Skocz do zawartości

Subaru Forester 2.0S TURBO


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie rezygnuj z koła zapasowego , czytałem ostatnio test łatek w sprey-u i nie nadają się do naprawy opon .

 

koło na klape, ew na dach jak w porządnej wyprawówce ;)

Plane-1.jpg

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f115/my03-forester-2-5x-pimp-offroad-55672/index2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niezły tuning :yes: teraz to i ja załpałem bakcyla na takiego leśnego.Zapas to nie problem, ja przez ostatnie kilkaset tysięcy km nie złapałem gumy , raz śruba w oponie ale tak,że można było dopompowac i dojechać, drugi to akt wandalizmu i kosa w czterech kołach ,sa róznież dojazdówki a zawalenie bagaznika zwykłym zbiornikiem to profanacja.Można również dostac zbiorniki zewnętrzne pod auto (sa takie do Jeep'a) ale forek jest niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym w dalszą drogę się nie wybrał bez zapasu ... teraz jak jechałem to nawet wywaliłem dojazdówkę i wsadziłem pełnowymiarowe koło

samo koło nie zajmuje wiele miejsca, do środka można napakować jeszcze graty, a przecież sporo gratów jedzie w przyczepce

mnie wózek zajmuje pół bagażnika, a i tak miejsca nigdy nie brakowało

 

fakt że gumy dawno nie miałem, a tak żeby spray nie załatwił sprawy to jeszcze się nie trafiło, ale to pewnie dlatego że zawsze mam zapas :-]

 

a co do "terenowego" forka, to pole do popisu jest spore, są gotowe zestawy podnoszące, są osłony z blachy itd ... pytanie czy ma to sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a co do "terenowego" forka, to pole do popisu jest spore, są gotowe zestawy podnoszące, są osłony z blachy itd ... pytanie czy ma to sens ?

 

 

Nie ma sensu...Każda terenówka będzie sprawniejsza niż forek.To inna klasa pojazdu- forek to zwykła osobówka usprawniona o napęd i trochę prześwitu. Z całym szacunkiem dla subaru, bo naprawdę mi się podoba, ale terenówką nigdy nie będzie, a seryjne terenówki będą miały lepsze właściwości w terenie niż forek, dla tego uważam, że nie ma sensu inwestować naprawdę gróbych pieniędzy(te rzeczy nawet powiedziałbym,, że są cholernie drogie), w to, aby usprawnić forka, ponieważ właściwości, które osiągniemy po usprawnieniach Subaru, można mieć taniej kupując inne auto do tego przeznaczone. Ale to działaw drugą stronę również- na drodze żadna terenówka nie zrówna się z właściwościami subarynki...To tak jak Kliczko i Adamek obaj są dobrzy w swojej klasie, ale w starciu ze sobą...........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że Subaru Forester szczególnie z silnikiem doładowanym to dobra wymiana za Superba pod warunkiem że naprawdę szukasz większego auta.

Sam jednak wolałbym wersję 2,5 Turbo - ma dużo większy moment obrotowy i lepiej jedzie na niskich obrotach. Do tego ten bulgot boksera.... :D

Sam cywilnie użytkuje Subaru Imprezę STI, pali 14l na mieście a jak się chcę naprawdę spróbować możliwości tego auta to 30 litrów/100km to norma :D

Parametry mam nieco podniesione bo 320KM i 420Nm momentu.

Nickt, jak będziesz następnym razem u mnie to się przejedziesz i sam zobaczysz różnicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci Mariusz pisałem. Jest tyle fajnych samochodów ;-) ...

 

Grześku, jest coś fajniejszego od subaru ? :>:-]

 

tak prawdę mówiąc to ja bym superba nie zmieniał - dlaczego zmieniasz ? co jest nie tak ?

zwłaszcza że nigdzie nie pisałeś że zależy Ci na napędzie 4x4 :hmm:

a to w sumie jedyny i największy atut forka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Subaru lepsze są dwa subaru :ok: .

 

Piękne i fajne autko, ale zbyt kosztowne w naprawach i eksploatacji. Na czterech łapkach wolałbym Suczkę G.Vitarę.

 

Nie jest aż tak źle, przykłady:

Olej, filtr, wymiana: około 400zł

Tarcze przód, tył + klocki: około 1500zł

Amortyzatory: około 2000-3000zł

 

W Imprezie jest nieco gorzej ale to nie są auta na duże przebiegi, służbowym Passatem robię 70k rocznie a części są o połowę tańsze więc jako "dupowóz" to każde Subaru wypadnie średnio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic większego od superba nie znalazłem, tak żeby za moje siedzenie ktoś dorosły wygodnie wszedł. W tym foresterze I podtrzymuję głową dach :-) a za swoim siedzeniem nie wejdę.

Do skody nic nie mam tym bardziej że dużo w nią zainwestowałem. To była raczej zachciewajka, ale jak pisałem auto wcale mnie nie zachwyciło. Nowy forek jest piękny, ale to za duża kasa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Subaru lepsze są dwa subaru :ok: .

 

Piękne i fajne autko, ale zbyt kosztowne w naprawach i eksploatacji. Na czterech łapkach wolałbym Suczkę G.Vitarę.

 

hehe%281%29.gif to się zgadza

 

co do GV, to też zależy która i do czego

ja choruje na Igen, bo to jeszcze namiastka prawidziwej terenówki (solidna rama, tradycyjny napęd z reduktorem)

można trochę pomęczyć w błocie :-]

 

nowa to SUV, mniej lub bardziej udany na tle konkurencji (słabe silniki, przeciętne właściwości terenowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.