Skocz do zawartości

WC w przyczepie/kamperze


Mark1

Rekomendowane odpowiedzi

Jest aktualnie promocja w E. Leclercu i kupiłem płyny Thetford, cena 39.90 zł. za 2 l zarówno Rinse jak i Blue. A więc po co kombinować z innymi.

 

Koledzy potrzebuje szybkie info:

 

W Leclerc na Ursynowie nie mają Rinsa i Aqua Kem Blue, ale mają wyrób Thetforda: Campa Blue w super cenie 22 zł/2 l

Znacie ten produkt ?? Proszę o szybką pomoc (żona jest w sklepie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 414
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A moje pytanko odnośnie promocji w LIDLU.Była niedawno ,ale towar jeszcze pozostał.Sprzedają przenośne toalety w cenie 199 zł.Zna ktoś ten towar?Po cenie wychodzi ,że tanio,ale czy to jest dobra toaleta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest aktualnie promocja w E. Leclercu i kupiłem płyny Thetford, cena 39.90 zł. za 2 l zarówno Rinse jak i Blue. A więc po co kombinować z innymi.
Np. dlatego, że do najbliższego Leclerca mam 110 km? A jak w nim jestem to nie ma żadnych promocji na te środki?
na forum ogłaszał się kolega z chemią PL produkcji, dozowanie 50ml/zbiornik

lub drugi płyn 25ml/zbiornik, a koszt 1L to 30zł

Z tę cenę tyle samo, co tego płynu Thetford? To byłoby interesujące :ok: . Nie mogę tego znaleźć na forum. Może ktoś podeśle jakiś link? - z góry dzięki! ;)

 

napisał/a:

Czy ktoś z Was z takimi płynami eksperymentował?

Mam rozumieć, że nikt nie próbował?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanko odnośnie promocji w LIDLU.Była niedawno ,ale towar jeszcze pozostał.Sprzedają przenośne toalety w cenie 199 zł.Zna ktoś ten towar?Po cenie wychodzi ,że tanio,ale czy to jest dobra toaleta?

 

idz, rozpakuj przymierz sie :ok: wez gazete i zobaczysz czy jest dobra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliśmy kiedyś w jakimś hipermarkecie płyn do szamb. Było go sporo, dawkowanie świdczyło o tym, że wystarczy na dość długo.

 

to zupełnie co innego. Płyn do szamb zawiera bakterie, które przyspieszają rozkład zawartości. Zapach pozostaje bez zmian :ok: . Płyny do wc rozkładają odchody i papier ( ale tylko z czystej celulozy ), dezynfekują kibelek, likwidują przykre zapachy. Jeśli chcesz używać toalety w przyczepie to tylko z dobrymi płynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, interesująca oferta :)

Płyn już zamówiony! :)

Płyn do szamb zawiera bakterie, które przyspieszają rozkład zawartości. Zapach pozostaje bez zmian
Nieprawda!!!

Nasi przyjaciele stosują w swoim wychodku na działce - nie ma mowy o żadnych nieprzyjemnych zapachach - pachnie jak w perfumerii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi przyjaciele stosują w swoim wychodku na działce

 

może nie jest to płyn do szamb tylko do wychodków. Płyn wlewany do szamba nie powoduje zapachów z perfumerii. Można się o tym przekonać zaglądając np. do szamba na mojej działce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam :)

Pytalem w "moim" temacie ale nie uzyskalem odpowiedzi wiec sprobuje tutaj.

Pare dni temu zakupilem przyczepe i jest w niej toaleta przenosna (jak na fotkach ponizej).

Nigdy z czyms takim nie mialem doczynienia i nie mam pojecia jak sie za to zabrac.

Doszedlem juz do tego, ze to cos od gory to spluczka :niewiem: i... tyle.

W toalecie mam jakies plyny (mam nadzieje, ze tylko plyny :) ) ktore chcialbym usunac, wszystko wyczyscic i zalac nowe.

Bylbym wiec bardzo wdzieczny gdyby ktos mi lopatologicznie wyjasnil jak to zrobic i jak sie taka toalete obsluguje.

Z gory dzieki wszystkim ogromne za pomoc

Pozdrawiam

post-139403-imported-53cebced-df9f-49d5-b2e8-d9857020aaa6_thumb.jpg

post-139403-imported-a406721b-a3be-41a5-a26e-b6d21c7701e3_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem nową toaletę, to teraz się powymądrzam. Wygląda na to, że na 2-gim zdjęciu masz tylko część górną, czyli zbiornik wody czystej (spłuczka, jak to nazwałeś). Czyli dolną część masz osobno - już wiesz, jak to rozłączać. Teraz w dolnej części powinieneś mieć taką zakrętkę, jak widać w górnej (zdjęcie 2-gie po lewej stronie). Ta zakrętka zamyka odpływ nieczystości. Czyli teraz pozostaje Ci podejść do zlewni wody brudnej, albo do WC, odkręcić ten korek i wylać, co pływa w kibelku. Z dużą dozą ostrożności, żeby wylać tam, gdzie chcesz, żeby się nieczystości pojawiły, a nie np. na butach, czy też jeszcze lepiej na koszuli. Ja wszystko wylejesz, to należy nakrętkę zakręcić, wlać do samej toalety odpowiedniego środka w ilości zalecanej przez producenta, dolać wody w ilości zalecanej przez producenta (cały czas producenta płynu do toalet). Jak to już pozalewasz, to jeszcze sprawdź, czy w górnej części jest woda. W niej też może być płyn, ale już nie musi. Jak w górnej części masz płyn, to teraz wysuwasz tą zasówkę, której białą rączkę widać w środku kibelka na zdjęciu 1 i możesz spokojnie siadać i..... korzystać. Dowolną ilość razy do zapełnienia ;-) Wtedy czynności powtarzasz.

 

A... zapomniałem. Na 2-gim zdjęciu po lewej jest pompka - to pompka do spłukiwania, ale to chyba już rozpoznałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Michal to zdjęcie jest ciemne i nie widać dolnej części, więc Kolega jeszcze tego nie rozłączył. Czyli dodatkowo trzeba to rozłączyć, jakimś "cynglem", "zapadką". Z przodu jest wajcha do otwierania dołu jak się załatwiasz (oczywiście chłopy też robią wszystko na siedząco). Reszta jest już opisana.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee.... a ja myślałem, że ta druga nakrętka, to na podłodze leży. Czyli to jest zakrycie otworu wylewowego! To w takim układzie może tego "cyngla" do rozłączania nie być, czyli wylewa się z całości. Mało wygodne, ale starszy model może tak mieć.

 

oczywiście chłopy też robią wszystko na siedząco

 

Jak jesteś bardzo uparty, to nie musisz, w końcu to Twoja przyczepa i możesz ją myć tyle razy ile tylko zechcesz :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.