Skocz do zawartości

Przyczepka i łódź?


lucskywalker

Rekomendowane odpowiedzi

No podwójnego zestawu to raczej nie pociągniesz , jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy to posiadanie kampera i wtedy można ciągnąć jeszcze przyczepkę, no albo dmuchany ponton na silnik i wtedy taki Ci wejdzie na czas jazdy do przyczepy ewentualnie na dach do auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójny zestaw to chyba tylko traktorem ,sprecyzuj jaka łódź bo to różnica.Wędkarska czasami wejdzie na dach jak piszą koledzy.

 

Nie wiem jak to jest naprawdę z tym traktorem ale słyszałem że nawet one nie do końca oficjalnie mogą dwie naczepy ciągnąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucskywalker , jeżeli Twoja łódka jest podobnych gabarytów co moja to można ją przewozić w taki sposób

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności, jak sobie radzicie jeśli macie i przyczepkę i lódz? Czy jest ktos kto ciągna podwójny zestaw ? :D

 

 

Mając prawo jazdy kat. B+E możesz wg mnie taki zestaw ciągnać. Ta kategoria uprawnia Cię do prowadzenia zespołu pojazów, a nie ma definicji ile przyczep może być w zespole, poprostu nie możesz wg mnie przekroczyć DMC masy takiego zestawu, okreśonej w przepisach. Na kat. BE można chyba prowadzić zestaw do 7 ton (3,5 t. holownik + 3,5 przyczepa). Jako przykład pojadę filmik z Francji, ważna jest 0,40 minuta, warto zwrócić uwagę na białego Peugota 407 jaki fany zestaw ciągnie.

Nota bene jak byłem w Kanadzie to tam takie zestawy są na porządku dziennym - van np. Dodge Caravan + jakaś duża przyczepa kempingowa dwuosiowa + całkiem spora łódź na przyczepie zwykle jedno osiowej - i wszystko na kategorii prawa jazdy odpowiadającemu naszej kat. B. :)

Ale w Polse jest troszkę inny świat i wątek, który założyłeś może być dyskusyjny :)

Edytowane przez Michal83 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik jaki podlinkował Michal83 generalnie dotyczy innych kategorii pojazdów, które mają i tak pewne ograniczenia co do długości wynikające z:

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

 

z dnia 30 kwietnia 2004 r.

 

zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

 

 

 

┬ž 2. 1. Długość pojazdu nie może przekraczać w przypadku:

 

( ... )

 

3) pojazdu członowego – 16,50 m;

 

4) zespołu złożonego z pojazdu silnikowego i przyczepy – 18,75 m;

 

( ... )

 

 

przy czym przejazd takich zestawów, nazwijmy to cyrkowych odbywa się na indywidualne zezwolenia stąd mogą mieć inne długości niż wyżej zacytowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik jaki podlinkował Michal83 generalnie dotyczy innych kategorii pojazdów, które mają i tak pewne ograniczenia co do długości wynikające z:

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

 

z dnia 30 kwietnia 2004 r.

 

zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

 

 

 

┬ž 2. 1. Długość pojazdu nie może przekraczać w przypadku:

 

( ... )

 

3) pojazdu członowego – 16,50 m;

 

4) zespołu złożonego z pojazdu silnikowego i przyczepy – 18,75 m;

 

( ... )

 

 

przy czym przejazd takich zestawów, nazwijmy to cyrkowych odbywa się na indywidualne zezwolenia stąd mogą mieć inne długości niż wyżej zacytowałem.

 

 

Święta racja Effendi, nie pomyślałem o tym, że przecież zestawy cyrkowe/lunaparki podlegają pod ustawę o przewozie ładunków ponadnormatywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja Effendi, nie pomyślałem o tym, że przecież zestawy cyrkowe/lunaparki podlegają pod ustawę o przewozie ładunków ponadnormatywnych.

 

Dokładnie, przejazd takimi pojazdami odbywa się na podstawie zezwoleń wydawanych albo przez starostę albo wojewodę albo gddkia - wszystko zależy który "czynnik" zostanie przekroczony ( dł, wys, szer, dmc, czy nacisk na oś )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym przyczepy kempingowe, aby mogły ciągnąć coś za sobą, muszą mieć zamontowany hak z homologacją i stosownymi do niego dokumentami (wydział komunikacji), a tego żadna przyczepa nie dostanie. Nie mówiąc już, że haka z tyłu nie ma do czego solidnie zamocować. Taki zestaw to można ciągać po podwórku, tak jak ja swoją kosiarką z hakiem ciągam swoją przyczepę 1500kg. Komicznie to wygląda, ale robi robotę jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.