Skocz do zawartości

przymierzam się do przyczepki- oceńcie


marko75

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie, na jakiej podstawie oceniacie pierwszą hobby na dobry stan? Jest TYLKO jedno zdjęcie boku budki. A gdzie fotka lewej strony? Tył też przesłaniają krzaczory? Widać grube warstwy silikonu na przedniej ścianie na górze (pod listwami dachowymi - szczególnie z lewej strony).

W drugiej - to przynajmniej jest co obejrzeć. widać tylko wgniecenie na dolnej części ściany tylnej. Ale raczej nie rzutuje. Pomimo rocznika 1989 - może się okazać lepszą propozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy taka lodówkę da sie przerobić żeby była również na gaz?

 

Przerobić to raczej ciężko będzie, trzeba będzie wymienić na taką co ma opcję pracy na gazie , ale pytanie czy będą dociągnięte przewody do niej.

 

Teraz tak oglądam właśnie zdjęcia tej przyczepki z 89 i mam pytanie skąd się wzięła opcja że lodówka działa tylko na 230V?

Mam u siebie identyczną lodówkę w przyczepce i działa na gaz 12v i 230v

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze taka http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-tabbert-regent-i1782821955.html zaczęło sie ostre poszukiwanie. Nie przeszkadza nam brak stacjonarnych łóżek, ważne żeby była dwa oddzielne. Dzięki za wszystkie wskazówki

 

rozmawiałam z właścicielem Hobby z 89 r i okazało się, że lodówka jest na 230V i 12 V podłączona w serwisie w Holandii, ma możliwość chodzić na gaz, ale nie jest podpięta cokolwiek to znaczy i trzeba by było dociągnąć gaz do niej. Kupiona podobno od osób prywatnych w Holandii, lekkie zarysowania tylko powierzchowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze taka http://allegro.pl/pr...1782821955.html zaczęło sie ostre poszukiwanie. Nie przeszkadza nam brak stacjonarnych łóżek, ważne żeby była dwa oddzielne. Dzięki za wszystkie wskazówki

 

rozmawiałam z właścicielem Hobby z 89 r i okazało się, że lodówka jest na 230V i 12 V podłączona w serwisie w Holandii, ma możliwość chodzić na gaz, ale nie jest podpięta cokolwiek to znaczy i trzeba by było dociągnąć gaz do niej. Kupiona podobno od osób prywatnych w Holandii, lekkie zarysowania tylko powierzchowne.

 

Jeżeli chodzi o gaz to przyczepa nie będzie miał instalacji gazowej doprowadzonej pod lodówkę i wydaje mi się że to nie będzie akurat większy problem.

 

Natomiast jeżeli chodzi o przyczepkę z linku to nie podoba mi się w niej sylinkon w łazience przy umywalce

post-5526-0-18827700-1314085159_thumb.jpg

 

Wygląda to tak jak by od półki w dół ktoś położył na nowo sylikon i może być że z tyłu będzie grzybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy otworzyć szafkę i dotknąć. Pamiętajmy o tym jakie w Polsce mamy drogi. Ostatnio gość wracał z Chorwacji ciągnąc nowiutkie Hobby. Jechał bardzo szybko, przegrzał opony i złapał na raz dwa wystrzały. Wszystkie meble w przyczepie były poluzowane.

 

Wracając do długości. Przyczepy ponad 5m mają swoje ograniczenia przy ustawianiu. Trudno wyrobić się zestawem w ciasnych miejscach. Pisałem chyba o tym, ale odwiedzając przepiękny camping w Poroninie, przy skręcie jedną burtą jechałem po żywopłocie a drugą zaliczyłem lampę. Fakt, można liczyć na pomoc innych przy ustawianiu przyczepy, ale pod warunkiem, że ci inni są w tym momencie na campingu.

 

Zabawy z instalacją gazową bym nie polecał. Z drugiej strony sam gaz w lodówce używam tylko podczas przejazdów chociaż jest to zabronione:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do długości. Przyczepy ponad 5m mają swoje ograniczenia przy ustawianiu. Trudno wyrobić się zestawem w ciasnych miejscach. Pisałem chyba o tym, ale odwiedzając przepiękny camping w Poroninie, przy skręcie jedną burtą jechałem po żywopłocie a drugą zaliczyłem lampę. Fakt, można liczyć na pomoc innych przy ustawianiu przyczepy, ale pod warunkiem, że ci inni są w tym momencie na campingu.

 

Zabawy z instalacją gazową bym nie polecał. Z drugiej strony sam gaz w lodówce używam tylko podczas przejazdów chociaż jest to zabronione:)

 

Wiadomo że dłuższe przyczepy są cięższe w ustawianiu ale za to są bardziej wygodne w środku, wszystko ma swoje plusy i minusy.

 

Jeżeli chodzi o gaz do lodówki to przydatny jest przy dłuższych trasach jak śpisz na stacji albo parkingu wtedy żeby rano bez stresu odpalić auto uruchamiasz gaz w lodówce, no i zdarzyło mi się już dwa razy na Chorwacji na kempingu gazu w lodówce używać bo prąd był tak słaby że lodówka ledwo chłodziła.

Instalację bez problemu wykona ktoś kto się na tym zna, oczywiście nie polecam również zabawy z gazem domorosłemu majsterkowiczowi albo panu Kaziowi co to wszystko w garażu robi. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne z nas nie chce się upiec jak kurczak za długo przebywający na rożnie, więc zabawy z gazem zostawilibyśmy fachowcowi. Teraz też zobaczyłam ten silikon i zastanawiam sie jak można sprawdzić czy tam jest grzyb bez robienia dziury w ścianie, może to tylko zapobiegliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/knaus-sudwind-1991-rok-z-namiotem-ubikacja-i1766538781.html

 

wygląda zachęcająco na moje niedoświadczone oko tylko nie wiem jak wygląda sprawa z rejestracją przyczepy czy są jakies problemy i jakie dokumenty ewentualnie są niezbędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.