Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Do google map używałem :hmm: nie wiem google maps (to co jest w telefonie preinstalowane i nic nie dogrywałem itd).

W zupełności mi to wystarcza pod warunkiem że mam sygnał GSM aby net był. Myślę o navi zwykłej ze względu na uniezależnienie się od GSM (brak zasięgu itd).

 

W sumie chyba wolałbym jakieś urządzenie bo na telefonie to często rozmawiam (oczywiście przez handsfree), lub moja córka gra tam w jakieś gry. Dzięki temu miałbym navi na szybie a telefon pozostałby telefonem.

Kiedyś jechałem z navi (u kolegi w aucie) własnie na TomTom`ie ale na pewno starszym. Generalnie ok się spisywał i mogłoby być tylko boję się, że kupię coś w co za rok nie da się nowych map wgrać (nawet tych standardowych TomTom`a) bo np, procesor jest już mało wydajny, czy co tam jeszcze siedzi w takim urządzonku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do google map używałem :hmm: nie wiem google maps (to co jest w telefonie preinstalowane i nic nie dogrywałem itd).

W zupełności mi to wystarcza pod warunkiem że mam sygnał GSM aby net był. Myślę o navi zwykłej ze względu na uniezależnienie się od GSM (brak zasięgu itd).

 

W sumie chyba wolałbym jakieś urządzenie bo na telefonie to często rozmawiam (oczywiście przez handsfree), lub moja córka gra tam w jakieś gry. Dzięki temu miałbym navi na szybie a telefon pozostałby telefonem.

Kiedyś jechałem z navi (u kolegi w aucie) własnie na TomTom`ie ale na pewno starszym. Generalnie ok się spisywał i mogłoby być tylko boję się, że kupię coś w co za rok nie da się nowych map wgrać (nawet tych standardowych TomTom`a) bo np, procesor jest już mało wydajny, czy co tam jeszcze siedzi w takim urządzonku.

Kup tom toma na swój telefon. Zawsze będzie aktualny i niezależny od GSM. Lub licencję automapy na telefon albo navigona. Przyjęcie rozmowy w trakcie nawigowanie to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub całkiem za free zaintaluj Navigatora, który był tu już polecany kilkakrotnie. Jest off-line, jest darmowy ale może też działać na płatnych mapach Tomtoma więc masz pełny wybór.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator

Jeżeli do tej pory wystarczały Ci mapy googla to z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Ja też chciałem mieć navi i tel osobno więc wymieniłem telefon na nowy, a stary wisi w aucie dodatkowo działając czasem jako rejestrator jazdy.

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem mieć navi i tel osobno więc wymieniłem telefon na nowy, a stary wisi w aucie dodatkowo działając czasem jako rejestrator jazdy.

 

Tylko po co mnożyć urządzenia? Później musisz się zastanawiać czy go schowałeś, czy kusi na wierzchu. Albo, czy go zabrałeś bo akurat poprzednio używałeś go w drugim aucie lub na wycieczce rowerowej. Telefon zawsze masz przy sobie i jak np. w obcym mieście, w którym nagle się znalazłeś (np. samolotem, czy pociągiem) musisz gdzieś trafić, to masz nawigacje dalej dostępną.

 

 

Kup tom toma na swój telefon.

 

Z Tom Tom na androida uważaj, bo nie ma tam karwaningowych funkcji. Przynajmniej ja ich nie znalazłem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co mnożyć urządzenia? Później musisz się zastanawiać czy go schowałeś, czy kusi na wierzchu. Albo, czy go zabrałeś bo akurat poprzednio używałeś go w drugim aucie lub na wycieczce rowerowej. Telefon zawsze masz przy sobie i jak np. w obcym mieście, w którym nagle się znalazłeś (np. samolotem, czy pociągiem) musisz gdzieś trafić, to masz nawigacje dalej dostępną.

 

 

 

Z Tom Tom na androida uważaj, bo nie ma tam karwaningowych funkcji. Przynajmniej ja ich nie znalazłem. :(

Kupiłem Navigona ale funkcja karawaningowa do niego kosztuje kilkadziesiąt euro :( jeżdzę w miarę głównymi drogami wiec się obywam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub całkiem za free zaintaluj Navigatora, który był tu już polecany kilkakrotnie. Jest off-line, jest darmowy ale może też działać na płatnych mapach Tomtoma więc masz pełny wybór.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator

Jeżeli do tej pory wystarczały Ci mapy googla to z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Ja też chciałem mieć navi i tel osobno więc wymieniłem telefon na nowy, a stary wisi w aucie dodatkowo działając czasem jako rejestrator jazdy.

No i jest wersja desktopowa- więc można zainstalować na kompie i sprawdzić czy pasuje i co oferuje.

A co do map: porównać sobie darmowe OpenStreetMap z tym co oferuje GM, Navtec/Here, Bing ale tak samo jest na TomTom:

 

osm.jpg

 

Bieda z nędzą dla turysty.

http://tools.geofabrik.de/mc/#16/46.3630/11.4109&num=4&mt0=wanderreitkarte&mt1=google-map&mt2=bing-map&mt3=nokia-map

 

http://navigatorfree.mapfactor.com/en/

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co mnożyć urządzenia? Później musisz się zastanawiać czy go schowałeś, czy kusi na wierzchu. Albo, czy go zabrałeś bo akurat poprzednio używałeś go w drugim aucie lub na wycieczce rowerowej. Telefon zawsze masz przy sobie i jak np. w obcym mieście, w którym nagle się znalazłeś (np. samolotem, czy pociągiem) musisz gdzieś trafić, to masz nawigacje dalej dostępną.

Dlatego też mam to wszystko również poinsalowane na telefonie, którego używam na codzień. Nawiguję się nim na wycieczkach czy w obcych miejscach. Zrobiłem sobie tak, bo już nie raz cofałem się kawał drogi do samochodu, bo zapomniałem telefonu, później trzeba wszystko powyłączać, bo przecież nie będzie mi nagrywać wnętrza kieszeni itp. Telefon nie kusi, bo to raczej kilkuletni przeżytek, który już tylko do nawigacji i rejestracji się nadaje.

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Navigona ale funkcja karawaningowa do niego kosztuje kilkadziesiąt euro :( jeżdzę w miarę głównymi drogami wiec się obywam :(

 

Ja w weekend majowy wracałem się z 10 km po tym jak kuzyn siedzący obok nagle zapytał "a jaki wysoki jest ten kamper?" Trochę zdziwiony, mówię Mu 3,15 m, a On z pewną doza nieśmiałości ;) yyy, bo tam na tym znaku było że za 20 km będzie most o wysokości 2,6. Zawróciłem sprawdzić i rzeczywiście - byli tacy mili, że postawili tabliczkę informacyjną, gdzie pismem obrazkowym było to, co mówił. Ja nie zwróciłem uwagi i gdyby nie kuzyn, to byśmy pewnie wracali ze 30 km. :(

 

Automapa mi się właśnie skończyła, a że mnie wkurzała i chciałem wymienić na coś innego to jak zobaczyłem, że TomTom ma funkcję dla kamperów to się skusiłem a tu zonk - cóż trzeba jednak czytać wszystko dokładnie jak się coś kupuje. :(

 

 

Zrobiłem sobie tak, bo już nie raz cofałem się kawał drogi do samochodu, bo zapomniałem telefonu, później trzeba wszystko powyłączać, bo przecież nie będzie mi nagrywać wnętrza kieszeni itp.

 

Ja trzymam telefon zawsze na wierzchu i raczej nie przypominam sobie, żebym go zostawił ale każdy ma swoje przyzwyczajenia. Ja jednak preferuje minimalizowanie ilości sprzętu, bo później problemy z jego ogarnięciem są. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma mapy całego świata za free, co do jakości: w krajach w których ludziom się chce coś społecznie robić (np. Niemcy, Austria, Czesi, Francuzi) komercyjne mapy nie godne są nazywać się mapami  :)

W PL trochę gorzej ale Yanosik (ale i Garmin) bazuje na mapach OSM i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ostatni długi weekend zauważyłem taką śmieszną sytuacje:

Jechałem na AutoMapie.

Przede mną  długi na jakieś 2km prosty odcinek drogi.

Przede mną droga pusta bez żadnych korków, robót, szlabanów itp.

A AutoMapa karze mi robić objazd: w lewo, za 100m w prawo,  i za 200-300 znów w prawo, i za 100m w lewo i  jestem spowrotem na tej drodze którą wcześniej jechałem

No ale skoro droga jest przede mną pusta to pojechałem prosto nie bawiąc cię  w objazdy.

Po jakiś 100m zauważyłem na poboczu że truskawkami handlują. Wzięła mnie wielka chcica na te truskawki choć normalnie to za nimi nie specjalnie przepadam.

Po hamulcach i na pobocze, żonę wysłałem po te truskawy a sam zostałem w samochodzie. Patrze sobie na nawigacje i co widzę? W miejscu gdzie stoję ulica zaznaczona jest przez traffica na odcinku ok. 100m na czarno co oznacza że ruch w tum miejscu jest korek a przecież droga jest pusta.

No i wtedy załapałem że  ten niby korek to efekt zatrzymywania się użytkowników AutoMapy po truskawki. I na serwery idzie info ż e droga się korkuje. :miga:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, dziś zapadła decyzja i navi już kupiona. 

Porozmawiałem z gościem co je sprzedaje i tak wyszło, że ja na moje potrzeby i oczekiwania to TomTom lub Garmin. 

W Mio można by było coś wgrywać po odblokowaniu czy coś ale to już nie dla mnie.

 

Generalnie wyszło na to (po sugestiach Heńka) że warto mieć całą EU a nie tylko jej część więc zakupiłem urządzonko Garmin nuvi44LM z dożywotnią aktualizacją map całej EU (45 Państw), od Islandii po Turcję i od Norwegi/Szwecji/Finlandii po Portugalię. Jest tego naprawdę sporo.

 

Czy dobrze, nie wiem, zobaczę w tym roku na terenie PL i DE. Ale myślę, że jak dla mnie będzie OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus,

 

sprawdz, czy musisz zarejestrowac sie w okreslonym terminie po zakupie lub pierwszym  uzyciu, by korzystac z bezterminowej aktualizacji map.

 

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.