Skocz do zawartości

mały budżet, pierwsza przyczepa


elemenateur

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,

 

przyczepa z myślą o weekendowych wyjazdach na rybki, być może o wyjazdach na wakacje nad morze bądź jeziorko.

szukamy czegoś z budżetem do 4000zł,nie musi mieć wszystkich luksusów, nie o to nam chodzi. Najchętniej bez łazienki.

 

Przeszukując ogłoszenia z zachodniopomorskiego znalazłem takie cudo:

 

http://allegro.pl/tani-kemping-i1791775467.html

 

proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wiem że budżet jest śmieszny ale niewiadów to nie to, chciałbym coś w czym można położyć się i spać wygodnie i niech to będzie zarazem coś w czym kobita może zrobić spokojnie obiad w pozycji wyprostowanej:) Jest to realne koledzy czy zejść na ziemię trzeba?

, autko które miałoby ciągnąć takie cudo to a4 1.9 tdi quattro z 1800kg na haku w razie czego(stąd najchętniej coś wielkości tej powyższej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile dobrze orientujesz się w konstrukcji przyczep. Jeśli średnio (czyli kiepsko, ale nie chciałem być niemiły), to proponuję abyś najpierw poczytał wątki z tego forum dotyczące remontów. Był taki o naprawie dachu, był o odbudowie, był o wymianie płyty czołowej itd. Tam użytkownicy opisywali zakres prac i pokaywali bardzo ciekawe zdjęcia.

 

Jak już zobaczysz w co można się wpakować, to pomyśl jaka jest szansa na zagrzybiałą przyczepę przy bardzo niskim budżecie. Oczywiscie nie radzę kupować zgniłka, ale sam jestem na etapie szukania i oglądania - naprawdę nie jest wesoło gdy się ma niezbyt dużo pieniędzy do wydania.

 

A właśnie polecana wyżej niewiadówka jest wykonana w technologii laminatowej. To nie jest sandwich! Nie będziesz miał kłopotów z cieknącą skorupą itd. A gwarantuję (z doświadczenia spania w niewiadówce - nie jeden raz), że to jest na ryby itp. bardzo odpowiednia przyczepa. Można się w niej poczuć w miarę komfortowo w 2 osoby. Luksusów oczywiście brak.

 

Polecam niewiadów przy tak niskim budżecie i planowanym zastosowaniu na weekendowe rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam niewiadów przy tak niskim budżecie i planowanym zastosowaniu na weekendowe rybki.

 

W sumie racja sam w zeszłym roku sprzedałem przyczepkę starą bo z 1983r ale był to TABBERT

bardzo solidna przyczepka, a teraz szukam czegoś innego i jest kicha :niewiem:.

Za tamtą wziąłem 3tyś i jak teraz patrze na niektóre przyczepki nawet za 5 lub 6 tyś to po pierwsze żałuje

że ją w ogóle sprzedałem po drugie że wziąłem tak mało bo mogłem skasować trochę więcej.

Tak że można kupić dobrą przyczepkę za nawet 3tyś, ale może ci to zająć dużo czasu, bo nawet

suma 20 czy 30 tyś nie gwarantuje sukcesu tak więc jeżeli potrzebujesz jej na wypady na ryby

to niewiadówka naprawdę będzie ok ale jeżeli nie odpowiada Ci mała przyczepka to

musisz się nastawić na zwiedzanie i oglądanie jak ja, a zrobiłem już parę kilometrów i nic

a mogłem zrobić jeszcze więcej ale posłuchałem rady kolegów z forum którzy ocenili parę przyczepek na fotkach

no i zaoszczędziłem czas i kase na paliwo. Tak że życzę powodzeniasmirk%281%29.gif

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że budżet jest śmieszny ale niewiadów to nie to, chciałbym coś w czym można położyć się i spać wygodnie i niech to będzie zarazem coś w czym kobita może zrobić spokojnie obiad w pozycji wyprostowanej:) Jest to realne koledzy czy zejść na ziemię trzeba?

 

jesteście koszykarzami ? :niewiem::-]

 

niewiadówka model n126N ma prawie 2m szerokości wewnątrz, więc chyba się wyśpisz ?

a Twoja kobieta ma więcej niż 180cm ? bo tyle ma niewiadówka wysokości :ok:

 

IMO taka budka do celów o jakich pisałeś będzie OK, mała, zgrabna, więc z wjazdem i wyjazdem nie będzie problemów

konstrukcja solidna, to się nie roztelepie na dziurach

 

tu masz dane nowej, ale stare mają podobne parametry

http://www.niewiadow.pl/katalog/cat/11/item/78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zgadzam się z kolegami - nie musi być koniecznie zagraniczna, ale musi być w dobrym stanie. Moją pierwszą przyczepą był dla przykładu Wilk Sport 320, niestety w nie najlepszym stanie. Kupiłem ją tanio, ale później w remont wsadziłem kupę kasy, a efekt i tak nie był zadowalający. W tym okresie Szwagier kupił Niewiadówkę i jego problemy ograniczały się do urządzenia wnętrza. Szwagier jest dość wysoki, a nie miał problemów ze zmieszczeniem się w środku. Naprawdę warto poszukać czegoś porządnego. Szukając aktualnej przyczepy zjeździłem sporo kilometrów i baaaardzo wybrzydzałem, ale teraz jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Wam za odpowiedzi, nie chcę się spieszyć z zakupem choć nie ukrywam że chciałbym przyczepkę szybciej niż wolniej;)

 

w grę wchodzi jeszcze ewentualnie coś takiego zza naszej zachodniej granicy:

 

http://www.ebay.de/itm/Wohnwagen-KNAUS-AZUR-440-TUV-Markise-/190568810210?pt=DE_Auto_Motorrad_Fahrzeuge_Wohnmobile_wagen&hash=item2c5ec946e2

knaus azur.

 

do wzięcia za jakieś 1100 euro, nieco budżet przekracza ale może żona by to przeżyła.

Coś Wam się rzuciło w tej przyczepie powyżej? czy może zakładając już taki budżet warto kupić podobny model w kraju?

Pozdrowionka

marcin

 

 

ps. nie jesteśmy koszykarzami, chodzi jednak o to by kobity od razu do przyczepki nie zrazić a zachęcić, wind kobita nie lubi więc katować jej zbytnio nie chce dość małym niewiadowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Wam za odpowiedzi, nie chcę się spieszyć z zakupem choć nie ukrywam że chciałbym przyczepkę szybciej niż wolniej;)

 

w grę wchodzi jeszcze ewentualnie coś takiego zza naszej zachodniej granicy:

 

http://www.ebay.de/i...=item2c5ec946e2

knaus azur.

 

do wzięcia za jakieś 1100 euro, nieco budżet przekracza ale może żona by to przeżyła.

Coś Wam się rzuciło w tej przyczepie powyżej? czy może zakładając już taki budżet warto kupić podobny model w kraju?

Pozdrowionka

marcin

tak na pierwszy rzut oka

urwane przednie uszy = zgniła ściana ?

bardzo wypłowiałe malowanie, być może budka sporo stała na zewnątrz

 

ps. nie jesteśmy koszykarzami, chodzi jednak o to by kobity od razu do przyczepki nie zrazić a zachęcić, wind kobita nie lubi więc katować jej zbytnio nie chce dość małym niewiadowem.

przecietna winda jest trochę mniejsza od niewiadki, podjedź i oglądnijcie gdzieś tą większą eNkę, może jednak spasuje ?

zwłaszcza że nie zależy Ci na WC

w wrzucasz linki dość sporych przyczep, które ciężko jest samemu ustawić :hmm: - wjedziesz gdzieś na wodę i nawet nie będziesz miał jak tego przestawić

 

już nie mówiąc o tym że 4tyś to naprawdę mało na kupienie przyczepy zachodniej w znośnym stanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno wgniecenie dachu z tyłu nad światłem górnym obrysowym.

Pognieciona prawa strona - szczególnie z przodu pod oknem.

Zgodnie z tym co napisał Konrad - wypłowiałe ściany, a na przedniej ścianie nawet brak naklejek. Może była wymieniana? Mogłoby to potwierdzać brak uchwytów i świeżo zamontowane listwy dolne.

 

Rozważ bardzo dokładnie, czy zakup większej Niewiadówki nie byłby dobrym rozwiązaniem. Choć przyznaję, że za 4tys można kupić fajną budkę, ale trzeba dużo cierpliwości. Poczytaj inne wątki w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nikt nie wątpi w jakość naszych eNek, jednak te nie przypadły do gustu poszukującego czegoś większego. Zatem, pozostaje tylko uczulić nowego Kolegę, na przypadłości starych egzemplarzy. Niech jedzie, niech popatrzy, powącha... Może sam dojdzie do innych wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie Wam za Wasze cenne rady.

 

Mam zatem prośbę, jeśli widzielibyście coś taniego a zarazem pewnego i sprawdzonego, może od kogoś ze znajomych. Proszę o informację.

 

W Szczecinie pojawiło się jeszcze takie cuś

 

 

 

 

http://moto.allegro.pl/knaus-przyczepa-kempingowa-z-namiotem-ubezpieczona-i1794719022.html

 

 

 

i takie i takie cudo

 

 

 

 

http://moto.allegro.pl/knaus-komfort-okazja-i1795850090.html

 

 

 

 

http://moto.allegro.pl/przyczepa-kempingowa-dethleffs-520-bcm-i1794678405.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Za te pieniądze da się coś kupić. Ja polecam jakaś angielską przyczepę - jest na forum kilka tematów czym się różnią od kontynentalnych (drzwi z drugiej strony, gniazdka itd). Ja oglądałem przez kilka tygodni różne przyczepy i tylko angielki miały akceptowalny wiek i wyposażenie - te kontynentalne bardziej trzymają cenę..

 

Polecam bardzo dokładną analizę stanu - i tak jak ostrzegają koledzy zawsze jest w przyczepie coś do zrobienia - pytanie tylko za ile, i jak długo może poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.