Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

... nawigację trzeba również odpowiednio zaprogramować... <= na każdy dzień wyprawy ...

attachicon.gifstrona #1.JPGattachicon.gifs-1.gifstrona #1 z 6-ciu

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

Wszystko wygląda pięknie ale jak zaprogramować w takich szczegółach i jeszcze mieć do tego czytelny dostęp w trakcie przejazdu. Jak to zrobić technicznie i właściwie na czym : komputerze ( w trakcie  jazdy nie mam przecież dostępu do internetu), w telefonie - ekran mały, mapa i instrukcje słabo czytelne. Korzystam z auto mapy jadąc samochodem. Z komórki z androidem podczas jazdy rowerem -przeważnie się sprawdza ale nie zawsze.

Daj , proszę jakieś instrukcje i od czego zacząć . Zwracałam się  z tym pytaniem na początku postu ale nic z tego nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda pięknie ale jak zaprogramować w takich szczegółach i jeszcze mieć do tego czytelny dostęp w trakcie przejazdu. Jak to zrobić technicznie i właściwie na czym : komputerze ( w trakcie  jazdy nie mam przecież dostępu do internetu), w telefonie - ekran mały, mapa i instrukcje słabo czytelne. Korzystam z auto mapy jadąc samochodem. Z komórki z androidem podczas jazdy rowerem -przeważnie się sprawdza ale nie zawsze.

Daj , proszę jakieś instrukcje i od czego zacząć . Zwracałam się  z tym pytaniem na początku postu ale nic z tego nie wyszło.

@bozka

Instrukcja, krok po kroku :

1. Podróże forum strona gówna.

2. kliknij na Hiszpania, Portugalia, Andora,

3. kliknij na Nasza Hiszpania & Portugalia

4. Klikaj na znaczniki informacji w panelu lub na mapie ... dowiesz się więcej.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bozka  > ... wszystko rozumie i właściwie znam.  <= wykonaj zalecane kroki wg postu #409

czytaj post #4

 

jeszcze raz str.#1 < każdy punkt = współrzędne GPS

Ale jak te  dane nanieść a w czasie drogi z nich korzystać?

Wieczorem z kartki (str. #1) przenosisz dane do swojej nawigacji GPS, następnego dnia  realizujesz zapisane cele...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Zachęcamy, wykonaj zalecane kroki wg postu #409

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aż tyle cierpliwości to nie mam w planowaniu trasy  :look:  oczywiście ogólny zarys jest

plus współrzędne najważniejszym miejsc docelowych aby nie szukać później adresów bo

wiadomo że nie każdy jest zapisany w nawigacji, ale takie coś jak ma Ired, to nie, nie mam

na to ani czasu ani cierpliwości :pad: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TOM3653  >...aż tyle cierpliwości to nie mam w planowaniu trasy  <=wszystko przyjdzie z czasem...

 

Planowanie i logistyka to podstawa udanej wyprawy zwłasza przy wyjazdach ~10000 km

... zajmujemy się tylko zwiedzaniem.

koordynaty  GPS = dar nieba >więcej ...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@ Ired czy ja dobrze zrozumiałem ,że drukujesz sobie przed wyjazdem poszczególne odcinki trasy na papierze?.

Kiedyś kilka razy tak zrobiłem,ale potem mi przeszło.

 

Poza tym nie mam takich umiejętności jak Ty w posługiwaniu się komputerem.

Oprócz GPS mapa dla mnie jest niezbędna, spełnia funkcję poznawczą oraz kontrolną dla map tras wyznaczonych przez GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mapa dla mnie jest niezbędna, spełnia funkcję poznawczą ? oraz kontrolną ? dla map tras wyznaczonych przez GPS.

@Lucek 

Wyplątanie się z nałogu korzystania z map papierowych to jest sedno sprawy.

 

Dwa przykłady:

przygotowani do wyjazdu                         i            optymiści ... jakoś tam będzie

Na pokładzie 2 osoby (31 i 29 lat)  <   G P S  > ...małżeństwo emerytów po 46-u latach...

                                                                                  

jazda jak po szynach                                           na rozstajnych drogach, weryfikacja trasy

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Dla jednych nawigacja GPS jest utrapieniem, innym zbawieniem.

Ciekawskim polecamy

                                      więcej...

 

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się kto nie orientuje: w iGO Primo można korzystać z map wielu wydawców.

Ja mam Navteq/Here, TomTom i lokalnych dostawców krajowych.

 

Local_maps.jpg  igo_map.jpg   bedeaa.jpg

 

Takiej możliwości nie ma bodaj żadna inna nawigacja.

A do kręcenia się po najbliższej okolicy pieszo/rowerkiem- najlepszy z darmowych jest moim zdaniem OsmAnd z mapami OpenStreetMap z zainstalowanym mechanizmem routingu Brouter.

 

http://brouter.de/brouter-web/ potem trasę do nawi i .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naviexpert na androida w Komputer Świat na całe wakacje za darmo :yay: Używałem w ubiegłym roku, mogę ocenic na 5+ :brawo:

http://ksplus.komputerswiat.pl/

Edytowane przez DARDUS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.