Skocz do zawartości

Subaru Forester 2.0S TURBO


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja mam jeszcze olej bo cały czas cieknie ;)

 

 

 

To narobię Wam lipy ;) Moja nivka mimo wieku i przebiegu oraz "posiadania" oleju w każdej przekładnie nie zostawia śladu obecności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujeżdżam drugą Imprezę w swojej karierze. Mam wersję wolnossąca 2.0 z manualem i reduktorem. Jedynym autem na jakie bym ją zamienił była by Impreza WRX lub Forester 2.0 turbo. Historie o wysokich kosztach utrzymania można sobie w buty wsadzić. Według moich doświadczeń te auta są wzorem bezawaryjności. Moja pierwsza impreza była z 93 roku nie miałem z nią żadnych problemów, ani jednej usterki. Bez najmniejszych problemów objechałem nią (z ogonem) Chorwację. Od roku mam model 08 i jak na razie (odpukać) też bez problemów. Starą jeździ teraz mój tato wciąż bez awarii. Zanim odkryłem Subaru jeździłem fiatami i golfem. Najdroższy w utrzymaniu z całego towarzystwa był Golf w którym regularnie raz w miesiącu się coś psuło lub ciekło. Jeżeli chodzi o spalanie to Impreza 93 z silnikiem 1,6 paliła średnio 0,5 litra mniej od golfa z silnikiem 1,6, Impreza 2,0 pali o 0,5 litra więcej od golfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To narobię Wam lipy ;) Moja nivka mimo wieku i przebiegu oraz "posiadania" oleju w każdej przekładnie nie zostawia śladu obecności :)

 

 

Bo innaczej być nie może, jak się dba o auto to olej nie ma prawa wyciekać :czerwona:

ja sobie nie wyobrażam że mi olej wycieka z auta jakie ono by nie było. :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujeżdżam drugą Imprezę w swojej karierze. Mam wersję wolnossąca 2.0 z manualem i reduktorem. Jedynym autem na jakie bym ją zamienił była by Impreza WRX lub Forester 2.0 turbo. Historie o wysokich kosztach utrzymania można sobie w buty wsadzić. Według moich doświadczeń te auta są wzorem bezawaryjności. Moja pierwsza impreza była z 93 roku nie miałem z nią żadnych problemów, ani jednej usterki. Bez najmniejszych problemów objechałem nią (z ogonem) Chorwację. Od roku mam model 08 i jak na razie (odpukać) też bez problemów. Starą jeździ teraz mój tato wciąż bez awarii. Zanim odkryłem Subaru jeździłem fiatami i golfem. Najdroższy w utrzymaniu z całego towarzystwa był Golf w którym regularnie raz w miesiącu się coś psuło lub ciekło. Jeżeli chodzi o spalanie to Impreza 93 z silnikiem 1,6 paliła średnio 0,5 litra mniej od golfa z silnikiem 1,6, Impreza 2,0 pali o 0,5 litra więcej od golfa.

ja w swoich postach nie neguję bezawaryjności. Jedyne co, to silniki typu boxer mają dużą fantazję w spalaniu :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoich postach nie neguję bezawaryjności. Jedyne co, to silniki typu boxer mają dużą fantazję w spalaniu :banan:

 

A miałeś takie auto? Moja subiektywna opinia jest taka że jeżeli auto z silnikiem 1,6 i napędem na cztery koła zadowala się średnio 0,5 litra mniej od auta z silnikiem 1,6 , napędem na jedną oś i dodamy do tego zestawienia koszty ponoszone na części zamienne i mechaników + czas marnowany na wizyty w warsztatach to Subaru jest mistrzem oszczędności. Oczywiście Forek 2,0 turbo spali nieco więcej niż impreza 2,0 bez turbo ale coś za coś. Nie wydaje mi się też żeby inny samochód benzynowy o parametrach zbliżonych do Forka turbo spalał znacząco mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale po co? Skoro auto ma 4 miejsca do siedzenia i 4 do spania. Nie po to kupowałem kamperka, by płacić za E do B, za via tolle i być jeszcze mniej mobilnym niż Superb+Knaus, ale po to by móc poruszać się na B, płacić promy i autostrady taniej, jechać np. w Niemczech 120km/h autostradą a nie 80km/h i wjechać prawie wszędzie (wąskie drogi Norwegii, czy boczne drogi Rumunii, gdzie nie odważyłbym się wjechać zestawem) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostawiam, zrobię jakąś małą wyprawę w ferie zimowe kamperkiem, a potem zdecyduję. Jeśli będę modernizował Boxerka to muszę sprzedać Knausa, by mieć za co udoskonalać kampera ;)

Ale zeszliśmy z tematu Forestera, którego odpuściłem... Temat Boxerka jest założony ;)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.