Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

W QLandkarte różne tryby jak i silniki nawigacji można wybrać (mam też zainstalowany silnik offline BRouter):

QL_6.jpg

uzyskując różne wyniki (to tylko niektóre, bez pośrednich punktów):

QL_3.png QL_4.png QL_5.png

 

A wiara że automat wyznaczy "na bank" prawidłowo może naprowadzić na manowce :)

Ale nie sprzeczajmy się- chyba nie o to tu chodzi: ważniejsze w tej zabawie jest szukanie takich punktów zahaczenia.

Ja proponuję ten program jako "szukacz" punktów na mapie, a co potem to jak kto woli: traktować jako bazę swoich POI z których można stworzyć dokładną trasę poprzez eksport wybranych POI do nawigacji itp/itd.

Możliwości programu są naprawdę olbrzymie- nie wiem czego on nie potrafi zrobić  :)

Jak już te POI mamy to jedziemy jak po sznurku:

 

QL_7.png QL_8.png

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat/wątek osiwiał...

 

Nawigacja GPS tylko wspomaga na trasie, wypociny  wszystko zależy od ustawień użytkownika

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Spotkaliśmy rodaków na trasie jadących z mapą na kolanach + zapisana kartka z nazwami miast.

W ten sposób my jeżdziliśmy ponad 20 lat temu.

Na szybie wisi dla ozdoby nawigacja GPS z której nie umieją korzystać !

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, my nadal jeździmy, jak 20 lat temu. Jak nie raz mi się zdarza, że nawigacja gubi sygnał, albo w pewnym momencie nagle zaczyna nas kierować w miejsca wątpliwe... Zdarzyło nam się, że trasa opracowana, wszystko się zgadza, tylko nawigacja każe nam jechać w prawo, kiedy to w prawo nie ma żadnej drogi. Wtedy wydrukowane opisy miejscowości wraz z papierową mapą ratują. Nie poznałem jeszcze urządzenia, które byłoby na tyle mądre, że nie należy go korygować. Że można mapę zaprogramować z dokładnością do każdego zakrętu? Można, pod warunkiem, że istniejące mapy w komputerze są poprawne. Jeśli mapa każe mi skręcić w prawo w miejscu, gdzie drogi nie ma, to przygotowując trasę w domu, też będę korzystał z tego, co wydaje się nawigacji. Mając mapę papierową, nawet gdyby na niej była namalowana droga, której faktycznie nie ma, mogę sobie wyznaczyć na bieżąco inną drogę nie koniecznie mając nadzieję, że nawigacja mnie nie wprowadzi w drogę nieistniejącą.

Nawigacje, jak każdy komputer - to durne urządzenia, które jedynie co potrafią, to wskazywać na to, co im ktoś wcześniej pokazał. Jeśli ktoś im źle pokazał, to będą bzdurnie kierować. Nie pozwalajmy się kierować urządzeniu, które nie potrafi myśleć. Ono tylko potrafi liczyć. I to wszystko.

 

Pomijam jeszcze fakt, że przed wyjazdem raczej nie mam czasu na to, żeby siedzieć nad mapą i grzebać z każdym kilometrem drogi. Jak mam poświęcić więcej czasu na przygotowanie drogi, niż na faktyczną jazdę, to ja podziękuję.

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, my nadal jeździmy, jak 20 lat temu.

..........................

Wolę jednak mieć dostęp do takich informacji:

image_122.jpg

Potrafi taka wiedza oszczędzić paliwo i czas a co najważniejsze: nerwy.

 

.....................

Jeśli ktoś im źle pokazał, to będą bzdurnie kierować. Nie pozwalajmy się kierować urządzeniu, które nie potrafi myśleć. Ono tylko potrafi liczyć. I to wszystko.

........................

Zgadza się, dlatego ja mam sztuszną inteligencję/mądrość nawigacji wyłączoną od podejmowania decyzji.

 

 

 

.................

Pomijam jeszcze fakt, że przed wyjazdem raczej nie mam czasu na to, żeby siedzieć nad mapą i grzebać z każdym kilometrem drogi. Jak mam poświęcić więcej czasu na przygotowanie drogi, niż na faktyczną jazdę, to ja podziękuję.

.......................

No nie wiem czy zawsze się to sprawdzi.

Ja jako objazdowiec nie zgodzę się z taką tezą, z własnego doświadczenia wiem, że jeśli wcześniej dobrze nie obszukałem terenu który jest celem poznania- to wówczas wielkie g.... zobaczyłem.

Kilometrów owszem- nawaliłem, czasu też zmarnowałem więcej niźli jazda na pewniaka.

Dopiero analiza internetu i wyznaczenie sobie punktów POI pozwoliło mi na znalezienie ciekawych miejsc wartych zobaczenia.

 

Ale przy stacjonarnym wypoczynku to i owszem- sensu ślęczenia nad mapami nie widzę faktycznie.

Oczywiście rozumiem też jeśli czasu tego po prostu ktoś nie ma, no ale cóż: taka to dzisiejsza forma niewolnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Poszukuję mapy iGO 2015 lub iGO 2016 ( ale chyba ta wersja jeszcze nie istnieje) wersja win CE. Informacje o stronie z możliwością pobrania proszę przesłać na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję mapy iGO 2015 lub iGO 2016 ( ale chyba ta wersja jeszcze nie istnieje) wersja win CE. Informacje o stronie z możliwością pobrania proszę przesłać na PW

 

przecież kupując nawigację masz najnowsze mapy, chyba że chcesz ukraść, chociaż nie rozumiem dlaczego byś miał to robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nazwać pozyskanie czegoś płatnego za darmo??? Dla mnie to kradzież.

A gdzie napisałem że za darmo. Puknij się w czoło kolego jak masz zamiar krytykować, negować i pouczać to idź do polityki a nie marnuj się na karawaning.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest bez winy...... i tak dalej i tak dalej

 

nigdy nie ukradłem niczego z netu czy to muzy czy programów czy czegokolwiek , co innego jabłka, truskawki, czereśnie  :skromny:

 

A gdzie napisałem że za darmo. Puknij się w czoło kolego jak masz zamiar krytykować, negować i pouczać to idź do polityki a nie marnuj się na karawaning.pl

 

to kup sobie mapy i zainstaluj je (TeleAtlas je robi) albo ściągnij  https://pebx.pl/t/igo-mapy-tomtom-teleatlas-2015-09.1505060/

a do polityki sam możesz  :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.