Skocz do zawartości

Nie zapomnijcie o aptecze


pabloo

Rekomendowane odpowiedzi

Apteczka z norma - UNIA i tu wiele do gadania nie mamy, poza tym jej skład jest w miare przemyślany, i dlatego go polecam. Nie tzreba sie zastanawiać ile gazików i jakich - tam to jest. Nic wielkiego - UNIA pomyslała za nas

Ranny z Twoja pomocą ma mniejsze szanse - a to niby dlaczego?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jestem ratownikiem medycznym w swojej OSP.

Apteczka powinna mieć Jałowe opatrunki ,nożyczki ,plastry.

Żadnych leków :hmm: .

Nigdy nie wiemy kto na co jest uczulony ,a i tak do przyjazdu służb medycznych ,poszkodowanego:

-najpierw zabezpieczamy miejsce zdarzenia i samych siebie.

-wzywamy pomoc

-poszkodowanego uwalniamy (bezpieczne miejsce)

-sprawdzamy czynniki życiowe

-resustytacja

-reanimacja

-opatrywanie ran i złamań (krwotoki tętnicze i inne zagrażające życiu ,przed czynnikami życiowymi)

Zanim to zrobimy to i tak straż czy pogotowie już będzie na miejscu.

Jeżeli chodzi o nas samych to proponuje leki swoje i rodziny trzymać osobno ( poza apteczką pierwszej pomocy).

 

Często bywa ,że straż ratując życie jakiemuś cwaniaczkowi (prokurator ,adwokat itp) , musi plątać się po sądach .

Tacy goście skarżą o odszkodowanie za złe wykonanie czynności ratowniczych ,lub zniszczenie samochodu.

Polskie prawo :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko, tu popieram ,żadnych leków nie podawać poszkodowanemu do przybycia służb ratowniczych , zdarzały się i przypadki , że poszkodowany skarżył zakład pracy o złe udzielanie pierwszej pomocy, bo jakiś lek mu szkodził, a nie pomógł. Dla siebie możemy wziąć leki jakie uważamy za odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko - ja też jestm ratownikiem przedmedycznym (GOPR). Z tego co zrozumiałem poprzedników chodzi o apteczkę na własny osobisty (+ rodzina) użytek. Oczywiście, że jako ratownikowi nie wolno podać Ci lekarstw. Ale nie pisz, że ludzie maja nie brać leków. Bo co zrobisz jak dziecko będzie miało grypę - zadzwonisz po pogotowie???? Nie przesadzaj, to jest forum karawanigowe, a nie ratownictwa!! Oczywiście, że trzeba zabierać leki z sobą, a pytanie kolegi nie było czy tylko jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że trzeba zabierać leki z sobą, a pytanie kolegi nie było czy tylko jakie?

 

To przecież piszę

 

,,Jeżeli chodzi o nas samych to proponuje leki swoje i rodziny trzymać osobno ( poza apteczką pierwszej pomocy). ,,

 

A na pytanie jakie ,to najlepiej wiemy sami.

Na grypę jednemu pomaga witamina ,wiadomo ,że nie antybiotyk ,a drugiemu herbatka z prądem. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pytanie jakie ,to najlepiej wiemy sami.

 

Jak się okazuje nie wszyscy skoro parę postów wcześniej padło takie pytanie - stąd ten temat ponownie rozwinięty :-)

Pozdrawiam Cię serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie toczycie święta wojnę zamiast ruszyc temat. chodzi mi np. o:

 

widziałem w necie za kilka złotych środek do usuwania kleszczy, tabletke do odkazania wody, cos na opazenia - czyli sytuacja z jakimi odpukac mozemy zmierzyc sie nad woda. a bedąc po piwku mozemy nie moc podjechac do miasta po cos na wypadek awarii. A wiec pytanie brzmi co moze byc potrzebne, a nie jak stosowac metode usta usta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie toczycie święta wojnę zamiast ruszyc temat. chodzi mi np. o:

 

widziałem w necie za kilka złotych środek do usuwania kleszczy, tabletke do odkazania wody, cos na opazenia - czyli sytuacja z jakimi odpukac mozemy zmierzyc sie nad woda. a bedąc po piwku mozemy nie moc podjechac do miasta po cos na wypadek awarii. A wiec pytanie brzmi co moze byc potrzebne, a nie jak stosowac metode usta usta ;)

 

Przecież kilka postów wcześniej napisałem ........... metody usta usta notabene już się nie stosuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten wątek od początku, to będziesz wiedział o czym piszę, a nie tylko ostatnią stronę :hop1:

Zdecydowanie powinieneś wozić kieliszek i preparat na kleszcze - to jest najważniejsze w apteczce !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.