Skocz do zawartości

W jaką przyczepę realnie celować? 2 sypialnie 8-10 tys zł?


inhalt

Rekomendowane odpowiedzi

taki uklad jak piszesz jest optymalny - zawsze dzieci mozna zamknac w sypialni by swiatlo ich nie rozpraszalo i mogly sobie spokojnie spac - w chlodne dni tez beda mialy cieplej niz na podkowie gdzie sie wchodzi i wychodzi z cepki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle się wyraziłem.

Pisząc o siedzeniu nocnym miałem na myśli siebie i żonę. Dzieci śpią w oddzielnej sypialni za zamkniętymi drzwiami, a my wreszcie możemy coś spokojnie zjeść, wypić po kieliszku winka (albo i dwa), porozmawiać itd. Nie miałem na myśli imprez wieloosobowych.

Może dlatego, że dawno nie uczestniczyłem w żadnej imprezie i już zapomniałem jak to jest więc nie przyszło mi do głowy, że takie coś jak impreza jeszcze na świecie istnieje :gitara:.

 

A przy okazji pytanie co do układu.

Moim zdaniem najbardziej dla mnie korzystny układ to taki klasyczny, gdzie na przodzie mam jedno łóżko dla dzieciaków (zamykana sypialnia), a na rufie podkowę zmienianą na duże łóżko dla dorosłych. Pośrodku kuchnia, szafa i toaleta. Wtedy dziobowej koi nie składam wcale i na stałe jest tam miejsce dla dzieci. A na rufie muszę niestety codziennie składać spanie.

Czy taki układ najlepiej sprawdza się dla rodziny 2+2? Jakie są doświadczenia doświadczonych?

 

ja doświadczenie nie mam jeszcze w wyjazdach :] chodź od września (zakup) jesteśmy minimum 1 dzień w tygodniu w przyczepie - chcemy wcześniej (jak dla nowicjuszy - kwiecień/) zacząć sezon tak aby sprawdzić czy damy radę na Rajd do Chorwacji na weekend majowy - także teraz szykuje wszystko co się da, ostatnio przerobiłem drzwi przesuwne - nowe solidne prowadnice i uszczelniam je szczotkami przeciw kurzowymi - tak aby młody (1,5r) mógł spać kiedy my wieczorem będziemy dochodzić do siebie :]

 

ogółem - mój układ zobaczysz sobie tutaj - http://forum.karawaning.pl/topic/9617-nasza-pierwsza-przyczepa-sprite-europa-500l/page__p__226539#entry226539 zastanawiam się tylko czy nie przerobić przednich kanap na 2 narożnik i zyskać trochę miejsca do chodzenia / zabawy. Aha - szafka z przodu pomiędzy kanapami łatwo się demontuje i jest kanapa w kształcie U - myślę, że to idealny układ dla 2+1 lub nawet 2+młode3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam układ co Maarec i sprawdził się idealnie w przypadku mojej rodziny. 2 + 2 ( jedno 3,5 roku, drugie 9 miesięcy). Większy spał na łóżku z tyłu, a Mała z nami i było super. Jak Mała podrośnie planujemy umieścić ich z przodu na dwóch kanapach ( po lewej i prawej stronie), kanap nie rozkładać ( mają po 60 cm szerokości ), wymyśliłem już nawet drabinki zabezpieczające dzieci przed nocnym przemieszczaniem się ku podłodze... Każde będzie miało swoje łóżko, a ja z Żonką na tył ( łóżko idealne dla dwóch dorosłych) . Z tego łóżka piętrowego raczej nie będziemy korzystać ( chyba, że bocian znów zawędruje... ). Życie nocne toczyło się w przedsionku ( w trakcie największych ulew dopiero ma klimat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam układ o którym pisał Inhalt na poprzedniej stronie. Z tym, że u mnie sprawdza się dla składu 2+4. Dorobiłem tylko łóżko piętrowe. trochę podobnie jak u Kita, Maarca.

Ten układ jest bardzo fajny. Drugą alternatywą dla 2+2 jest łóżko piętrowe plus duże. Ale co będzie jak przyjdzie na świat 3 dziecko? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do piętrowego mam małą awersję po doświadczeniach u kolegi. Niestety w ciepłe dni / noce u góry jest wyraźnie cieplej i trudniej się oddycha.

Trzecim dzieckiem się nie martwię, bo nie ma na razie w planie, a gdyby trafiło się nieplanowane to kłopotów innego typu będzie tyle, że ten z przyczepą zejdzie na dalszy plan.

W tej chwili szukam przyczepy wygodnej dla rodziny 2+2. Maluchy powinny być oddzielone o reszty zamykanymi drzwiami. Czy na rufie czy dziobie to nie ma dla mnie znaczenia. Ale jakoś nie przekonuje mnie układ ze spaniem dzieci w środkowej części przyczepy.

No i nie podoba mi się układ, w którym z przodu jest porządne łóżko (rozkładane bądź nie - nie ma znaczenia), a pośrodku łóżko nawet wystarczające dla dorosłych, ale zajmujące niemal całą szerokość przejścia. Chyba najlepszy - na moje oko - jest układ klasyczny, czyli dwie podkowy na dwóch krańcach przyczepy. Ale mam za malutkie doświadczenie, żebym był pewny praktycznych walorów takiego rozwiązania. To tylko moje teoretyzowanie i wyobrażenia. Dlatego pytam doświadczonych i proszę o opinie.

P.S. W niewiadówce nie miałem takich dylematów :jump:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inhalt - ja problem "ciężkiego powietrza" na górnym łóżku załatwiłem montując szyberdach nad nim. Oczywiście z roletą.

Myślę, że taka wersja jak Kit-a, gdzie możesz łóżko zamienić na półki - byłaby ok. Teraz kwestia znalezienia czegoś w tym stylu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to i tak będziesz musiał trochę dołożyć kaski, bo lepiej kupić coś lepszego i się cieszyć niż siedzieć i dłubać tygodniami a to nie są takie proste sprawy jak niektórzy piszą, jak na zdjęciach widać wilgoć to co będzie jak pojedziesz na oględziny - czytaj tragedia

 

moim zdaniem lepiej dozbierać i się cieszyć przez kilka lat, niż się wk.....ać że to odpadło, że podłoga pływa że tamto się urwało itp

 

polecam ten komis - mają fajne przyczepki - http://moto.allegro.pl/hobby-460-prestige-1993r-debowe-meble-i1971619258.html nawet ładna hobby i chyba z mooverem - jak to się pisze?? brak dmc - trzeba dzwonić

 

i jeszcze jedna w tym komisie http://otomoto.pl/knaus-knaus-country-T1185523.html

 

 

 

 

ta jest niezła byłem kiedyś w tym komisie przyczepy stoją na halach i przynajmniej nie gniją http://moto.allegro.pl/przyczepa-kempingowa-hobby-1994-wilamow-lodz-i1975207682.html też brak dmc - trzeba dzwonić

 

 

 

 

fajna duża adria - dmc 1100 - http://otomoto.pl/adria-unica-l-462-ph-przedsionek-52-T2757034.html

 

 

 

 

oferty tak na szybkiego przeglądałem ale byłem ciekawy czy jest jakiś wybór wiadomo że z tych ogłoszeń co są na alledrogo to większość odpada odrazu ale jest sporo przyczep które są do 1200 dmc i mają dwie sypialnie

 

pozdrawiam sprawdz te kutno

 

ps. jak chcesz kupić coś fajnego to musisz jeździć i jak na fotkach jest coś nie tak to nie wiem czy jest sens jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na fotkach jest coś nie tak to nie wiem czy jest sens jechać

 

Z tego samego założenia wychodzę. Przynajmniej jeśli chodzi o dalsze trasy. Bo wycieczkę do 50km można sobie fundnąć, w celach "szkoleniowych" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem

 

Kolega z forum bardzo mi pomógł - wielkie dzięki szary11! (oczywiście jestem winien coś więcej niż "dziękuję")

 

Knaus Country, 1993 rok, długość 450, 2 sypialnie w sumie na 4 osoby, DMC=1000 kg (na tabliczce znamionowej też), oś Al-ko z amortyzatorami, opony C w dobrym stanie, stabilizator, WC kasetowe, Truma-vent, lodówka, tylko zimna woda, rolety i moskitiery. Instalacje działają - sprawdzone. Okna nie popękane, ale nie wszystkie otwierane (to model Country więc nie jest "wypasiony"). W komplecie przedsionek Dorema w bardzo ładnym stanie (znacznie nowszy niż budka) - rozstawiony - kompletny. Też inne drobiazgi jak kliny pod koła, fartuchy na bok, klucz do podpór, podłoga do przedsionka w rozsądnym stanie. Brakuje akumulatora, butli gazowej.

Nie znalazłem żadnego zacieku i pomiar wilgotności wskazywał 2,5%- 3,5%. Mam nadzieję, ze jest sucha i szczelna - czas i zima pokażą.

 

 

Całość nosi ślady użytkowania, widoczne jest wiele zarysowań na meblach, gdzieś brakuje wkręta, coś jest lekko obluzowane itp. Jestem majsterkowiczem to z czasem sobie zrobię - jak się ociepli. Mam tylko nadzieję, że nie wyjdą po czasie "kwiatki" ze szczelnością, bo z drobiazgami wewnątrz to sobie spokojnie poradzę.

 

Napiszę później więcej w "naszych pojazdach", ale teraz kończę, bo mam na karku (a dokładniej "w tyłku") 900 km w kilkanaście godzin, z czego połowę z budą na ogonie nocą w deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inhalt - gratulacje winner.gif

 

 

Cieszymy się z Tobą, że masz już swoją budkę. Może innych kupujących tez to optymistycznie nastawi?

Fajnie, że przybył nowy Knausiak - zapraszamy do klubu waytogo.gif.

 

 

Knausy z tego rocznika (te z prostym przodem a nie z zaokrąglonymi bokami) nie mają otwieranych bocznych szyb, ale to nie jest problem. A dla chętnego to w przyczepie zawsze jest coś do zrobienia, przykręcenia, zmodyfikowania czy wymiany zlosnik.gif. Akumulator to wyposażenie dodatkowe, instalacje na 12v pewnie działają po włączeniu przeciwmgielnego. A butla gazowa do wypożyczenia na każdej stacji i w co drugim sklepie.

Teraz wypada tylko czekać na odpowiednią aurę i w drogę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu - ja pisałem, że w starszym przodzie nie było otwieranych bocznych okien, a w zaokrąglonych to pewnie różnie bywało, dopóki nie wprowadzili tego jako standard.

Generalnie ja na taki brak nie narzekam, a już o tym gdzieś pisałeś, że ty też skromny.gif.

 

Najważniejsze, że KNAUS grinser006.gif i że nabywca zadowolony 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.