Skocz do zawartości

przymierzam się do przyczepki- oceńcie


marko75

Rekomendowane odpowiedzi

marko75, już Ewie polecałem tę cepkę,

http://www.karawanin.../sudwind440.htm

gfizyk miał wątpliwości czy tylna ścianka jest oryginalna, ale Adam tu powinien coś uczciwie powiedzieć... Ja się zastanawiam (bo mam Knausa Sport 440) po co ta pozioma listwa za drzwiami? Ja tu mam jednolitą ścianę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po wymianie Sterlinga na LMC dowiedziałem się też z forum, że muszę wymienić holownik. Gdy kupowałem cepkę popatrzyłem na MW LMC i wydawało mi się, że jest OK. MW LMC było 1300 kg a na haku miałem 1355, ale DMC LMC było 1500 i gdy poczytałem na forum jak to jest to się przestraszyłem. Znalazłem holownik 200 km od domu zadzwoniłem i wypytałem o wszystko. Facetowi szczęka spadła gdy pytałem o masy z dowodu rejestracyjnego.

Ból był taki, że ten holownik miał dwa rodzaje silnika, jeden 116 KM, drugi 146KM. Oczywiście chciałem mocniejszy. Pytam gościa o moc, jest OK. Przyjeżdżam na miejsce i co się okazuje? Silnik jest 116 konny!!!!

Pojechałem w inne miejsce następne 200 km i kupiłem to co chciałem.

 

Wracając do cepki. Trudno będzie znaleźć coś bez wad. Wiem jak remontowałem Sterlinga. Po każdym remoncie jakiś drobiazg pozostawał, a to roleta przykręcona do nowej ściany po rozciągnięciu jest lekko sfałdowana, a to w szafie jest jakaś szpara po wymianie ścian łazienki, a to przyglądając się z bliska z zewnątrz widać lekkie ugięcie blachy po wymianie szkieletu.

Generalnie w każdej coś się znajdzie. Pamiętam jak wymieniałem krany w kuchni. Były plastikowe, założyłem metalowy, przynajmniej służy i się nie połamie:)

 

Zerknijcie na nią, stoi w Bieruniu w S-campie, Sterling jest jeden. Może wam się spodoba. co do ceny zawsze można pertraktować. Dla forumowiczów duże rabaty:)

 

Piszesz o klimatyzacji. Jeżeli macie alergiczną córkę to nie wiem czy to jest najlepszy pomysł. Po pierwsze zawsze musicie mieć zamknięte okna i daszki. Po drugie w klimie zawsze jest grzybek. Lepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest wymuszony nawiew. W Sterlingu działa perfekcyjnie, w LMC nieco gorzej, ale można wytrzymać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ból był taki, że ten holownik miał dwa rodzaje silnika, jeden 116 KM, drugi 146KM. Oczywiście chciałem mocniejszy. Pytam gościa o moc, jest OK. Przyjeżdżam na miejsce i co się okazuje? Silnik jest 116 konny!!!!

Pojechałem w inne miejsce następne 200 km i kupiłem to co chciałem.

 

 

tak się wtrącę, nie sprawdziłeś w dowodzie czy źle była podana moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do przyczep - wiadomo że kupujący chce jajo ( nówkę ) kupić za całe 12 - 13 tys. polskich złotych swiety.gif. Kupując pierwszą przyczepkę jako (zielony ) fuksem kupiłem prawie ideał mimo że miała kilkanaście lat . Ciężko kupić przyczepkę kilkunastoletnią w Bardzo Bardzo dobrym stanie bez ryski , coś za coś ; albo ktoś chcę kupić rocznik albo przyczepkę w dobrym stanie.Jak jest coś dobrego to cena jest wysoka.

Włosy stają dęba jak czytam co ludzie sprzedają . Różnica w cenie między aukcją a salonem jest dość wysoka i tworzy próg zaporowy i jest o czy myśleć.hmm.gif

Sam sprzedaje Hobby 535 de lux '93 z przedsionkiem izabella i widzę jakie ludzie mają oczekiwania mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartekzg:- Jak dzwoniłem do gościa wypytałem o wszystkie parametry z dowodu. Na miejscu okazało się, że facet myślał, że 85kW to 146KM. Po porostu ciął głupa, myślał pewnie, że jak już przyjechałem to odpuszczę taki drobny szczegół jak brakujące 30 kucyków:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do przyczep - wiadomo że kupujący chce jajo ( nówkę ) kupić za całe 12 - 13 tys. polskich złotych swiety.gif. Kupując pierwszą przyczepkę jako (zielony ) fuksem kupiłem prawie ideał mimo że miała kilkanaście lat . Ciężko kupić przyczepkę kilkunastoletnią w Bardzo Bardzo dobrym stanie bez ryski , coś za coś ; albo ktoś chcę kupić rocznik albo przyczepkę w dobrym stanie.Jak jest coś dobrego to cena jest wysoka.

Włosy stają dęba jak czytam co ludzie sprzedają . Różnica w cenie między aukcją a salonem jest dość wysoka i tworzy próg zaporowy i jest o czy myśleć.hmm.gif

Sam sprzedaje Hobby 535 de lux '93 z przedsionkiem izabella i widzę jakie ludzie mają oczekiwania mlot.gif

 

 

 

to co ogladalismy nie miało rysek tylko szpary i zgnitą podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie sobie tą przyczepkę. sprzedaje ja nasz znajomy z którymi spotykalismy sie na kempingu na mazurach. znam ta przyczepe i moge smialo polecic. jest ladna, czysta zdbana i technicznie sprawna w 100% i bez zacieków itp itd. moge polecic z czystym sumieniem. Na zdjęciach ma rolete zewnetrzna ale z tego co wiem to faktycznie jej juz nie ma bo własciciel ja zdemntowal i sprzedał pojedynczo. Przyczepa ma przedsionek. Cena może jest nieco wyzsza niz podobne egzemplarze z tego roku ale cos za cos, niespodzianek nie bedzie. mysle ze warto. jak policzycie kilometry,paliwo,czas, nerwy i nie wiadomo czy cos znajdziecie to tu macie pewniaka troszke drozszego ale pewnie na to samo wyjdzie. powodzenia.

 

 

http://otomoto.pl/knaus-knaus-495-sudwind-T2454436.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.