Skocz do zawartości
Kvasir

Kontrola wagi zestawu na drodze.

Rekomendowane odpowiedzi

Kvasir

Witam. Bardzo dużo pisze się na forum odnośnie wagi/ładowności przyczep i wagi zestawu, ale jakoś nie natknąłem się opis kogoś kogo zatrzymano i ważono na drodze.

Proszę o wpisywanie się osób które spotkała ta wątpliwa przyjemność, oraz opis miejsca/okoliczności zdażenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dpong

Granica Austria/Niemcy wszyscy jechali na wagę, auta poniżej 2,8t jechały lewym pasem, cała reszta prawym pasem przez rozległe parkingi i tam przez wagę, mnie nie zatrzymali, przyczepa na pograniczu ładowności, samochód z zapasem niwelującym ew. niewielką nadwagę przyczepy (przyczepa przed wyjazdem 70 kg nadwagi na powrocie o zapasy lodówkowo-napojowo-żywnościowe mniej).

Widziałem auta z przyczepami kontrolowane na poboczu. Nie stawałem tam i nie byłem zainteresowany wię więcej nie wiem, ale takowe ważenie odbyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Benior

Granica Austria/Niemcy wszyscy jechali na wagę, auta poniżej 2,8t jechały lewym pasem, cała reszta prawym pasem

Auto 2,8t czy zestaw 2,8t?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dpong

Auto 2,8t czy zestaw 2,8t?

auto osobowe, wszystko inne, a więc zestawy miały jechać prawym pasem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Benior

ok. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

Temat już jest na forum szeroko omówiony. Problem głównie dotyczy Austrii.

http://forum.karawaning.pl/topic/24111-chorwacja-dojazd-i-kontrole-dmc/?hl=ważenie#entry544662

Edytowane przez gusia-s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k

Ja miałem taką sytuację 2 lata temu, że był znak samochodu dostawczego i napis > 2,8 t, które miały jechać przez parking. Jako, że nie jestem dostawczym więc pojechałem prosto. Błysnął fotoradar ale nic nigdy nie przyszło. W zeszłym roku też jechałem przez Austrię i nikt mnie nie zaaresztował, mimo tego, że ściągali mnie dwa razy na kontrolę winiet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Helmut

Ja miałem taką sytuację 2 lata temu, że był znak samochodu dostawczego i napis > 2,8 t, które miały jechać przez parking. Jako, że nie jestem dostawczym więc pojechałem prosto. Błysnął fotoradar ale nic nigdy nie przyszło. W zeszłym roku też jechałem przez Austrię i nikt mnie nie zaaresztował, mimo tego, że ściągali mnie dwa razy na kontrolę winiet.

No i się ciesz z takiego finału. Jak masz wszystko OK to się nie martw jak masz coś na sumieniu to :  Dzban nosi wodę do puki się .........  :miga:

Kara czasem większa niż auto którym się poruszasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konrad_b

No i się ciesz z takiego finału. Jak masz wszystko OK to się nie martw jak masz coś na sumieniu to : Dzban nosi wodę do puki się ......... :miga:

Kara czasem większa niż auto którym się poruszasz.

Ale za co kara ?

Znak dotyczył ciężarowych czy osobówek ? Musiał zjechać czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BeKa87

za granica miałem  2 razy.

pierwszy raz na Węgrzech w niedaleko Siófoku na autostradzie warzenie i sprawdzenie dokumentów panom się chyba nudziło bardzo bo jak zobaczyli ruskiego to zatrzymali go od razu i mnie kazali jechac.

drugi raz w Austri znak zestawy powyżej 2.5T na parking na ważenie. po zjeździe na parking pan policjant powiedział mi że przyczep kempingowych to nie dotyczy i mogę jechać dalej.

w Polsce zdarzyło mi się dwa razy

raz z kempingiem na granic PL/CZ droga E75 była 3 w nocy drugi raz z towarówka.

Edytowane przez BeKa87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

W zeszłym roku na A5 koło Freiburga, nad pasami wyświetało się ograniczenie chyba do 60, kilkaset metrów dalej gestapo stało przed wjazdem na jeden z parkingów, wyłapywali lizakiem wszystkie auta z przyczepami i kierowali na parking, a tam ważyli. Jak swego czasu jeździłem tirkiem, to tego typu łapanki w kalifacie germańskim były powszechne.

Edytowane przez Lza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Helmut

Powiem tylko tyle i aż tyle. Zachowujcie wymagany odstęp od pojazdu poprzedzającego. Kary sa ASTRONOMICZNE ! nie porównywalne z żadnym innym wykroczeniem drogowym. Biora jakiś współczynnik razy predkość razy dopuszczalna masa zestawu i mamy na koncu karę. Dla zestawu zasadzona kara NIGDY nie zamyka się poniżej tysiąca/cy €. Prawo jest nie "ubłagalne" tutaj. O ile z wagą można jeszcze alternatywnie ruszyć w droge :hmm:  to za nie zachowanie odstępu nie dyskutują. Na forum pisza Polacy którzy osobowkami dostają za takie wykroczenia po 600-800 € kary bo nagrała ich kamera na wiadukcie. Uważajcie.

Edytowane przez Helmut

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Piotrn

A jaka jest bezpieczna odległość? 40-60 metrów? Jak brzmi paragraf regulujący "bezpieczna odległość od poprzedzającego pojazdu"???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krzysiek5

przyjmij co najmniej 50 metrów - tak żebyś widział kolejny słupek po prawej na poboczu, i wtedy masz spokój

w dużych autach to wystarczy, więc w małych tym bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin_G

Albo połowę dopuszczalnej prędkości na danym odcinku. O ile oczywiście znaki i przepisy nie określają inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi