Skocz do zawartości

Agregat prądotwórczy - jaki?


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

 Słyszałeś silnik modelarski na "pełnym gazie", nawet nie z bliska a z kilkunastu metrów? Kilkanaście tysięcy obrotów. Otoczenie przeszczęśliwe. Btw, bez wymuszenia chłodzenia popracuje pod obciążeniem na wyższych obrotach kilka godzin i silnik do śmieci. 

Da się zrobić wszystko, absolutnie wszystko. Tylko jaki to ma sens? Oczywiście, wyjątek potwierdzający regułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2022 o 16:09, filipert napisał:

Drążę temat dalej. Okazuje się, że można dołożyć przed silnikiem urządzenie  soft start lub falownik i one ograniczają natężenie prądu. Do pomp o dużej mocy jest to wręcz zalecane. 

Potrzebna jednak pomoc i opinia fachowca. 

A tymczasem znalazłem takiego maluszka

Screenshot_20220220-160225.thumb.png.61b9b4f06b4fb8c84926536f95d5983c.png

700W mocy nominalnej przy 9kg

 

 

Ja się zdecydowałem na niego - mocno mnie pozytywnie zaskoczył... co dziwne, gdyż ja jestem raczej przeciwnikiem agregatów...

Koledze na razie pożyczyłem - on twierdzi, że też chyba o coś takiego mu chodziło i prawdopodobnie sobie taki kupi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 30.03.2022 o 09:16, filipert napisał:

Sytuacja na rynku agregatów chyba wraca do normy

image.png.afc77357c316fb0660e393cafc0b4187.png

co nie zmienia faktu, że to i tak nadal wysoka cena

I jak po półrocznych testach oceniasz sprzęt FOGO? Teraz można kupić za 2660zł...pytanie czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gizbern napisał:

I jak po półrocznych testach oceniasz sprzęt FOGO? Teraz można kupić za 2660zł...pytanie czy warto?

Niestety testów wielkich nie było.

Sprawdziłem jak pracuje pod obciążeniem, odpaliłem klimę w przyczepie i wiem, że mi wystarczy, ale nie było okazji popróbować.

Odpaliłem kilka razy go przez ten czas i wszystko ładnie pyka, ale pewnie jak to nowy sprzęt.

Porównania nie mam więc trudno mi wyrazić opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fogo jest bardzo dobrą marką jeśli chodzi o agregaty. Ich sprzęt spokojnie zasila elektronikę, która niezbyt lubi być zasilana czymkolwiek innym wg instrukcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, kleo napisał:

Szukam tego agregatu w normalnej cenie. Możesz dać znać gdzie widziałeś po 2660 pln? 

tutaj jest po 2666:

Agregat prądotwórczy inwerterowy FOGO F 2001 iS (sar-pol.eu)

ale netto ;)

to jest "normalna" cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam agregat Yamaha EF2200iS, jest stosunkowo cichy (nawet w porównaniu z dużo mniejszymi i słabszymi agregatami). Radzi sobie spokojnie z turystyczną kuchenką indukcyjną i lodówką - alternatywa dla Honda EU22i (2,2kW)

https://www.yamaha-motor.eu/pl/pl/products/generatory/generatory/ef2200is-2020/

Do agregatu dokupiłem ECOFLOW DELTA

https://ecoflow.com.pl/ecoflow-delta/

Wszystko to niestety trochę waży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, drogawy. Ale Honda i Yamaha to Premier League (gdybym napisał Ekstraklasa byłaby obraza).

To można jeszcze zobaczyć, Briggs na silniku Briggsa, a nie loncin na loncinie, itp. (powiedzmy, nasza I liga :)

Briggs&Stratton P2400

albo na silnikach Rato jak Fogo:

Al-ko 2000i

Niestety, tanio to już było.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.