Skocz do zawartości

Nowa budka Misia


Misio

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak od począteczku.

Oglądając przyczepki Wasze w Warce ciut się nakręciliśmy tym że jednak nam jest ciut ciasno w naszej Adriannie i zważywszy iż Mariolka spędziła w tym roku koło 70dni w przyczepie postanowiliśmy że pogrzebiemy na wiele lat moje marzenia o kamperku i poszukamy jakiejś sporej przyczepy.

Z racji iż mój holownik może mieć 1300kg na haku dając sumaryczne DMC zestawu 3495kg takową przyczepkę zaczęliśmy szukać. Z racji tego że my to raczej budżetowo nisko jesteśmy szukaliśmy najczęściej w rocznikach z przełomu lat 80/90. Z założenia miała być to przyczepa z minimum 3 łóżkami... marzyła nam się przyczepka z piętróweczką i dodatkowym miejscem "jadalnianym" chociaż też troszkę wydawało nam się że przy naszym budżecie jest to taka ciut extrawagancja....

Tak to znalazłem bardzo ciekawą LMC i byłem dogadany ale... nie ma co o tym tutaj gadać :czerwona:

Po tym postanowiłem że na 90% będzie to Hobby (z własnej fanaberii - bo taki mi się marzył) - chociaż jeszcze rano 1dni przed zakupem pierwsze trzy miejsca w naszym rankingu zajmowała LA MANCELLE, LIBERTY, oraz WILK :D

Szukałem różnych rozwiązań, przyczepek i za każdym razem dochodziło że albo jednak paść albo o 50-100-200kg za duże DMC. Szukałem jak to obejść, nawet kilka ciekawych pomysłów jak to zrobić pewnie by się dało... ale jednak znalazłem taką do 1300kg. Spodobała mi się ona od razu, chociaż okazało się że mimo zapewnianego rewelacyjnego stanuprzednia ścianka niestety popuściła (co podobno w Hobbikach jest niemalże znakiem firmowym) oraz na burcie jest przeszorowana - ale sprytnie jest to zamaskowane i zabezpieczone naklejką :)

Pojechaliśmy jednak dalsze oglądać - z mizernym skutkiem :( gdy się zdecydowaliśmy że chyba jednak ją weźmiemy. Odezwał się inny sprzedawca z bliźniaczą 535 "w idealnym, unikalnym stanie - niemalże fabrycznym". Porwaliśmy się na oglądniecie jej mimo znacznie wyższej kwoty (nawet ze względu na rok i wyposażenie). Okazała się byc chyba w gorszym stanie niż ta (którą jednak kupiliśmy), a o której stan się martwiliśmy mimo iż już kiedyś miała robioną tą nieszczęsną przednią ścianę... podziękowaliśmy za prezentacje i ruszyliśmy jednak do lidera dnia poprzedniego.

Jak to już pisałem - Andrzej stwierdził ze nigdy tak na szybko, na głodno i po ciemku nie kupował przyczepy ;)

Ja oglądałem tą przyczepkę dość wnikliwie (dzień wcześniej) ale niestety - jak ktoś jedzie auta oglądać to zawsze mówię weź osobę postronną, nawet taką która się nie zna na autach, bo przydaje się - przegapiliśmy 1 najgorszy rożek który jak zobaczyłem po odsłonięciu firanki... sprawił ze serce mi prawie się zatrzymało...

Po raz kolejny wierząc ludziom - uznałem ze tropiku nie rozstawiamy, że jednak jest OK i mam nadzieje że tak jak "najczęściej" (niestety nie zawsze, jak wyszło z tą moją LMC) wiara w ludzi mi się opłaca i przynosi później dużo radości i satysfakcji.

Andrzej łaskawym okiem popatrzył na niedomagania przyczepki, wycenił doprowadzenie jej do stanu używalności i po konsultacjach rodzinnych uznaliśmy że chyba lepiej jest tą przyczepkę podreperować i już więcej nie szukać :) Tak staliśmy się właścicielami drugiej już kempingówki.

Po małych kłopotach (przejściówka do 13pinowego gniazda i bliskości haka do zderzaka oraz pod pompowaniu opon w tym jednej z 1995roku ;) którą chyba sobie powieszę w garażu) zapięliśmy przyczepkę a ja z dawką adrenaliny z 3m nad moją głową ruszyłem z całą ekipa w kierunku Częstochowy :przyczepa:.

Czuć było iż Hobbi waży sobie sporo więcej niż Adria, ale Scenicowy Diezelek za bardzo nie narzekał a (zapewne) stabilizator i waga przyczepy sprawiła iż lepiej i pewniej się ją ciągnęło niż Adriannę. Podczas tej wycieczki wyszło że Scenic będzie musiał otrzymać nowe/inne lusterka bo niby Hobbik jest o nascie cm szerszy od Adri to widoczność w moich lusterkach była na pograniczu... Dodatkowo gniazdo 13 i może pomyślę o zmianie kuli tak by była troszkę wyżej niż jest teraz... ale na to wszystko przyjdzie czas i mam nadzieje że również i pieniążki :)

Ogólnie będzie robiona przednia ścianka, poprawiana podłoga i uszczelniana przyczepka tam i tu... liczę na to iż ten Hobbik odwdzięczy się nam za zakup, włożenie w niego pieniążków i serca, które zabiły od razu przy nim jak go zobaczyliśmy :serducha: oraz trud Andrzeja włożony "odrestaurowanie" jego.

Mam nadzieje że ta historia potwierdzi naszą słuszność wyboru takiej a nie innej drogi :)

Z czasem będę opisywał pewnie przyczepkę (jak to starałem się robić z Adrią), Andrzej pewnie też conieco opisze i pokarze (bardziej od strony technicznej) lub udostępni mi zdjęcia bym sam to opisywał i pokazywał :)

Bardzo dziękuję za miłe słowa i powiem Wam na koniec - nie miał bym tej przyczepki gdyby nie WY za co Wam bardzo dziękuję, a szczególne podziękowania dla Gfizyka, Andrewa1, Kajmana, Karlika, Konrada_B, Bodzioklb oraz wszystkim innym, za pomoc przy zakupie, za ścierpienie i znoszenie z cierpliwością mojej paplaniny, zmiany pomysłów, punktu widzenia, wynajdywania nowych ofert, rozwiązań itd. jak i udzielaniem mądrych rad, uwag, przedstawiając inny punkt widzenia :chaja: jak i tym dzięki którym pomyśleliśmy o nowej przyczepce i tych którzy wspierali myślą i dobrym słowem - to też jest bardzo ważne, wiemy o tym i jesteśmy wdzięczni.

Naprawdę BARDZO WAM WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY !

 

PS. W sumie taki post + zdjęcia miał być jako pierwszy - ale... rzeczywiście chyba tak to powinno wyglądać jak jest teraz :)

A i ten Hobbik wcale nie był taki jaki miał być co nie znaczy że jest zły :) od i taki jego początek historii u nas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do Sandomierza przyjeżdżam bez niej - jedziemy do pokoiku który wcześniej już zarezerwowaliśmy.

A przyczepka czeka już w kolejce u Andrzeja :)

Mam nadzieje że do tego czasu uda mi się przystosować moją Panterę do nowej przyczepy :)

 

A kasy nie mam... nawet 1zł na nią swojej nie wydałem :)

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , byłem posiadaczem takiej przyczepy przez prawie pięć lat w 2009 roku sprzedałem ją koledze w Częstochowie , może to moja?

Pokaż więcej fotek a powiem czy to jest ta Hobby.

 

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne gratulacje! Przyczepka super!

W pierwszej chwili jak zobaczyłem zdjęcie (bez czytania treści) to miałem ochotę sprawdzić czy nasza jeszcze stoi tam gdzie ja ustawiłem na zimę ;-)

 

Czekam z niecierpliwością na zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławcio - żadna tajemnica - kredyt/pożyczki :D

 

535 - wiem co to ma znaczyć ale tez różnie z tym wszystkim bywa - dlatego napisałem że nie mierzyłem... ale tyle powinna mieć (chociaż jak patrzyłem na starsze 545 miałem wrażenie że jest mniejsza od mojej).

 

Pochwalę się - mam już nową blachę i miękki dowód rejestracyjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje Misio..

ja u siebie już mam rozwiązany problem przysiadania Scenica.. wstawiłem gumy w sprężyny i w przyszłym tygodniu montuje sprężyny dla sceniców o podwyższonej masie DMC (niesamowicie twarde)

Po samych gumach podniósł mi się nie wiele - 2cm :(

Ale chętnie dowiem się na przyszłość i jako nauka czy można wymienić kulę na wyższą..

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.