Skocz do zawartości

zakup nowej przyczepy


wojtasekee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:)

Noszę się z zamiarem kupna przyczepy campingowej, nowej. Chcę podróżować w 4 osoby (2 dorosłe+2 dzieci) ,po Polsce i Europie. Bardzo proszę doświadczonych kolegów i koleżanki o bezcenne rady:)ponieważ moja przygoda z caravaningiem skończyła się 10 lat temu i ograniczała do przyczepy N-126:))czy możecie polecić jakąś określoną markę?? na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej przyczepy? dla uzupełnienia dodam i dysponuję autem mercedes vito 115 cdi . Z góry bardzo dziękuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce kupić nową przyczepę, więc bez znaczenia są organoleptyczne działania. Swoje poszukiwania ograniczyć do możliwości holownika i posiadanego prawa jazdy, a potem już tylko estetyka i potrzeby rodziny.

Polecam CHATEAU :yay:

 

Skalniaczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce kupić nową przyczepę, więc bez znaczenia są organoleptyczne działania. Swoje poszukiwania ograniczyć do możliwości holownika i posiadanego prawa jazdy, a potem już tylko estetyka i potrzeby rodziny.

 

 

Hmm tak sobie myślę, że przyczepę szczególnie nową kupuje się na lata. Zatem jeśli pozwalają środki finansowe wybrał bym taką, która spełni moje oczekiwania nie tylko teraz ale i

za kilka lat. ( np. większa rodzina) do niej dobrał bym holownik i jeśli jest potrzeba zrobił bym B+E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej przyczepy?

 

http://forum.karawaning.pl/topic/4622-na-co-zwracac-uwage-przy-kupnie-przyczepy/

http://forum.karawaning.pl/topic/1479-maly-przewodnik-dla-kupujacych/

 

Na forum jest wiele cennych informacji. Trzeba je tylko wyszukać :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Fendt , w Bieruniu mają nowe rocznik 2010 , gdybym teraz kupował nowa to albo Hobby podobne jek mam albo Fendt.

Koledzy dobrze mówią, przyczepa jest na lata, lepiej dorobić B+E (koszt minimalny w porównaniu do nowej budki) , dla ukladu 2+2 to taka 540 jest idealana, przestronna a nie za wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtasekke , wiadomo ilu właścicieli tyle będzie proponowanych marek .A tu jak wiadomo każdy sprzedawca- diler będzie zachwalał tą markę którą chce sprzedać .

Wiadomym jest ,że diabeł tkwi w szczegółach i te szczegóły, tu akurat na te elementy z których jest wykonana przyczepa należy zwrócic uwagę.

Teraz pytanie czy przyczepa ma być na te wakacje czy na przyszłe.Jeżeli na te ,to kupisz tylko to co stoi na placu jeżeli na przyszłe to możesz skonfigurować wyposażenie przyczepy według swojego życzenia i masz to co chcesz a nie to co jest.Tu masz naprawdę wiele możliwości ale okres realizacji zamówienia to około 3 miesiące.Tak jest w przypadku Knausa.

Kupując przyczepę "z placu" masz większe możliwości w negocjacji ceny tym bardziej ,że wakacje już się zaczęły i kto miał kupić budkę to pewnie już ją kupił.Zamawiając konkretnie skonfigurowaną w wyposażeniu przyczepę też możesz się potargować wszystko zależy od Twoich zdolności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj z ubiegłego roku (2010). Taka budka to już tzw "półkownik", która stoi na placu. Masz większe szanse negocjacji. Oczywiście polecam Knausa.

2+2 to 4,5-5 metra powinno wystarczeć. Oczywiście w zależeności od potrzeb indywidualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:)

ja i moja rodzinka trochę napaliliśmy się, chcemy wyruszyć już w tym roku, więc pewnie zdecydujemy się na jakąś, która stoi na placu i pewnie, jak podpowiadacie, z roku 2010, mam nadieję, ze wybierzemy coś, co nam odpowiada, mam jeszcze jedno pytanie: czy mógłbyś, (moglibyście) polecić jakiegoś solidnego dealera, który ma na placu więcej niż jedną markę? przeglądałem dziesiątki przyczep w necie na zdjęciach, ale koniec końców doszedłem do wniosku, że jak nie zobaczę, nie wejdę do środka, to nic nie wybiorę:)) mieszkam w centralnej Polsce, więc może jest jakaś firma w pobliżu?,...zresztą, jeśli polecicie kogoś, to pewnie pojadę i w drugi koniec Polski, żeby tam zobaczyć:)

aha?:) czy jak pojadę z pieniążkami, i autem z hakiem, to czy jest możliwość odjechania już z przyczepą, czy najpierw trzeba przebrnąć przez biurokrację??:)

 

 

 

 

wojtasekke , wiadomo ilu właścicieli tyle będzie proponowanych marek .A tu jak wiadomo każdy sprzedawca- diler będzie zachwalał tą markę którą chce sprzedać .

Wiadomym jest ,że diabeł tkwi w szczegółach i te szczegóły, tu akurat na te elementy z których jest wykonana przyczepa należy zwrócic uwagę.

Teraz pytanie czy przyczepa ma być na te wakacje czy na przyszłe.Jeżeli na te ,to kupisz tylko to co stoi na placu jeżeli na przyszłe to możesz skonfigurować wyposażenie przyczepy według swojego życzenia i masz to co chcesz a nie to co jest.Tu masz naprawdę wiele możliwości ale okres realizacji zamówienia to około 3 miesiące.Tak jest w przypadku Knausa.

Kupując przyczepę "z placu" masz większe możliwości w negocjacji ceny tym bardziej ,że wakacje już się zaczęły i kto miał kupić budkę to pewnie już ją kupił.Zamawiając konkretnie skonfigurowaną w wyposażeniu przyczepę też możesz się potargować wszystko zależy od Twoich zdolności.

 

no troszkę mnie tu zaskoczyłeś i zasmuciłeś...czytałem trochę o tych dopuszczalnych masach itp, ale właściwie nie doszedłem, czemu musiałbym mieć B+E?? czy to wynika z masy auta?, czy z długości zestawu? (vito jest to najdłuższe) podobno masa przyczepy nie może przekroczyć masy auta, w moim przypadku to chyba da się?:)

pozdrawiam wszystkich i bardzo dziekuję za rady:)....jednocześnie prosząc o więcej:)

 

 

 

Do Vito 115 DCI to obowiązkowo B+E no chyba że kolega zadowoli się budką DMC=700kg ale to nie bedzie już 2+2 :tuptup:

 

Witaj:)

czytałem, tylko że większość porad odnosi się do przyczep używanych...niemniej jednak zastosuję się do rady i przejrzę dogłębnie wszystkie posty:) pozdrawiam:)

Witaj

Poczytaj forum - Kącik kupującego a dowiesz się tak jak i ja, wszystkiego lub prawie wszystkiego ,co trzeba wiedzieć i gdzie spojrzeć podczas oglądania cepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtasekee - co do B+E temat jest prosty (tutaj wałkowany wielokrotnie). Jeżeli dopuszczalna Masa całkowita zestawu przekracza 3500 kg, a przyczepa jest inna niż lekka (jej dmc <=750kg) to musisz mieć prawo jazdy B+E. Koszt około 1000 zł + trochę stresu i treningu. Zdajesz tylko praktyczny egzamin. Czasochłonność - 15 godzin jazd (przynajmniej teoretycznie).

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za krótką, zwięzłą i jednocześnie wyczerpującą odpowiedź:) no to faktycznie przy moim vito nie mam szans na nieprzekroczenie 3,5 t:(( bo spojrzałem, że dmc w dowodzie mam 2770 kg:(, dysponuję jeszcze X3, więc zaczynam się zastanawiać, czy nie lepiej założyć hak do bmw i mieć większą swoboę w manewrowaniu, jednocześnie uciekając od stresów wyrobienia kat. E, o których wspomniałeś:))tylko fajnie byłoby wrzucić do vito 2 rowerki, w bmce ten pomysł nie przejdzie:)) jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Ciebie i wszystkich sympatyków karavaningu:)

 

 

 

 

 

Wojtasekee - co do B+E temat jest prosty (tutaj wałkowany wielokrotnie). Jeżeli dopuszczalna Masa całkowita zestawu przekracza 3500 kg, a przyczepa jest inna niż lekka (jej dmc <=750kg) to musisz mieć prawo jazdy B+E. Koszt około 1000 zł + trochę stresu i treningu. Zdajesz tylko praktyczny egzamin. Czasochłonność - 15 godzin jazd (przynajmniej teoretycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.