Skocz do zawartości

KNAUS Eurostar II, DMC 1500


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

W trakcie awarii forumowego serwera, zginęło trochę fotek, m.in. układ wnętrza (post; http://forum.karawaning.pl/topic/9798-knaus-eurostar-ii-dmc-1500-1998/page__view__findpost__p__263014).

Uzupełniam.

 

post-8228-0-54745700-1359821419_thumb.jpg

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Witaj...

Stałeś sie posiadaczem pieknej przyczepki...... pokonałeś najwyższy level w opisywaniu zarówno wyposażenia jak i części technicznej - postawiłeś poprzeczkę bardzo wysoko, jestem pełen podziwu... ukłony.  :blagac:

Jeszcze raz gratuluje i do zobaczenia gdzieś .......

 

Pozdrawiam

Laykonikus

 

Ps, jakim autkiem ciągniesz ?? (głównie chodzi mi o D.M.C.) - sprawa dotyczy Viatoll`i :] jak sobie z nimi radzisz ??, a prawko - modyfikowałeś pod taki zestaw ??

Edytowane przez Laykonikus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj...

Stałeś sie posiadaczem pieknej przyczepki...... pokonałeś najwyższy level w opisywaniu zarówno wyposażenia jak i części technicznej - postawiłeś poprzeczkę bardzo wysoko, jestem pełen podziwu... ukłony.  :blagac:

Jeszcze raz gratuluje i do zobaczenia gdzieś .......

 

Pozdrawiam

Laykonikus

 

Ps, jakim autkiem ciągniesz ?? (głównie chodzi mi o D.M.C.) - sprawa dotyczy Viatoll`i :] jak sobie z nimi radzisz ??, a prawko - modyfikowałeś pod taki zestaw ??

 

 

Witaj Laykonikus!

Dzięki za miłe słowa.

Z tym opisywaniem, to myślę, że każdy na tym forum chce w podobny sposób opisać swoje pierwsze wrażenia z nowego nabytku, a poziomem starałem się raczej nie odstawać ... :skromny:

Opis zamieściłem już dosyć dawno, ale jak widać, wciąż jest w jakiś sposób przywracany na powierzchnię, co mnie cieszy i nie będę tego ukrywał :bzik:

 

W kwestii Twoich pytań:

Samochód ma 2035 DMC, więc nieszczęsny Viatoll dla 35 kg. musiałem wykupić.

W samochodzie jest silnik 3,5 l, bez gazu, ok. 220 KM i 305 Nm, hak fabryczny, więc radzi sobie bez najmniejszego "kichnięcia".

Z myślą o takiej budce, PJ też byłem zmuszony rozszerzyć do E - to było oczywiste i nie traktowałem tego w taki sam sposób, jak Viatoll.

B + E, to coś, jak inwestycja w siebie, natomiast Viatoll, to niesprawiedliwy haracz.

 

Pozdrawiam  :hej:

P.S.

Myślę, że wcześniej, czy później, jakaś okazja do spotkania na pewno się nadarzy, więc do zobaczenia

:drive::przyczepa:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę zmian :skromny:

 

post-8228-0-77598900-1372776591_thumb.jpg

 

Dla przejrzystości pominięte są na tym schemacie typowe urządzenia z instalacji 12 V (pompa wody i WC, wszystkie punkty świetlne, lodówka, nawiewy, okap kuchenny, panel kontrolny nad kuchnią, sterowanie bojlera, pieca, klimy itd., bo pewnie o czymś zapomniałem) :hmm:

 

 

 



 

Misiek, przyglądałem się dokładnie, ale są trochę inne niż te moje (minimalnie inny rozstaw śrub i kloszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny sprzęt:)

Moja też ma 1500 kg DMC. To jest główny ból. Po jej zakupie zmieniłem holownik. Kierowałem się DMC. By uniknąć haraczu wybrałem Mercedesa C220. 146 koni, daje radę. DMC równe 2000 kg i bandyci mogą mnie cmoknąć. Do wyboru było jeszcze Audi 1,9 o podobnych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad oponami, o ile pamiętam masz rozmiar 205. U mnie jest w tej chwili 195. Ciekawe dlaczego powinny być takie opony? Moje wymagają wymiany. Na zlocie w Powidzu wpadłem w "wilcze doły". Jak się później okazało przy wyciąganiu cepki nacięło oponę. Wiek też obliguje do wymiany. Opony z 2006 roku. Zacząłem szukać i ząg! W tym wymiarze jest tylko Continental za 400 zeta od sztuki! Zadzwoniłem do swojego serwisu i poradzili mi Savę 185R14C za 175 złociszy, jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do swojego serwisu i poradzili mi Savę 185R14C za 175 złociszy, jest różnica.

 

śmigam na tej oponie w cepie 2 sezon, ponad 10.000km zrobione - przeżyła już wszystko co mogła - np przejazd przez Hvar podczas remontów - w solidnym upale po szutrowej trasie, prędkości 115kmh (chwilowo przy wyprzedzaniu też jej nie straszne) Śmiało mogę polecić. DMC 1250kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.