Skocz do zawartości

pochylenie drogi


kit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

Oto moje przykre doswiadczenie z urlopu tegorocznego--Albania--przelecz LLogara // 1027 npm //---z poziomu praktycznie 0, na przestrzeni kilku km--trzeba sie wspiac na te 1027 m // od str. pln //. Warunki--42 temp. pow,--

-podejscia 18--20%--agrafki i wlasnie tutaj , na jednej z nich ,po wl. 1 motor nagle wszedl w tryb serwisowy // 2200 obr. //--zamknalem od razu cala jezdnie i oczywiscie stanalem. Cierpliwie odczekalem ok. 30 sek--wyl. motor--

i po kolejnej minucie uruchomilem motor--wyszedl z serwisu. Ruszenie z miejsca to istne pieklo--mimo ,ze mam auto z zawieszeniem hydro-pneum.---auto nie chcialo ruszyc---kleby niebieskiego dymu z przednich opon--smrod

palonego sprzegla--wreszcie cal po calu auto ruszylo powoli. Na dlugich zjazdach--wilokilometrowych--tu zadnych -najmniejszych klopotow--owszem raz ,czy dwa po takim zjezdzie stanalem--felgi mocno cieple--ale nie gorace.

Auta dostawcze to inna bajka // przelozenia skrzyni // , ale osobowe , zwlaszcza benzynowe, raczej nie radze // tu wlasnie duze klopoty ze zjazdami //

Przejechalem mnostwo km z ogonkiem po gorach ,ale taka sytuacja zdarzyla mi sie po raz pierwszy i napewno wyciagne z tego wnioski.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Taka mała przygoda pod górkę.

 

 

 

Węgry, niedaleko granicy z Chorwacją droga na Harkany.

 

Podjazd około 14% ostry zakręt w prawo. Wychodzę z zakrętu,a tu mi macha jakiś Węgier z samochodu. Zerkam w lewe lusterko, kłęby dymu zpod przyczepy. Wysiadam zakładając kamizelkę, lewa opona przyczepy w strzępach.Prawdopodobnie wychodząc z zakrętu złapałem lewą gumę, na drodze leżały jakieś drobne kamyki spadające ze skał.

 

 

 

Na drodze jakiś szał, samochody wychodząc z zakrętu pod góręmkną z oszałamiającą prędkością. Stawiam trójkąt jakieś sto metrów zaprzyczepą. Nic to jednak nie daje, w dalszym ciągu auta jeżdżą mi po „marchewkach”.Dopiero postawienie drugiego trójkąta przed zakrętem daje efekt, samochodyzwalniają a ja mogę spokojnie zmienić koło.

 

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że powinienem mieć dobry amortyzator na zaczepie? Bo jak byłem u Ariela to powiedział, że za lekko chodzi. A to pytanie dołączam do wątku o zjazdach :niewiem: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Pro omnibus !

 

Przy wszelkich stromych podjazdach zestaw auto + przyczepa NIE WOLNO stanąć = zatrymać się !

Ponowne ruszenie z miejsca graniczy z cudem. Mało doświadczeni kierowcy palą sprzęgło !

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Strome zjazdy pokonujemy od poczatku na najniższym biegu, wspomagając hamowaniem pulsacyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu przypadkowo wjechałem na 16% w Alpach z moją przyczepą i holownikiem - VelSatis 2.0T. Nie miałem jak zawrócić i musiałem jechać. Ze sprzęgła szedł czarny dym, dzieciaki panika....Udało się znaleźć zatoczkę i na dwa razy zawróciłem. Od tej pory ustawiam sobie w nawigacji opcję jako ciężarowy i na razie problem się już nie powtórzył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My sie ostatnio krecilismy po górkach 15-18% ... na takich wzniesieniach ruszanie to koszmar, wtedy zbawienny jest automat ^_^ Niestety wąska ściezka wymuszała postoje na mijanki z innymi autami ...

post-1137-0-80451500-1439302839_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.