystwo na dwa dni ...może stan sie jakoś poprawi i jakas ładniejsza prawda się wyświetli :skromny:

 

┼╣le interpretujesz odczyt !

Wskazanie pokazuje Ci na razie temperaturę, a nie poziom gazu.

Im wyższa temperatura tym pasek bardziej w prawo.

Jak poziom gazu znajdzie sie za wskaźnikiem to pasek powinien się "przełamać" na wysokości poziomu cieczy

 

niska temperatura ( butla w cepce )

 

post-5494-0-18402900-1323454187_thumb.jpg

 

 

średnia temperatura ( pokojowa )

 

post-5494-0-15506000-1323454212_thumb.jpg

 

 

wysoka temperatura ( lato )

 

post-5494-0-45990700-1323454244_thumb.jpg

 

 

przykład wskazania ( przynajmniej wg. mnie skromny.gif )

 

post-5494-0-47653700-1323454263_thumb.jpg

 

 

poziom gazu to przełamanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

IMHO beruang ma rację.

Dodatkowo nie wiem, czy nie będzie ten wskaźnik działał tylko wtedy gdy będzie pobór gazu z butli. Wtedy temperatura gazu w fazie lotnej będzie inna niż temperatura w fazie ciekłej...

 

Ale to moje przypuszczenia. Trzeba organoleptycznie wypróbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO beruang ma rację.

Dodatkowo nie wiem, czy nie będzie ten wskaźnik działał tylko wtedy gdy będzie pobór gazu z butli. Wtedy temperatura gazu w fazie lotnej będzie inna niż temperatura w fazie ciekłej...

 

Ale to moje przypuszczenia. Trzeba organoleptycznie wypróbować...

 

najlepiej będzie widać jak będzie duże zużycie, pewnie widzieliście oszronioną butlę ?

różnica będzie też np po nocy, gaz ciekły się wychłodzi i dużej będzie się nagrzewał niż reszta "powietrza"

 

i faktycznie tak to ma sens pokazać, tzn załamanie tej linii temp :ok:

np góra ma 24'C a dół 20'C

 

można by sprawdzić to tak, ciepłą butlę wystawić na zewnątrz i obserwować wskaźnik,

gaz szybciej się schłodzi niż ciecz i załamanie też powinno być widoczne (o ile znajdzie się w rejonie naklejki)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ...mam nadzieję , że źle interpretowałem odczyt bo inaczej to urządzenie by było do kitu ... ale ... jeśli butla ma 19,4 kg czyli wkładu zamiast 11 kg (pełna) jest już tylko 8,4 kg to przyklejając wskaźnik w górnej części butli powinienem juz widzieć ten stan płynnego gazu a jakoś tego nie widać ...:niewiem: dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ...mam nadzieję , że źle interpretowałem odczyt bo inaczej to urządzenie by było do kitu ... ale ... jeśli butla ma 19,4 kg czyli wkładu zamiast 11 kg (pełna) jest już tylko 8,4 kg to przyklejając wskaźnik w górnej części butli powinienem juz widzieć ten stan płynnego gazu a jakoś tego nie widać ...:niewiem: dlaczego?

 

bo temperatury się wyrównały ?

sprawdzałeś zaraz, tzn tak po 30min/godzinie po wniesieniu butli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg . Kolegi wcześniej wskazanie jest tam gdzie granica gazu ciekłego z lotnym a jedynie pasek odczytu im cieplej tym bardziej w prawo.... w pokoju ( 22 st) pasek w środku (mniej więcej) , stan w butli 3/4 .... wskaźnik tego nie widzi....:oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg . Kolegi wcześniej wskazanie jest tam gdzie granica gazu ciekłego z lotnym a jedynie pasek odczytu im cieplej tym bardziej w prawo.... w pokoju ( 22 st) pasek w środku (mniej więcej) , stan w butli 3/4 .... wskaźnik tego nie widzi....:oslabiony:

 

nie wiem czy ja to dobrze rozumiem, ale ... to po prostu czyta temp, czyli u Ciebie nie ma odbioru gazu, a butla stała dłuższy czas w domu, więc temperatura się wyrównała

dlatego jest równy pasek

 

musiał byś schłodzić gaz, albo ciecz, wtedy pasek się załamie i to załamanie będzie poziomem cieczy

tak jak pisałem, spróbuj tą butę jutro wystawić na zewnątrz i obserwować wskaźnik, może wyjdzie różnica

gaz ciekły powinien się wolniej studzić niż faza lotna, powstanie różnica temperatur i wskaźnik pokaże załamanie - poziom gazu

 

ew jak będziesz używał gazu to też dopiero wytworzy się różnica temp :hmm:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie Adam myślę, że fajną zabawę masz teraz z tym wskaźnikiem hehe%281%29.gif

Już to widzę w praktyce :lol: na kempingu.

Słońce świeci - butla pełna, pada deszcz - butla pusta, albo odwrotnie :niewiem:

Chyba sobie daruję ten zakup, brak by mi było Twojej cierpliwości.

:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie Adam myślę, że fajną zabawę masz teraz z tym wskaźnikiem hehe%281%29.gif

Już to widzę w praktyce :lol: na kempingu.

Słońce świeci - butla pełna, pada deszcz - butla pusta, albo odwrotnie :niewiem:

Chyba sobie daruję ten zakup, brak by mi było Twojej cierpliwości.

:]

 

może nie będzie tak źle, trzeba tylko zacząć używać, jak odpali trumę to powinno pokazać co to potrafi ;)

pamiętam że jak palnikiem do papy grzałem, to butla się nieźle spociła, więc efekt różnicy temp na pewno jest

tylko że stalowa butla ma swoją bezwładność cieplną, jak to wpływa na ten "czujnik" ... zobaczymy

 

tutaj trochę na temat poziomu gazu

post-41429-imported-65146099-575b-4f22-ab72-f899294df8c3_thumb.jpg

w sumie mniej więcej widać ile jest gazu ?

ale nie do końca, bo to co zostało nie chciało się palić ;)

http://forum.karawan...dpost__p__41429

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie będzie tak źle, trzeba tylko zacząć używać, jak odpali trumę to powinno pokazać co to potrafi ;)

pamiętam że jak palnikiem do papy grzałem, to butla się nieźle spociła, więc efekt różnicy temp na pewno jest

tylko że stalowa butla ma swoją bezwładność cieplną, jak to wpływa na ten "czujnik" ... zobaczymy

 

tutaj trochę na temat poziomu gazu

post-41429-imported-65146099-575b-4f22-ab72-f899294df8c3_thumb.jpg

w sumie mniej więcej widać ile jest gazu ?

ale nie do końca, bo to co zostało nie chciało się palić ;)

http://forum.karawan...dpost__p__41429

 

Masz rację, tylko ja tak sobie kombinuję, że najczęściej widzę bez wskaźnika, gdy butla się poci, a przez to, ile jest gazu.

Dzieje się tak, gdy ciągnę więcej gazu z butli, a więcej ciągnę, jak jest chłodno na zewnątrz (pracuje i kuchnia i piec i bojler), wtedy dopiero zauważam lekki ślad na butli. Musi być jednak chłodny dzień, jak jest ciepło, już tego nie widać.

Miałem tak w tym roku, wyjątkowo późno zakończyłem sezon 30 X. Ślad na butli był wyraźny i ciągle się obniżał. W końcu doszedł prawie do dna, a reszta (tak, jak napisałeś) nie ruszała już piecyka, zużyłem kuchenką, nim przełączyłem na drugą butlę.

P.S.

Podoba mi się ta gaśnica na Twojej fotce. Jest słusznych rozmiarów, jednak wagę też chyba ma odpowiednią :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie moja fotka, autor jest w linku który podałem

 

Nawet jeśli nie Twoja, to też mi się podoba :bzik:

Tyle tylko, że gaśnica powinna być raczej pod ręką, a taką wielką, gdzie trzymać wewnątrz :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.