Skocz do zawartości

Dlaczego tak mało jest przyczep z laminatu?


abmer

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz są naprawdę fajne materiały usztywniające. Zaczynając od tkanin rowingowych a na corematach z komórkami w kształcie plastra pszczelego kończąc. Zawsze też można wstawić piankę PU lub deski.
Wykończenie wewnętrzne może być trochę problematyczne...

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz są naprawdę fajne materiały usztywniające. Zaczynając od tkanin rowingowych a na corematach z komórkami w kształcie plastra pszczelego kończąc. Zawsze też można wstawić piankę PU lub deski.
Wykończenie wewnętrzne może być trochę problematyczne...

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Wszystko fajnie ale jeszcze cena musi być do zaakceptowania
A dodatkowo żeby laminat był laminatem to fajnie by było zrobić go w jakiejś technologii próżniowej, wtedy będzie cienki i bez nadmiaru żywicy.
Niewiadów i inne Biody są robione klasycznie i wychodzą ciężkie i brzydkie "od tyłu", jak nasze jachty i inne kajaki gdyby ładnie je wyprasować i odessać nadmiar towaru to można by się zastanowić nad sensem takiego rozwiązania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia próżniowa wymaga formy z obu stron, i doskonałej szczelności.
Nie wyciągnąłbyś jej po odessaniu nadmiaru materiału że środka na przykład przez drzwi - jeśli mówimy o monococku który ma być szczelny.

Robimy też pokrywy siewników dla Amazone, i one nie są zbyt lekkie mimo technologi RTM.

Można by próbować folia, ale nie wiem czy dałoby się to uszczelnić.
Ale wewnętrzną część da się estetycznie wylaminować, choć włókno będzie widać razczej zawsze. Tutaj musiałbyś jakąś tapetę dać...

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie w biurze produkcji burza mózgów. Nie wierzę że w to pójdziemy ale przy śniadaniu fajnie się gada :-).


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie w biurze produkcji burza mózgów. Nie wierzę że w to pójdziemy ale przy śniadaniu fajnie się gada :-).


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Temat do kawy jak znalazł.
Jeszcze wydmuszki można zrobić na zasadzie pojemnika na tort - całą kopułę jako monolit i podłogę do tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2020 o 12:13, marcin81 napisał:

Gdzieś widziałem ogłoszenie nowe N-126 gołej do zabudowy jakiś czas temu coś poniżej 20tyś.

Proszę:

https://sklepniewiadow.pl/portfolio-view/niewiadow-n126d-strozowka/

 

 

@tomekk fobrze piszę, że powinna być większą od n126n, ale ja dodam, że nie powinba przekraczać tyż DMC 750kg.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chris_66 napisał:


 

 


Nie realne. 1000 kg to realne minimum. 700 kg to ledwo na budę wystarczy

 

Ma mieścić się w 750DMC i tyle - niech myślą przy tej kawie o wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, chris_66 napisał:

Ma mieć WC, lodówkę dużą, boiler, klimę, prysznic, kuchnię, być dla czterech osób emoji12.png

no toć to nie stróżówka tylko kemping ma być-to wiadomo, że z takim wyposażeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No właśnie mnie szef trochę uziemił. Znaczy podchwycił pomysł, i  był cień szansy na pójscie w to gdyby to było coś czego na rynku nie ma.

Ale znalazł że Stackerman oferuje budki z pełnego Laminatu... np. ten Sterckeman Starlett 450 LJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, beniamin82 napisał:

No właśnie mnie szef trochę uziemił. Znaczy podchwycił pomysł, i  był cień szansy na pójscie w to gdyby to było coś czego na rynku nie ma.

Ale znalazł że Stackerman oferuje budki z pełnego Laminatu... np. ten Sterckeman Starlett 450 LJ.

Sterckeman Starlett 450 LJ nie jest przecież z laminatu. Ściany ma normalnie z aluminimum - występują ściany gładkie i rybia łuska. Z "laminatu" jest reszta - to znaczy front, dach i tył przyczepy - zresztą jak w większości współczesnych przyczep.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.