Skocz do zawartości

Chorwacja - Przyczepa - Klimatyzacja


Rekomendowane odpowiedzi

Jednak płacąc 10-15 zł za dobę prądu włączenie klimy na trzy godziny przed spaniem

jest wyrównaniem rachunków z właścicielem pola.

Używanie klimy w przyczepie przez całą dobę to niszczenie środowiska.

Wszystko jest dla ludzi, tylko używać trzeba z głową.:sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajecie o tej klimie jakby to najważniejsze było i bez tego ani rusz... a gdybyśmy się przenieśli 20 lat wstecz... upałów nie było? Ludzie nie podróżowali?:krzykacz:

 

używasz klimy w aucie ?

bo dla mnie to podobna sytuacja, jeszcze 10lat temu mało kto miał klimę w aucie i się jeździło

a dzisiaj powiedz że jedziesz autem bez klimy do cro, czy gr ?

tak przy okazji, mnie klima padła właśnie w gr i jakoś przeżyłem i dało się przejechać 3tyś km

ale jednak wygodniej jest mieć, tak samo w przyczepie, ja wiem jak mi się śpi jeśli temp w nocy jest pod 30'C ...

 

A zastanowił się ktoś od ekonomicznego punktu widzenia? Klimatyzacja pobiera dużo energii elektrycznej... Na polach gdzie mamy zryczałtowaną opłate elektryczną to luzz ale ja byłem tydzień temu nad jeziorem w miejscowoci Zell am See (Austria) i tam 1kW energii el. według wskazań licznika kosztował 0,70E i co Wy na to?niewiem.gif

a ja na to że w Gąskach (to w PL, gdzie średnia pensja jest 4x niższa jak w A) płaciłem 2.4 czy nawet 2.5zł/kWh :look:

używając czajnika 800W, lodówki i małego TV, wychodzło jakieś 7zł/dobę

 

Wiecie ile by wyszło gdybym wtedy miał klime i jej używał??

jeśli faktycznie mają ok 1kW to licząc że klima śmiga tylko w nocy (w dzień jesteśmy na plaży)

wychodzi max 8kWh x 3zł czyli jakieś 24zł/dobę :hmm:

 

w Cro prąd liczyli mi zawsze ryczałte, który kosztuje ok 10-15zł

weź pod uwagę że kWh kosztuje max 60gr? to nawet jak policzysz 10kWh daje nam ok 6zł/dobę

to są realne koszty dla właściciela pola ... licząc 2.5zł/kWh nieźle nas doi :-]

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja absolutnie nie jestem przeciwko klimie... a wręcz przeciwnie gdybyście nie używali klimy to ja nie miałbym z czego żyć...

Co za tym idzie... życze wszystkim żeby wszędzie mieli klimatyzacje, żeby chodziła 24h, nie wiecie nawet jak mi to pasuje... :palacz:

 

 

Chciałem tylko nie złośliwie rozwinąć temat konieczności klimy w budce i za i przeciw tej inwestycji. :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z budką w cro nie byłem - bywałem za to bez budki i w paru innych południowych krajach też. Mieszkałem też w paru miejscach w mobilehome'ach na kampach oraz apartamentach i uważam, że różnie z tą klimą bywa: czasem jest 30-33 stopnie w dzień i 23-26 w nocy i da się spać ale bywało też 30 stopni i więcej a wtedy nie jest ciekawie. Wiele zależy od pogody i umiejscowienia kampingu oraz pory roku w jakiej jedziemy.

 

Fajnie więc mieć klimę ale da się często bez niej żyć - ja jednak założę do czepki jakąś albo wezmę przenośną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy czytam Wasze uwagi na temat temperatur panujących w Chorwacji w lecie i jestem trochę tymi opiniami zdziwiony. Jeździłem do Chorwacji wiele razy zawsze w ścisłym sezonie letnim (9 razy w lipcu i 1 raz w sierpniu) i dodam ,że także nie lubię upałów powyżej 30 stopni C. Otóż nigdy nie było takich temperatur ,żeby w nocy temperatura przekraczała 25 stopni C. Z reguły nocą temperatury utrzymują się w granicach 18 do 22 st. C. Owszem zdarzają się upały przez kilka dni o temperaturach od 35 do 37stopni C i wtedy jest mało sympatycznie. Bywa też tak ,że robi się chłodniej i pada deszcz i to przez prawie 2-3 dni .Tak było w sierpniu 2009 roku na ISTRII. Mimo ,że nie lubię upałów nigdy nie było kłopotów ze snem. Jak mamy pecha to możemy trafić na ekstremalne upały przez kilka dni ,ale to zdarza się ostatnio także w Polsce. Moim zdaniem wyższe temperatury średnie niż w Chorwacji nad morzem spotkamy na Wielkiej Nizinie Węgierskiej gdzie praktycznie w lecie 30 stopni C i więcej to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dobrych 12 lat jeżdzimy po europie Francja ,Włochy ,CRO zawsze w sezonie po okoo 3 tygodnie

nigdy nie było aż tak źle że trzeba by mieć klimę robicie tu jakieś głupie zamieszanie ktoś raz pojechał i trafi na 3 dni upału i robi wielką tragedię:sciana:

pokażcie mi kampera starszego z klimą a to przecież auto i co jadą pewnie że tak

ja mam nadzieję że całe grono tych napaleńców przyczepowych jednorocznych przeniesie się do apartamentów z klimą i będzie więcej miejsca dla normalnych turystów na campingach :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dobrych 12 lat jeżdzimy po europie Francja ,Włochy ,CRO zawsze w sezonie po okoo 3 tygodnie

nigdy nie było aż tak źle że trzeba by mieć klimę robicie tu jakieś głupie zamieszanie ktoś raz pojechał i trafi na 3 dni upału i robi wielką tragedię:sciana:

pokażcie mi kampera starszego z klimą a to przecież auto i co jadą pewnie że tak

ja mam nadzieję że całe grono tych napaleńców przyczepowych jednorocznych przeniesie się do apartamentów z klimą i będzie więcej miejsca dla normalnych turystów na campingach :banan:

 

wiesz, parę lat temu większość z nas jeździła z namiotem, a wybrańcy mieli fullwypas niewiadówki ;)

więc to co było kiedyś ... to tak średnio można porównywać

 

IMO za parę lat klima w przyczepie będzie takim samym wyposażeniem jak dziś ciepła woda

 

wracając do Cro, dużo chyba też zależy gdzie się jedzie ... im dalej na południe, tym cieplej ?

a i samo położenie kempingu ma duże znaczenie, bo jak pisałem np w Rabać kamp Olivia jest wciśnięty między dwa zbocza,

efekt taki że wiatru tam zero, a gorąc "siedzi" w dolince :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestesmy bynajmniej wybrańcami ale już swoje lata mamy i kupę podrózy za sobą przyczepami róznego rodzaju i też namiotem

Masz pecha bo akurat cudowne CRO zjaździlismy całe i nie tylko pn ale bardzo bardzo na południe i wtedy jeszcze kiedy niektórym portki drżały przed wyjazdem do następnej miejscowości :drive:

Nie mam aż tylu lat że nowinki mnie nie interesują ale na temat klimy mam swoje zdanie

Co było kiedyś - przecież pogoda się raczej tam nie zmieniła zmieniło sie podejście ludzi a raczej może polaków

Dlaczego panika jednej marudy ma zniechęcić innych do wyjazdu?

Więc chyba mogę wyrazić swoje zdanie tak jak to zrobiło kilkanaście osob wczesniej

A moze tylko niektórzy mogą a inni nie ?

Tyle na ten temat nie mam zamiaru sie przegadywać jestem za poważnym człowiekiem :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestesmy bynajmniej wybrańcami ale już swoje lata mamy i kupę podrózy za sobą przyczepami róznego rodzaju i też namiotem

Masz pecha bo akurat cudowne CRO zjaździlismy całe i nie tylko pn ale bardzo bardzo na południe i wtedy jeszcze kiedy niektórym portki drżały przed wyjazdem do następnej miejscowości :drive:

Nie mam aż tylu lat że nowinki mnie nie interesują ale na temat klimy mam swoje zdanie

Co było kiedyś - przecież pogoda się raczej tam nie zmieniła zmieniło sie podejście ludzi a raczej może polaków

Dlaczego panika jednej marudy ma zniechęcić innych do wyjazdu?

Więc chyba mogę wyrazić swoje zdanie tak jak to zrobiło kilkanaście osob wczesniej

A moze tylko niektórzy mogą a inni nie ?

Tyle na ten temat nie mam zamiaru sie przegadywać jestem za poważnym człowiekiem :banan:

 

Wydaje mi się że Konrad nie miał zamiaru się z Tobą przegadywać.

Moim zdaniem zarówno On jak i Ty macie rację bo jak źle trafisz to faktycznie jest zaduch i ciężko spać nawet jak jest poniżej 30 stopni co nie zmienia faktu że ludzie kiedyś tak jeździli i się cieszyli że wogóle mogli gdziekolwiek jechać, a teraz to już każdy się rozbestwia i jak to się mówi do dobrego łatwo się przywyknąć, a gorzej w drugą stronę. Ja sam nie wyobrażam sobie jazdy bez klimy w aucie chociaż kiedyś tak jeździłem i się dało.

No a klima w przyczepie będzie raczej jako standard już za kilka lat tak samo jak wchodziła powoli do samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja rozpocząłem ten temat i ja proponuje go zakończyć, widze że ile ludzi tyle opini, niektórzy z Was sie niepotrzebnie unoszą nie potrafiąc przyjąć cudzego zdania do wiadomości.

PS. Chorwacja to piękny kraj, zachęcam do spędzenia tam urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.