Skocz do zawartości

opłaty za korzystanie z dróg - wspólne działanie karawaningowców


JacekSz

Rekomendowane odpowiedzi

na onecie też dzisiaj powtórka z art i znowu mowa o autach terenowych :mlot:

 

ciekawe jak zdefiniują "terenowe"

miejmy nadzieje że to jednak dziennikarze coś podkoloryzowali :-]

 

 

 

To chyba takie powiedzenie "terenowe" a chodzi o wszystkie. :niewiem:

 

 

:hmm: - nie żebym się czepiał, ale każde auto jest terenowe bo jest wykorzystywane w terenie. Jedne w terenie miejskim, drugie w terenie poza miejskim, a jakaś tam grupa na terenie zamkniętym. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hmm: - nie żebym się czepiał, ale każde auto jest terenowe bo jest wykorzystywane w terenie. Jedne w terenie miejskim, drugie w terenie poza miejskim, a jakaś tam grupa na terenie zamkniętym. :hej:

 

hehe, ano

ale definicja pojazdu terenowego jest trochę inna ;)

http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-05-238-2010

4. Pojazdy terenowe (symbol G) 4.1. Pojazdy kategorii N1 o maksymalnej masie nieprzekraczającej 2 ton i pojazdy kategorii M1 uznaje się za pojazdy terenowe, jeżeli mają następujące cechy konstrukcyjne: a) co najmniej jedną przednią i jedną tylną oś napędzane jednocześnie, nawet jeśli taki napęd jest odłączalny, B) co najmniej jeden mechanizm różnicowy z blokadą lub urządzeniem o podobnym działaniu oraz zdolność pokonywania wzniesień co najmniej 30 % dla pojazdu bez przyczepy, oraz dodatkowo spełniają co najmniej pięć z sześciu niżej podanych warunków: - kąt natarcia co najmniej 25°, - kąt zejścia co najmniej 20°, - kąt rampowy co najmniej 20°, - prześwit pod osią przednią co najmniej 180 mm, - prześwit pod osią tylną co najmniej 180 mm, - prześwit między osiami co najmniej 200 mm;

 

wiec jeśli tak uchwalą to będzie niezły bubel

a może to celowo :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że budę będę ciągał frotką (bo wyczerpuje definicję terenówki) a nie van-em :-)

Też fajnie bo we froci jest tempomat tylko wygoda taka jakaś podlejsza .........

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się zdaje, że to tylko zamydlenie uczu.

Tak mnie się zdaje, że i tak nici z tego zwolnienia z e-myta.

Nadal będziemy płacili, płakali i płacili.

Nikt się nie zgodzi na to aby taka duża część uczestników ruchu nie płaciła "wymaganych" podatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się zdaje, że to tylko zamydlenie uczu.

Tak mnie się zdaje, że i tak nici z tego zwolnienia z e-myta.

Nadal będziemy płacili, płakali i płacili.

Nikt się nie zgodzi na to aby taka duża część uczestników ruchu nie płaciła "wymaganych" podatków.

 

Czy ja wiem, aż tak dużo to tych aut z przyczepami kempingowymi nie jeździ, no

może z lawetami to śmigają, i bardziej o tych użytkowników chodzi. :niewiem:

Ale tak jak piszesz nic z tego nie będzie. :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś ostatnio w Polskim Radiu usłyszałem to nie jest tak, że oni nam coś dają. Mówili, że definicja pojazdu o DMC do 3,5t nie może uwzględniać przyczepy bo jest to niezgodne z jakąś definicją EU.

I tylko na tym tak naprawdę możemy polegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.