Skocz do zawartości

W jaką przyczepę realnie celować? 2 sypialnie 8-10 tys zł?


inhalt

Rekomendowane odpowiedzi

kolego - ja nie jestem fachowcem, sam dopiero mam 1 przyczepę od 3 miesięcy - ale to co widzę na pierwszych 6 fotkach to nic innego (moim zdaniem) jak totalna zgnilizna.

 

mnie byłoby wstyd takie coś sprzedawać. Myślę, że szkielet sufitu mocno nasiąknięty, szkielet ścian na łączeniu z podłogą również.

 

co to za przyczepa ? jaki rocznik i cena ?

 

nawet u handlarzy w Poznaniu nie widziałem angielek w takim kiepskim stanie - na prawdę!

 

P.S - myślę, że nie chcesz wiedzieć co jest pod wykładziną i za tapetą.

 

rozpacz

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, szukam przyczepy od miesięcy. Nie mam czasu ani możliwosci aby jeździć daleko, dlatego szukam w okolicy. Do tej konkretnej miałem 40 km.

 

To jest Knaus Azur z 1997 roku za 16900 zł wywoławczo. Dla mnie to za drogo i to mocno, ale w desperacji mógłbym wziąć mały kredyt albo coś podobnego - o ile by było warto!

Przyczepa wygląda naprawdę ładnie. Gdybym robił fotki tego co jest bez zacieków to można by się zdziwić. Ale mnie oczywiście zależało na wyszukaniu miejsc wątpliwych / mokrych / uszkodzonych itd.

 

 

Miałem bardzo mieszane uczucia i tak nawet myślałem za ile tę budkę da się doprowadzić do naprawdę porządnego stanu. Ale to chyba nie ma sensu. Za wysoka cena aby po doliczeniu gruntownego remontu jeszcze wyszło w miarę rozsądnie. Szkoda, bo naprawdę wszystko mi się podobało. Trochę było brudno w bakistach i po poprzednim właścicielu został nawet plastikowy samochodzik gdzieś na dnie, ale za to zbiornik na wodę, kaseta, wózek do wożenia zbiorników, przedsionek itd. Tylko ta cena mroziła i do tego zacieki.

 

Odpuszczam i szukam dalej, ale już bez entuzjazmu, bo straciłem wiarę - uprasza się o nie pocieszanie :swiety:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech wypowiedzą się fachowcy, i miłośnicy Knausa, ja bym za nią nawet połowy tej ceny nie dał, ona wygląda jakby zostały otwarte te okna dachowe podczas ulewy i utopiło całą budkę... albo to ona stała w jeziorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jak jesteś zainteresowany to rodzice mają LMC chyba 450 z łazienką dwoma spaniami i klimatyzacją ze stabilizatorem jazdy wc kaseta itp 96 r. w podobnej cenie, dmc 1200

mogę podesłać fotki

Edytowane przez salaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech wypowiedzą się fachowcy, i miłośnicy Knausa, ja bym za nią nawet połowy tej ceny nie dał, ona wygląda jakby zostały otwarte te okna dachowe podczas ulewy i utopiło całą budkę... albo to ona stała w jeziorze :)

 

miłośnicy Knausa są w szoku!!!

 

Koledzy słusznie napisali - odpuść tą budkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że zgnilizna na dachu, ścianach bocznych i przedniej, nie dość, że sprzedający to kłamca (przyczepka w idealnym stanie, tekst o normalnym oddychaniu) to jeszcze ta cena za szmelc z 1997r! Za budkę Knausa w super stanie z lat 1993-1997 dasz poniżej 20tys bez angażowania swoich środków. Tu prznajmniej 40-50% (jeśli nie lepiej) musiałbyś dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpuściłem.

 

Ale mam dość kłamców, którzy przez telefon opowiadają jak to przyczepa jest sucha, w wyjątkowym stanie itd. Zmarnowałem 2,5 godziny z żoną i dziecmi przy ładnej sobocie (u nas było słońce i zimny wiatr, ale na spacer można było iść).

 

Po raz kolejny zostałem okłamany przez sprzedającego. Dlatego nie chcę jeździć nigdzie daleko po przyczepę, gdyż spodziewam się takich samych kłamczuchów 100, 200 i 500 km od Gdańska. Jechać daleko i zobaczyć coś takiego to dopiero załamka. A w okolicy jakoś nie handluje się przyczepami. Nie mogę tego pojąć, że we Wrocławiu jest tyle, a u nas nic. Nawet we wschodniej Polsce jest większa oferta niż na wybrzeżu gdańskim. Kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Knaus to ruina i jeszcze ta cena... skoro takie cepki sa po 17 kawalkow to chyba musze podniesc cene swoje cepki bo sie zrobila podejrzanie tania :D...

 

a ludzie jeszcze cene chca targowac... co za czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli mogę - jeszcze poproszę o opinie nt.: http://allegro.pl/bailey-pageant-cd-champagne-4-5-osobowa-1995-bdb-i1983574700.html

 

Póki co wcale nie oglądałem angielek, bo mi się nie podobają (przyczepy też :skromny:). Ale jak widać może trzeba zacząć poszerzać zakres zainteresowania.

 

Jest wyjątkowo dużo zdjęć - plus!

Może nawet rocznik jest prawdziwy, bo sprzedajacy wspomina o jakimś dowodzie rej. i o tabliczce znamionowej. Po czym poznam prawdziwy rocznik???

Sprzęt do obejrzenia w Gdańsku - plus!

Rozmiar i DMC mi pasują - choć aż trudno uwierzyć w takie małe DMC dla długości 5,60 m. Chyba papierowe są te angielskie przyczepy.

Nie podoba mi się zdjęcie brodzika, bo mam wrażenie, ze na kawędziach jest grzyb - minus.

 

 

Cena wywoławcza poniżej 10 tys zł, czyli coś jak dla mnie - plus. Więcej niz 10 tys to naprawdę trudno będzie mi dać, a juz na pewno nie dużo więcej.

 

Co sądzicie o tym egzemplarzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek - bardzo dziękuję.

 

Po niedzieli próbuję podjechać do sprzedajacego i i obejrzeć. Nie zwróciłem uwagi na te zacieki pod bocznymi oknami z przodu. Obejrzę dokładnie wszystkie zaznaczone elementy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.