Skocz do zawartości

Jaki kupić komputer?


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie wszystkich, którzy znają się co nieco na sprzęcie komputerowym. Moja maszyna praktycznie padła i czas pomyśleć o nowej maszynie do pracy. (Stąd też m.in. nie ma moich zdjęć z ostatniego zlotu).

Interesuje mnie komputer stacjonarny bez monitora.

Służył będzie do pracy z tekstem i do obróbki zdjęć (niekiedy ogromnych ilości zdjęć). Z filmów to zwykły You Tub jest wystarczający.

W ogóle nie będzie służył do gier i muzyki, dlatego karta dźwiekowa może być najgorsza. Efekty gierkowe też mogą być najgorsze, byle sobie dobrze radził z plikami zdjęciowymi.

Szybkość korzystania z internetu na przeciętnym poziomie.

Ważne by miał pojemne dyski twarde.

Może być poskładany z oddzielnie kupionych podzespołów, ale od jakiś czas nie śledziłem rynku sprzętowego i jest tyle tego, że nie wiem jaki podzespoły są godne polecenia. Oczywiście gotowe komputery też mnie interesują, byle były interesujące cenowo i konfiguracyjnie.

Proszę o radę co wybrać i kupić:

 

Jaki procesor (jest ich strasznie dużo modeli) .......................................?

Jaką kartę graficzną ............................?

Jaką płytę główną ................................?

Jakie pomięci i ile pojemności ..................................?

Które dyski twarde (co najmniej o pojemności 1TB) ..........................................?

Jaką obudowę ......................................?

Jaką nagrywarkę DVD ....................................?

Jak o czymś zapomniałem do dopiszcie i podpowiedzcie.

Na całość chciałbym wydać coś koło 1000 - 1200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowiec to jest forum o karawaningu zlosnik.gif, dział techniczny. Ja wiem że komputery to temat techniczny jednak nie dotyczy on karawaningu. Zaraz będziemy mieć tu pytania jaki kocioł do co kupić, czy hydrofor do domu zlosnik.gif. No dobra koniec wywodu. Lecimy z tym do HP.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie wszystkich, którzy znają się co nieco na sprzęcie komputerowym. Moja maszyna praktycznie padła i czas pomyśleć o nowej maszynie do pracy. (Stąd też m.in. nie ma moich zdjęć z ostatniego zlotu).

Interesuje mnie komputer stacjonarny bez monitora.

Służył będzie do pracy z tekstem i do obróbki zdjęć (niekiedy ogromnych ilości zdjęć). Z filmów to zwykły You Tub jest wystarczający.

W ogóle nie będzie służył do gier i muzyki, dlatego karta dźwiekowa może być najgorsza. Efekty gierkowe też mogą być najgorsze, byle sobie dobrze radził z plikami zdjęciowymi.

Szybkość korzystania z internetu na przeciętnym poziomie.

Ważne by miał pojemne dyski twarde.

Może być poskładany z oddzielnie kupionych podzespołów, ale od jakiś czas nie śledziłem rynku sprzętowego i jest tyle tego, że nie wiem jaki podzespoły są godne polecenia. Oczywiście gotowe komputery też mnie interesują, byle były interesujące cenowo i konfiguracyjnie.

Proszę o radę co wybrać i kupić:

 

Jaki procesor (jest ich strasznie dużo modeli) .......................................?

Jaką kartę graficzną ............................?

Jaką płytę główną ................................?

Jakie pomięci i ile pojemności ..................................?

Które dyski twarde (co najmniej o pojemności 1TB) ..........................................?

Jaką obudowę ......................................?

Jaką nagrywarkę DVD ....................................?

Jak o czymś zapomniałem do dopiszcie i podpowiedzcie.

Na całość chciałbym wydać coś koło 1000 - 1200zł.

 

 

Witam :)

 

na mój gust to coś takiego : http://allegro.pl/ko...1800711351.html

lub jeszcze lepiej :

http://allegro.pl/de...1801903615.html

 

a lepiej bo:

  • firmowy ( wszystko na swoim miejscu)
  • legalny windows
  • na gwarancji
  • można sobie coś pozmieniać przed zakupem (np. wrzucić większy dysk)

wg mnie to najlepszy wybór za te pieniądze

 

pozdrawiam

 

Arek

Edytowane przez arsat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsat moje pytanie jest takie, jaki kupić? Jak pójdę do sklepu i powiem sprzedawcy, że chcę firmowy, to on zapyta mnie jaki firmowy, jakie parametry, do czego itd.? Chciałbym od Was uzyskać odpowiedź na pytania, jakie podzespoły są dobre, a które gorsze, gdyż sprzedawca może mi wżenić to, co będzie chciał i nie zawsze będzie to dobre dla mnie. Sprzedawcy dbają o swój interes. Samych procesorów jest kilkanaście typów: http://allegro.pl/pr...sory-intel-4231

Proszę o rzeczowe porady typu: te procesory są starsze i wychodzące z użycia (czytaj mało wydajne), te są dobre i stabilne, a te bardzo szybkie ale zbyt drogie. Polecam tą grupę:..............

Nie kupuj dysków 2 TB bo są wolne, a kup dwa dyski po 1TB bo pewniej chodzą. Kup kartę Ati bo są dobre do zdjęć, a nie płać 300zł za karty do gry GF. I tak dalej.

Konrad - co do laptopa, to mam nowego laptopa, który stoi na półce, gdyż nie lubię nim pracować (głównie za sprawą klawiatury i małego monitora). Mam stacjonarny monitor EIZO i żaden laptop za 1200 zł nie dorówna jakością obrazu temu monitorowi. Chcę stacjonarny komputer z ogromnymi dyskami do pracy przy zdjęciach i tekście. Nic więcej.

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie pytanie zawsze odpowiadam: kup najdroższy na jaki cię stać.

Z doświadczenia dodam: Składanie komputerów to jest loteria. Trzeba mieć szczęście by wygrać.

Nie wiem co masz na myśli pisząc obróbka dużej ilości zdjęć. Czy ma to być zadanie interaktywne (ręczna robota), czy wsadowe (konwersja z RAW do JPG)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obróbka nie jest skomplikowana, lecz czasochłonna. Jak mam czas to robię 200 - 400 zdjęć dziennie. Każde muszę otworzyć, przykadrować, zrobić jakieś korekty i zapisać. Nic szczególnego, ale mój obecny komputer każdą czynność robi 3 - 5 sekund, a to 3 razy dłużej niż np. komp w pracy, który też nie jest jakimś szczytem marzeń. Proszę o Wasza radę odnośnie procesorów, ilości RAM-u, typu karty graficznej i ewentualnie płyty. W tej samej cenie sprzedawane są bowiem różne komputery i nie chcę kupić maszyny, która przeznaczona jest do innych celów niż moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę laptopa i proszę nie namawiajcie mnie na niego. Chcę komputer stacjonarny! Laptopa czasami zabieram do pracy i wówczas domownicy nie będą mogli korzystać z komputera. kupno drugiego laptopa, który zastąpił by komputer stacjonarny, z dyskiem twardym 2TB nie ma sensu. Przecież wiadomo, że za te same pieniądze komputer stacjonarny będzie wydajniejszy i pojemniejszy niż laptop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprosty idź do sklepu komputerowego najlepiej do nie sieciowego tylko tzw. osiedlowego tam napewno ci doradzą co i jak w jakiej konfiguracji tego kompa i złążą ci tak jak będziesz chciał

tutaj taka sucha dyskusja jest bez celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia jakie udało mi się nabyć przez kilka już lat w branży IT śmiało do tego co pisze wystarczyć Ci będzie komp z procesorem AMD do tego dobierz sobie płytę Gigabyta która będzie miała dość dobrą wbudowaną grafikę GF. 4 GB ramu i dwa dyski HDD. Nie pchaj się w jeden o dużej pojemności. Ja korzystam z dysków SAMSUNG i jestem z nich zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zgadzam się z Poprzednikiem.

 

Dodam tylko w celu uściślenia:

 

1. HDD samsung 1 TB lub 2 TB z obsługą Sata 3 i 32 lub 64 ram z 7200 obrotów

 

2. płyta główna Gigabajt w miarę najnowsza z obsługą sata 3 i procesorów AMD AM3/AM3+ z grafiką na pokładzie ( lepiej ze szczytu lub środka stawki np. cenowej)

 

3. może być najtańszy do tej płyty procesor ( lepiej ze środka stawki np. cenowej)

 

4. zasilacz dobrej jakości 450/500 W ( ze środka stawki np. cenowej)

 

5. jeżeli nowa płyta to pewnie pamięć DDR 3 - 4 Gb ( ze środka stawki np. cenowej)

 

6. Windows 7 /64bit OEM (lepiej nie inny)

 

EW. grafika zew. do tej płyty ale do 350 zł i drugi HDD 2 Tb z 3400 obrotów (na magazyn)

 

Reszta praktycznie wedle uznania.

 

Jak chcesz to wydrukuj ten post i idź do sklepu osiedlowego komputerowego lub innego ale komputerowego. Pokarz i spytaj ile to kosztuje. Od 1-6 wymagane reszta to opcja. Oczywiście jeżeli Cię stać to bierz z górnej stawki cenowej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowano mi coś takiego:

Procesor Intel Core i3-2100 3.1GHz (BX80623I32100) BOX 419,00zł

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 86,00zł

Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ) 189,00zł

Lite-On iHAS122-18 Wewnętrzny PC 63,71zł

Zasilacz Aerocool AEROPGSVP-450 123,00 zł

Obudowa SilentiumPC Pure Black BT-310 115,00 zł

Płyta główna MSI H61M-P21 (B3) 175,00 zł

Razem to niecałe 1200zł

Osobiście zmieniłbym tylko obudowę na taką, która ma czytnik kart pamięci. Co o tym myślicie?

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że sam pracuję w branży powiem że może być. Trochę taniej wyszłoby na procesorze AMD Athon X2 255. Wydajność porównywalna, a cena myślę że może 150-200zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozostanę przy procesorze Intela i finalna wersja wyglądać będzie prawdopodobnie tak: ;)

 

Procesor - Intel Core i3-2100 3.1GHz (BX80623I32100) BOX - 419zł

Pamięć - Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) - 86zł

Dysk - Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ) - 189zł

Nagrywarka - Lite-On iHAS122-18 Wewnętrzny PC - 63,71zł

Zasilacz - SeaSonic SS350ET 80+ OEM - 130,00zł

Obudowa - SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410 - 135zł

Czytnik kart - 4World flash wewnętrzny 3.5'' 24w1, czarny - 16zł

Płyta główna - MSI H61M-P21 (B3) - 175zł

Poskładanie i wysłanie - pewnie coś koło - 80zł

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.