Skocz do zawartości

Egzamin na Prawo jazdy E do B


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w Zafirze jest wspomaganie elektro-hydrauliczne. Elementem sterującym jest serwomotor, a medium wykonawczym jest olej hydrauliczny. System sprawdza się idealnie, samochód jest bardzo wrażliwy na każdy skręt kierownicą. Natomiast zbiornik wyrównawczy oleju hydraulicznego jest pomiędzy silnikiem, a kabiną. Dostęp do zbiornika wyrównawczego jest z kanału, oczywiście po ściągnięciu dolnej osłony silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

No i na mnie przyszła kolej b+e.

Zmiana holownika z mondeo na grand caravana i o głupie 127kg przekroczone i ... trzeba robić e.

Ciekawe czy do wakacji dam radę :skromny:;)

Jutro umówiłem się na pierwsze spotkanie.

 

A jak jest w ogóle z policjantami bardzo się czepiają braku e?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w ogóle z policjantami bardzo się czepiają braku e?

 

 

 

Ja jezdze z przyczepa tylko kilka lat, nigdy mnie z nia nie zatrzymali.

zrobilem E poniewaz mam ponad 3.5t , bardziej niz policji balem sie ubezpieczalni w razie kolizji/wypadku.

Jakie DMC ma przyczepa i ile masz DMC na haku?

Edytowane przez maciej_p (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przygodę w zeszłym roku. Pojechałem na skróty bocznymi drogami i wieczorem na pustej drodze w Wielkopolsce

stoi policja. Zatrzymał mnie do kontroli i sprawdzał papiery bo też miał kiedyś dużą przyczepę i jeździł bez prawka E.

Z ciekawości jeszcze oglądał układ przyczepy w środku, życzył szerokości. Staliśmy z pół godziny i nawet rower nie przejechał

tą drogą, ale jak bym nie miał prawka E to by była :pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze z przyczepa tylko kilka lat, nigdy mnie z nia nie zatrzymali.

zrobilem E poniewaz mam ponad 3.5t , bardziej niz policji balem sie ubezpieczalni w razie kolizji/wypadku.

Jakie DMC ma przyczepa i ile masz DMC na haku?

 

Tak jest, z ubezpieczalnią jest znacznie gorzej za wszystko będziesz płacił z własnej kieszeni, w razie kolizji

a za brak uprawnień jest 500zł i zakaz dalszej jazdy. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku jechałem z przyczepką. Nie pomnę dokąd, fakt, że w naszym kraju. Czarna noc, pusta droga i stoi sobie radiowóz. Panowie zatrzymali do rutynowej kontroli - rzucił okiem na prawko, zobaczył E (choć nie muszę mieć), to tylko sprawdził DR i ubezpieczenie. Miałem jednak jakieś głupie przeświadczenie, że gdyby tego E nie było, to zacząłby sobie sumować masy. Tak usłyszałem tylko życzenie szerokiej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest GRAND, z benzyn do były najmniejsze w tych latach a w dowodzie mam takie rzeczy:

Plymouth Grand Voyager 1996r., 3,0 V6, moc 142 KM (benzyna + gaz), automat; MW 1730kg i DMC 2427kg; MMP z ham. 1600kg, bez 600kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Przyczepa ma dmc 1200 Voyager na haku 1600 a dmc 2427kg

 

To OK, jest niezly zapas.

 

Trzeba pamietac o dodatkowym ograniczeniu dotyczacym DMC: w Polsce max DMC przyczepy z hamulcem najazdowym to DMC holownika / 1.33, czyli w tym przypadku 2427/1.33 = 1824 a na haku masz 1600 jest OK.

 

U mnie jest odwrotnie DMC holownika 2135 / 1.33 = 1605kg czyli max DMC przyczepy z najazdowym to 1605, a na haku mam 1800kg.

Takze przyczepa do 1605DMC albo ciezsza ale z hamulcem elektrycznym badz pneumatycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Przyczepa ma dmc 1200 Voyager na haku 1600 a dmc 2427kg

 

To OK, jest niezly zapas.

 

Trzeba pamietac o dodatkowym ograniczeniu dotyczacym DMC: w Polsce max DMC przyczepy z hamulcem najazdowym to DMC holownika / 1.33, czyli w tym przypadku 2427/1.33 = 1824 a na haku masz 1600 jest OK.

 

U mnie jest odwrotnie DMC holownika 2135 / 1.33 = 1605kg czyli max DMC przyczepy z najazdowym to 1605, a na haku mam 1800kg.

Takze przyczepa do 1605DMC albo ciezsza ale z hamulcem elektrycznym badz pneumatycznym.

 

 

 

 

 

A z tym hamulcem pneumatycznym lub elektrycznym to nie wiem, ja ciągnąłem już 3500kg przy masie 2780kg, i nie słyszałem wcześniej

o czymś takim. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.