Skocz do zawartości

Nie zapomnijcie o aptecze


pabloo

Rekomendowane odpowiedzi

przypomne, ze juz od ponad roku nie stosuje sie resustytacji metoda ABC dla znajacych poprzednia w skrocie: brak 2 "wdechow zycia", za wyjatkiem malych dzieci, 30 uciskow - 2 wdechy]

A TO CI!!

Miesiac temu skonczylismy kurs doszkalajacy z pierwszej pomocy z racji wykonywanego przeze mnie zawodu i posiadam zupelnie odmienne informacje :pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pewnie nowa Dyrektywa Unijna. A tak na poważnie kiedyś kupiłem taki mały poradnik z wydawnictwa Prószyński i Ska (ABC pierwszej pomocy czy coś takiego) i były tam w miarę rozsądnie jak dla mnie opisane różne sytuacje. Spróbuję poszukać w domu bo format jak i treść była w sam raz jako instrukcja do apteczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21:18:

 

Jutro napisze o BLS, ale jestem na 99.9% pewny że mam raję :pub: . A wymysł to to jest "Europejskiej Rady Resuscytacji", czy czegoś takiego.

 

Dodano:

 

Aby odzwierciedlic zmiany w wytycznych ERC uaktualniono algorytmy podstawowych i zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych u dorosłych i zabiegów resuscytacyjnych u dzieci. Dołozono wszelkich staran by algorytmy były proste i moz liwe do zastosowania w wiekszosci przypadków NZK. RKO nalez y rozpoczac w przypadku osób nieprzytomnych i nieoddychajacych prawidłowo (nie nalezy brac pod uwage pojedynczych westchniec). Pojedyncza sek- wencja ucisniec klatki piersiowej w stosunku do wentylacji (Compession-Ventilation — CV) wynosi 30 : 2 i jest stosowana przez jednego ratownika u dorosłych i dzieci (z wyłaczeniem noworodków) poza szpitalem oraz w przypadku kazdego NZK u osoby dorosłej.

 

http://www.prc.krakow.pl/wyty/01.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ma racje, juz nie stosuje sie 2 wdechóch tzw życia, tylko od razu przechodzi sie do reanimacji. Nie szukaj :-)

Tak jak napisałem ważniejszy jest sam masaż serca niż sztuczne oddychanie. tlenu mamy na tyle dużo w sobie, że mozna jak ktoś np się brzydzi (takie jest prawo) zrezygnować z 2 wdechów i wykonywać sam masaż serca (30 ucisków).

No i trening też nie da sie zrobić na kimś :-( , musi być fantom, ktoś kto raz tego nie spróbował nigdy nie bedzie wiedział, że to nie takie proste jak w filmie "Na dobre ina złe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Najprościej:

- posiadać w samochodzie apteczkę zgodna z normą DIN13164B (mamy dobrą apteczkę z wszystkim co trzeba i świety spokój jadąc do częśći krajów w Eu)

- do tego koniecznie jakikolwiek pocket mask do sztucznego oddychania - wymagany do tej apteczki DIN13164 jako dodatek;

- lekarstwa takie jakie potrzebujesz, wg własnego uznania (uczelni na salicylany nie będą brali polopiryny), ja zawsze mam jakieś środki przeciwbólowe (w moim wydaniu apap, ale rodzina pyralignę); na gardło np strepsils; tonę rutinsocrobiny; nifuroksazyt na nieszczęscia dróg moczowych; zyrtec na uczulenia, wapno na to samo co zyrtec; altacet (ale nie w żelu tylko tabletki rozpuszczane) na stłuczenia, voltaren na stłuczenia (działa leczniczo i przeciwbólowo), jakiś syrop na gardło albo tantum verde. Na dłuższe wyprawy biore jakiś antybiotyk.

Ja tyle, ale pewnie kaźdy ma swoją "receptę" na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środki przeciwbiegunkowe też się przydają :hmm:

 

OD czasu jak w przyczepie miałem zabudowany kibelek to o tym nie myślałem i nie woziłem, ale teraz to faktycznie masz rację - muszę uzupełnić "stan magazynowy" o te specyficzne specyfiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko-masz rację.Czytając posty powyżej głowa mnie rozbolała;,,apteczka z normą...,,Trzeba mieć jakieś środki opatrunkowe i przeciwbólowe ale i tak uważam że ranny bez mojej pomocy ma jakieś szanse na przeżycie,bo z moją pomocą......niewielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.