Skocz do zawartości

Nowa budka Misia


Misio

Rekomendowane odpowiedzi

Ale auto wcale nie tak bardzo mi siedzi (pamiętaj że ja nie używam 3 rzędu siedzeń).

Ale mój Hobbik jest bardzo "nisko zawieszony" na stabilizatorze i... po prostu jest to na mój gust stanowczo za nisko - a sztywniejszych sprężyn nie chcę :)

np żeby wjechać do Andrzeja musieliśmy się "posiłkować" kołem manewrowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jasne a myślisz że my to tylko na przednich siedzimy?? :swiety:

Zawsze mamy 3 rzędy rozłożone ..

podobno jak wstawię wyższe sprężyny o 10cm + te gumy to podniesie mi samochód z tyłu 5cm a to jest już dużo.. :)

Ale i tak napisz mi gdzie i za ile wymieniłeś kulę do haka i czy jest możliwość bezpiecznego holowania cepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii. Oczywiście Andrzej musi ją odczarować. widać wady jak na dłoni. Ale przynajmniej wiadomo co i jak. Jeżeli skalkulowałeś koszty zakupu i "otwarcia" budki przez Andrewa, i jeszcze cosik zostanie, to super. Można ją doprowadzić do fajnego stanu. Oczywiście - nie za darmo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 3 rzędu napisałem że ja nie używam - a Ty tak więc masz inne obciążenie auta.

 

Jakieś 5lat temu robiłem to w zakładzie który zajmuje się hakami.

Dostałem nową kulę oczywiście dopasowaną do mojego auta, parametrów i td z jakimś papierkiem (pewnie homologacją) i miałem już "inny" hak :) taki jak mi odpowiadał.

Mój hak teraz ma np oficjalny udźwig 1800kg i 120 czy nawet 150kg nacisku - a moje auto ma chyba homologację na 1300kg i nacisk 75kg.

Ważne żeby nośność nowego haka była nie mniejsza niż dopuszczalne obciążenia a lepiej jak wyższe.

Popatrz jak jest np w dużych pickupach - oni mają to "w drugą stronę" że ogonem przyczepy zamiatają po drodze a u mnie wypina kufer przyczepka do góry :D

 

5cm na zawieszeniu to potęga - to się liczy na mm a nie na cm :D

Ale też jaki to będzie miało wpływ na trakcje bez przyczepy.

Ja jednak wolę mieć inny hak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno jak wstawię wyższe sprężyny o 10cm + te gumy to podniesie mi samochód z tyłu 5cm a to jest już dużo.. :)

 

10cm :look: takie lifty to się w terenówkach robi, to jest 4 cale ? ... przecież auto solo będzie wyglądało tragicznie,

a jak zachowa się zawieszenie ? amortyzatory będą Ci dobijać ? będą za krótkie !

 

max to 2-3cm ...

a najlepiej wsadzić jakieś twardsze sprężyny i sprawa się powinna rozwiązać - grubszy drut, lub większa ilość zwojów :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym też różnie bywa - szczególnie przy miększych autach (karoseriach) :(

Jak Ci mocno przysiada to zrób co trzeba i co uważasz ale ja jednak uważam ze mój (nie piszę o Twoim) stoi dobrze (obciążony czy nie).

Przyczepa to powiedzmy max 100kg na dość sporym ramieniu ale uważam ze bagażnik po dach + 5osób na pokąłdzie (tak mi się zdażało np na mazury jeździć) i u mnie było całkiem sensownie.

Z Adrią było OK.

A mój Hobbik ma po prostu bardzo "nisko" dyszel ze stopką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już w innym temacie opisze.. i zrobię zdjecia.. niezaśmiecajmy Misia tematu.. Najważniejsze że będzie zadowolony z budki..

Tobor w karawaningu zaczyna się odmładzać i unowocześniać.. to się chwali..:winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii. Oczywiście Andrzej musi ją odczarować. widać wady jak na dłoni. Ale przynajmniej wiadomo co i jak.

 

 

Dokładnie trafiłeś w sedno sprawy Misio jest w pełni zapoznany z problemami w cepce czyli wiadomo z czym sie bedę zmagał

 

 

oczywiście fotki będę podsyłał sukcesywnie na pv a Misio będzie decydował o publikacji :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Ta na fotkach to nie "moja" , ale ta zlinka na allegro to była moja.

 

http://allegro.pl/do...1788958348.html

 

To którą masz?

 

 

"Przyczepa w doskonałym stanie zarówno tecznicznym jak i przede wszystkim wizualnym

 

Nie wymaga żadnych napraw , konserwacji ."

UNIKAT - zapewne.... jedyna z dziurą w boku...

 

ludzie maj dziwne poczucie wartosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej z allegro wykonałem całą przednią ściane od podstaw , więc na pewna jest OK.

Co do dziury z boku to powstała w trakcie użytkowania następnego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy narożnik, łamie się "w drzwiach", a wnętrze... itd...

Następny właściciel po prostu ją wyeksploatował.

Ale to nie o tym - jej jednak nie wziąłem (chociaż straciłem dzięki niej "troszkę" czasu) - a moja to prawie "bliźniaczka" :) ale moim zdaniem łatwiejsza do odratowania itd :)

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.