Skocz do zawartości

Nowa budka Misia


Misio

Rekomendowane odpowiedzi

Brak z premedytacją, Stwierdziłem że to można zawsze dołozyć, a szkoda mi było dziurawić ściany... a z przodu to i tak za dyszel się "manewruje" :D

 

w sumie to możliwe...ale mi bez górnych rączek było trochę trudno...

wydaje mi się, że nie ma takiego "przełożenia" siły:)

 

ale jak kto woli, ważne żeby mu dobrze było...:palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak do tej pory z Adrią wjeżdżałem tam gdzie miałem stać i manewrów raczej nie uskuteczniałem zbytnio po odpięciu od haka... wiem ze Hobbik znacznie cięższy i trudniej będzie kręcić,ale... jak coś to rączki są - jak będzie potrzeba, to wywiercić dziurki, uszczelnić, założyć i już :-D

A może i z czasem mówerek przyjdzie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo Misio nareszcie trafiłem na info o Twojej przyczepie...

Po ostatnich rozmowach w Białym Brzegu czułem się jakbyśmy rozmawiali o Yeti - wszyscy wiedzieli, że masz nową przyczepę, a nikt jej nie widział :D

To teraz kolego drogi musimy się gdzieś spotkać i ..... rozpocząć rytualne czynności żeby sie budka nie rozeschła :)

 

Fantastyczny zakup - oby służyła jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze :D

 

Rodzina Babci??

 

W długi weekend sierpniowy - są szanse że będę :D a i wówczas (druga połowa sierpnia - Dębki troszkę się wyciszają stając się oazą rodzinną :D )

 

Co do miejsca, jest sporo tam kempingów większych i mniejszych, a ja jadę do znajomych i nie wiem czy będzie tam miejsce dla drugiej przyczepki (moja nowa zajmuje 2xwięcej miejsca niż Adrianna).

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

No to stwierdziłem że to tu napiszę :)

Pomału jednak myślę o sprzedaży przyczepy. Po pierwsze muszę ją odebrać z zimowania (pewnie nie przed kwietniem), ale...może ktoś by szukał takiej i stwierdził że by chciał naszą...                    
Na pewno nie będę chciał za nią mało myślę że niezależnie od wyposażenia poniżej 20tyś raczej nie zejdę (i proszę bez komentarzy typu, za taką starą przyczepę tyle kasy), inaczej nie będę jej w ogóle sprzedać.              
                    
Dane techniczne                     
Hobby 535 1995/97 (rej 97)                    
225cm szerokości 1300kg DMC                    
                    
Uważam że to jest jeden z fajniejszych układów dla rodziny 2+2 (dla ideału brakuje jeszcze stolika śniadaniowego), przy stosunkowo jeszcze niskim DMC.                    
W przedniej części pokój zamykany drzwiami suwanymi i dwa osobne wzdłóżne tapczany.                    
W części centralnej prawa strona łazienka (bez prysznica – woda tylko ciepła przy 230v).                   
Lewa ściana na środku to szafa i kuchnia – na tyle spora podkowa.
Przyczepa była robiona na podróżowanie głównie po kempingach – dlatego jednak przydaje jej się 230v i węzeł sanitarny.                    
                    
Tak troszkę o niej kalendarzowo:                    
                                       
11.2011    kupiliśmy                 
6.2012      po zrobieniu przedniej ściany i kliku poprawek wróciła do nas                
8.2012      problemy z belką                
9.2012      nowa belka                
9.2012      używany mower                
10.2012    okna dachowe clir (90x60 + 50x50 + 40x40) i wymiana innych lelementów dachowych (kominki)                
6.2013      wzmocniona rama z ocynkiem                
6.2013      nowe amortyzatory                
7.2013      alu felgi i opony + rezerwa z wózkiem (mogę dać inny komplet stalowych)                
                    
I takie drobniejsze jeszcze szczegóły...

                  
    oświetlenie wnętrza w ledach – nawet kolorowe czy też do czytania...                
    pozostawione tylko oświetlenie główne nad stołem na 230 ale to łatwo przerobić by było 230 i 12 lub samo 12 (przewody dociągnięte)
    podświetlenie spodu przyczepy (przydatne głównie przy manewrowaniu z przyczepą na kempingu po zmroku - zarówno autem jak i mooverem)
    4klapy serwisowe w tym jedna bardzo duża + jeszcze oczywiście kasetowa i przednia bakista                
    podwyższone jedno z łóżek o 6cm by weszły 4 skołki + stół                
    zbiornik 42l z grzałką 230V i wlewem zewnętrznym z lejkiem + wskaźnik poziomu                
    metalowy, podwójny stopień/schodek                
    4stołki i stół                
    gniazdo 13pinowe

    4nowe, plastikowe listwy dolne                
    suwadło po kapitalnym remoncie                
    Aks 3004 z nowymi okładzinami ciernymi oraz zabezpieczeniem na klucz (jakoś 2012-2013r)                
    Nowe rolki i łożyska w mooverze (2013)                
    akumulator 
    nowe podpory z przyczepy dwuosiowej (mam gdzieś oryginalne) + dodatkowe plastikowe stopki                
    podnośnik trapezowy elektryczny (bardzo przydatny gdy trzeba podnieść przyczepę gdy ma kapcia inne niezbyt się mieszczą)
    gaśnica, trójkąt, korba, klucz do kół/krzyżak                
    4kluczyki do przyczepy (1. drzwi, małe klapy serwisowe i przednia, 2.trzy duze klapy serwisowe, 3. zabezpieczenie AKS, 4. wlew wody)
    instalacja 12woltowa z zasilaniem z 230 przepinająca się automatycznie + ładowanie akumulatora z auta i automatyczny prostownik 230v
    bezpiecznik różnicowoprądowy                
    piec Truma gazowy + elektryczny 230v                
    namiot z garazem rowerowym                
    rurki lekkie igielitowe i drugi komplet fabryczny                
    fartuchy+osłona koła                
    pas sztormowy                
    podłoga (6m)+osobna inna do garażu na rowery                
    osłona zaczepu/fartuch                
    3gniazda 230V i 12V w przedsionku / prawa ściana                
    Gniazda 230v schowane przy dużej klapie prawa ściana oraz mała klapa „pod szafą” lewa ściana przyczepy                
    mocowanie na maszt i sam maszt                
    wymiana zawiasów w szafkach górnych by zostawały drzwiczki otwarte i się "dociągały" zamknięte (gdzieś powinienem mieć stare)
    zbiornik na szara wodę (może zostać ze mną)                
    mały kanisterek na szarą wodę – podstawiany gdy staliśmy np na parkingu tirów                
    kanisterek na czystą wodę                
    lusterka na lusterka samochodowe                
    lusterka na drzwi samochodowe                
    spojler owiewka na auto                
    główna szafa w wersji z półkami lub "wisząca"                
    zastawa i melamina (nie wiem co zostawię)                
    mikrofala z grillem                
    wyciąg nad kuchnią                
    kuchenka 3palnikowa                
    kuchnia zasłaniana składanym blatem                
    koło manewrowe pompowane (mogę poszukać starego/oryginału)                
    ławki pod podkową przerobione tak by w drzwiczkach serwisowych nie przeszkadzały słupni/wzmocnienia – ramy aluminiowe
    zimowała pod dachem w suchej stodole                
    butla gazowa 2kg (mogę dorzucić drugą butle 2kg jak i 11kg)                
    przejściówka z gniazda euro na zwykłe i zwykłe na euro                
    przedłużacz 25m                
    trzeci stop                
    buteleczki na płyny do toalety pod kasetą                
    kotki w drzwiach z odsunięciem od linii ściany               

 

Z problemów:

                    czasem przycina się mechanizm otwierania okna dachowego (duże na korbkę)
                    zgrzypi podłoga przy wejściu – sztywna twarda ale jednak gdzieś dochodzi do przesunięcia się sklejki po piance
                    delikatne pekniecia na bocznej szybie – są odkąd kupiłem przyczepę – mogę dołożyć okno które na początku kupiłem ale nigdy nie zamontowałem

                    sklejone okno dachowe 40x40 Clir Remis (chyba mam takie gdzieś w zapasie - nie cieknie, klejone w 2013) 
                    przytarty kabel między autem a przyczepą w ostatniej drodze na zimowanie
                    zrobiłem sobie dekielki Hobby do felg – nie mogę znaleźć :(

 

    mam ponad to sporo mebli turystycznych...                
    mam osłonę dyszla białą hobby – chciałem przerobić ją by do mojej pasowała... nie zdążyłem...                
    może mógłbym dołożyć grill gazowy (walizka lub cadac)                
    mogę dorzucić turystyczny elektryczny piekarnik z termoobiegiem oraz z dwoma elektrycznymi panelami do gotowania na górnej płycie na 230v                
zdjęcie poglądowe:

prawy.jpg

układ mniej więcej taki:

uklad%20hobby.jpg

A więcej zdjęć w albumie :)

 

Dla bywalców spotkań i zlotów pewnie znana przyczepka :)

Edytowane przez Miodzio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym robił reklamę Ale buda adekwatna do ceny. Misio podziwiam decyzję... serio.

Trzeba dodać że buda sprzedawana z historią zlotową i ogólnokarawaningową :-)

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety coś mi się serwer wysypał...pewnie jutro ruszy (lub dziś wieczorem)...

Tyle dobrze, że zdjęcia w albumie chyba się wyświetlają prawidłowo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.