Skocz do zawartości

Wilgotność wnętrza przyczepy.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

I o taką odpowiedź mi właśnie chodziło. Bardzo dziękuje i w poniedziałek ruszam na zakupy.

 

Powodzenia w zakupach :ok:

 

Pamiętaj, aby ustawić pochłaniacz w centralnym miejscu przyczepy i na wysokości ok. 1,2 - 1,5 m

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre rady.

Już jestem ciekawy ile to wody się u mnie nazbiera, a ile już wchłoneła sama cepka.

 

Sylwek,

jeśli wchłonęła, to nie na "wieki" :skromny:

Przyjdzie pierwsze, wiosenne słońce i zacznie oddawać, właśnie wtedy zwiększy się poziom wilgoci w powietrzu, wewnątrz budki, pow. 50% i pochłaniacz zacznie swoje działanie. Po ilości wody w zbiorniczku (w tym okresie sprawdzaj częściej) i po ubytku środka chemicznego, sam się zorientujesz, czy musisz stosować większy pochłaniacz, ewentualnie częściej zakładać nowy wkład.

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuja dzisiaj przez 1,5 godz porządnie przewietrzył budę - otwarte na oścież wszystko co było do otworzenia

 

I wyłożył na stoliku i w kiblu takie 4 worki pochłaniacze samochodowe zakupione w Biedronie - w Lidlu, Kauflandzie, Biedronie nie było normalnych pochłaniaczy

 

Jutro sprawdzę w Mrówce i Aśka stwierdziła, że w Intermarche widziała.

 

Jutro się tam zaloguję :-)

 

Dobry ten temat z pochłaniaczami.

 

Przyznam, że wcześniej nie byłem uświadomiony ale dzisiaj zobaczyłem na pokrywie kibla rosę - wcześniej nie miałem osobnej kabiny i kibla i nic nie stwierdzałem...

 

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobry ten temat z pochłaniaczami.

 

Przyznam, że wcześniej nie byłem uświadomiony ale dzisiaj zobaczyłem na pokrywie kibla rosę - wcześniej nie miałem osobnej kabiny i kibla i nic nie stwierdzałem...

 

:ok:

 

Patriks, czy jesteś pewien, że dokładnie opróżniłeś zbiornik wodny od WC przed zimą ?

No i jeszcze jedno:

kaseta WC, powinna być wymyta, zdezynfekowana i dokładnie wysuszona (w środku), wtedy może być na swoim miejscu, a klapa WC powinna być podniesiona (ja tak robię i jakichkolwiek kropelek wilgoci nie mam w budce).

Jeśli masz jakieś kropelki, to je zetrzyj szmatką, w ogóle wszystkie widoczne oznaki wilgoci w postaci kropelek, należy powycierać dokładnie. Resztę zrobi pochłaniacz. Te kropelki świadczą o tym, że jednak sporo wilgoci w budce miałeś zamknięte. Dobrze, że założyłeś teraz te pochłaniacze. Jak zrobi się już temperatura powyżej zera, to idź do budki i powycieraj wszystkie takie krople chłonną szmatką, do sucha. Powinno być OK :ok:

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Te kropelki świadczą o tym, że jednak sporo wilgoci w budce miałeś zamknięte. Dobrze, że założyłeś teraz te pochłaniacze. Jak zrobi się już temperatura powyżej zera, to idź do budki i powycieraj wszystkie takie krople chłonną szmatką, do sucha. Powinno być OK :ok:

:hej:

 

Krzysztof, nie wiem czy czytałeś shoutbox - Patryk dziś cały dzień spędził w budce z żoną i z dzieckiem. Moim zdaniem to skraplanie w najchłodniejszym miejscu to naturalna sprawa w tym wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, nie wiem czy czytałeś shoutbox - Patryk dziś cały dzień spędził w budce z żoną i z dzieckiem. Moim zdaniem to skraplanie w najchłodniejszym miejscu to naturalna sprawa w tym wypadku

 

... a to zupełnie zmienia postać rzeczy. Masz Jacku rację.

Ja zrozumiałem, że tylko wietrzył.

W taką pogodę, przebywanie w budce tylko w celu "aby posiedzieć" i to w kilka osób, to moim zdaniem błąd, co teraz widać z opisu tych kropelek. Zostały zapewne w wielu miejscach budki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem tak. Wytrwałym trzeba być. Ja w taką pogodę swoją cepkę tylko z okna podziwiam.

Troszkę jednak chłodno.

 

Czy taki pochłaniacz to wystarczy jeden, czy trzeba więcej tego zakupić, aby więcej ich ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a to zupełnie zmienia postać rzeczy. Masz Jacku rację.

Ja zrozumiałem, że tylko wietrzył.

W taką pogodę, przebywanie w budce tylko w celu "aby posiedzieć" i to w kilka osób, to moim zdaniem błąd, co teraz widać z opisu tych kropelek. Zostały zapewne w wielu miejscach budki.

 

To nie było zwykłe posiedzenie. To była ważna misja! Ale może dam szansę Patrykowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem tak. Wytrwałym trzeba być. Ja w taką pogodę swoją cepkę tylko z okna podziwiam.

Troszkę jednak chłodno.

 

Czy taki pochłaniacz to wystarczy jeden, czy trzeba więcej tego zakupić, aby więcej ich ustawić?

 

Wystarczy jeden, ale możesz ustawić też dwa małe w przeciwległych krańcach przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, nie siedziałem w budzie od tak, chociaż przyznam, że często tak siedzę.

 

Przez cały dzień testowałem 2 tygodniową Karawaningówkę... czy da radę :lol:

 

( Byliśmy na egzaminach Aśki na uczelni w innym mieście i trza było zapewnić karmienie )

 

:skromny:

 

No i wilgoć się osadziła w kiblu...

 

ps. nagrzałem tak, że całkiem zapociłem córę... jutro potówki zejdą :-) ( no ale w części przedniej budy nieco ciągnęło po nogach )

 

post-1522-0-90637200-1328392696_thumb.jpg

 

post-1522-0-45333900-1328392721_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, nie siedziałem w budzie od tak, chociaż przyznam, że często tak siedzę.

 

Przez cały dzień testowałem 2 tygodniową Karawaningówkę... czy da radę :lol:

 

( Byliśmy na egzaminach Aśki na uczelni w innym mieście i trza było zapewnić karmienie )

 

:skromny:

 

No i wilgoć się osadziła w kiblu...

 

ps. nagrzałem tak, że całkiem zapociłem córę... jutro potówki zejdą :-) ( no ale w części przedniej budy nieco ciągnęło po nogach )

 

post-1522-0-90637200-1328392696_thumb.jpg

 

post-1522-0-45333900-1328392721_thumb.jpg

 

To teraz wszystko jest jasne :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trzeba pogratulować pomysłowości i zapału - operacja trudna, widać, że zakończona sukcesem.

 

dogrzewałeś coś z tego agregatu ? czy tylko dla elektryki go podłączyłeś a do ogrzewania starczył sam gaz ?

 

P.S - przed kolejnym wyjazdem pozbądź się naklejki NL..... albo zaklej PL-ką..

 

piękna dzidzia... pewnie pozna się z naszym bąkiem w maju w CRO ? jeżeli dobrze pamiętam..

 

Ja właśnie sobie przypomniałem - w temacie wentylacji, że po wczorajszym wietrzeniu został jeden szyberdach otwarty na prawie 24 godziny....

 

dobrze, że przyczepa stoi pod zadaszeniem, mam nadzieje, że wszystko w porządku - po południu jadę zamknąć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.