Skocz do zawartości

pochylenie drogi


kit

Rekomendowane odpowiedzi

oj ja znam kilka... i to krete serpentyny... fakt ze to gory i dojazdy do malo ciekawych miejsc dla masowej turystyki ale na tych drogach widzialem juz kilka cepek pociskalo do gory za wyjacymi z przemeczenia holownikami :D

 

nie wiem gdzie masz takie drogi, ale wg przepisów dopuszczalne nachylenie to 12% na drogach publicznych

20% to się robi do garażu ;)

owszem na terenach górskich zdarzają się strome podjazdy, ale raczej na jakiś dojazdach do posesji, a nie drogach głównych

(dodam że 100% nachylenie to kąt 45')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie wiem gdzie masz takie drogi, ale wg przepisów dopuszczalne nachylenie to 12% na drogach publicznych

20% to się robi do garażu ;)

owszem na terenach górskich zdarzają się strome podjazdy, ale raczej na jakiś dojazdach do posesji, a nie drogach głównych

(dodam że 100% nachylenie to kąt 45')

 

 

tak to sa dojazdy do "osad" gdzie droga jako tako jest ale nie jest to raczej droga publiczna... sa to drogi wyasfaltowane czy tez wylozone brukiem zapewniaja tylko dojazd wlascicielom posesji...

 

i cale szczescie ze nie sa to trasy publiczne i maja tak duze nachylenia gdyz dzieki temu na koncu tej drogi czeka nasz cisza i spokoj w urokliwym miejscu ...

 

natomiast droga dojazdowa ktora pokonuje jadac do brata nie wiem czy ma az 28% :D ale napewno ma wiecej niz 12 % ;) a jest to droga gminna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to sa dojazdy do "osad" gdzie droga jako tako jest ale nie jest to raczej droga publiczna... sa to drogi wyasfaltowane czy tez wylozone brukiem zapewniaja tylko dojazd wlascicielom posesji...

 

i cale szczescie ze nie sa to trasy publiczne i maja tak duze nachylenia gdyz dzieki temu na koncu tej drogi czeka nasz cisza i spokoj w urokliwym miejscu ...

 

natomiast droga dojazdowa ktora pokonuje jadac do brata nie wiem czy ma az 28% :D ale napewno ma wiecej niz 12 % ;) a jest to droga gminna

 

:ok:

 

w górach zdarzają się odstępstwa od tych 12%, ale IMO więcej jak 20% nie ma,

często na takich drogach większym problemem będą załomy pionowe i poziome, można zawiesić się budką :-]

więc lepiej przejść się pieszo, ew samym autem obadać teren, niż pchać się w budą w wąską stromą drogę

 

12%

post-2580-0-58641300-1312192463_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad problemem to jest szerokosc drogi jak i zakrety :) we wrzesniu bede jechal jedna z takich drog to cykne fotki

 

:ok:

 

w Grecji, czy Chorwacji jest sporo miejsc gdzie z budką chyba by się nie przecisnął

Grecy uwielbiają parkować gdzie popadnie, były miejsca gdzie c-max przechodził na styk - bez składania lusterek ;) - np w Litochoro

a do tego duże nachylenia i uliczki pod wszystkimi możliwymi kątami ...

raz mnie GPS przeprowadził po takiej mieścinie z budką :puk:

 

dlatego pochylenie to jedno, cała reszta to drugie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spore spadki tj ok15% to juz pokonywałem ale po kilku km ciągłego zjazdu i serpentyn nie obyło się bez przymusowego postoju na studzenie hamulcy :bzik: kołpaki przy przyczepie prawie sie stopiły :hehe: a osobówki które nas mijały jechały w kłebach dymu z hamulcy Z podjazdem było już lepiej ... choć wooolno :drive:

 

Co do znaków zakazu to pewnie będą ale chodzi mi o zaplanowanie odpowiednio trasy na podstawie danych % z mapy Niechciałbym potem zmieniac planów itd Dlatego ciekawi mnie jaki spadek jest graniczny by nie jechać z przymusowymi przystankami i bezpiecznie i bez przygód przejechać zaplanowaną trase :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

multimedialnie wypychanie naszych przyczepek pod gore:

 

https://picasaweb.go...feat=directlink

 

na zdjęciu poniżej w tle widać mniej wiecej jaka to była górka:

 

DSC_2134%252520%252528Kopiowanie%252529.JPG

było to w słowackich górach na poziomie 640mnpm :)

Edytowane przez machoony (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

żeby nie było że temat jest abstrakcyjny mam mały dowód który ostatnio odkryłem :look: Żartowałem sobie wcześniej że kołpaki się topiły a sie okazało że przytopiły się kapturki na śrubach kół w przyczepie :mlot: więc musiała być niezła temperaturka :]

 

 

tak wyglądały kapturki na śrubach w normalnym stanie :-]

 

post-1137-0-20299100-1317417730_thumb.jpg

post-1137-0-57597300-1317417866_thumb.jpg

 

a tak po ostrym, dłuuuuuuuugim i zakręconym zjeździe :puk:

 

post-1137-0-88710800-1317417999_thumb.jpg

post-1137-0-18091500-1317418125_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po takich oznakach to oczywiste że hamulce sprawdze :ok:

 

Tomek , i łożyska obowiązkowo czy czasem smar nie "wyciekł" przy tej temperaturze.

Jakie masz łożyska ? kompaktowe czy stożkowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.